خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۰:۲۵


اولين نكته كيف چرم در خريد يك دستكش دانستن نوع جنسي است كه قصد داريد بخريد. توجه داشته باشيد كه چه نوع دستكش را مي پسنديد و از ميان پشمي، چرمي، و بافتني يك نوع را انتخاب كنيد.در ميان انواع دستكش براي آقايان و خانم ها دستكش هاي چرمي مي تواند بهترين گزينه باشد. دستكش هاي چرمي مي توانند به رحتي دست شما را گرم كنند در حالي كه زيبايي خوبي نيز دارند.
در انتخاب دستكش هاي چرمي حتما به اندازه آن ها دقت داشته باشيد تا كاملا مناسب دست شما باشند. البته اگر مقداري دستكش را تنگ تر انتخاب كنيد بهتر است چرا كه پس از دو يا سه بار استفاده مقداري آزاد مي شود.در انتخاب طرح دستكش دقت داشته باشيد،‌ انتخاب دستكش هاي ساده بهترين گزينه است چرا كه چندين سال بدون توجه به طرح و كهنگي آن مي توانيد استفاده كنيد. دستك هايي با طرح هاي مختلف خيلي زود قديمي و كهنه مي شوند.در هنگام خريد به دوخت مناسب و سالم بودن دستكش دقت كنيد. هر گونه پارگي و يا دوخت نامناسب  باعث زود خراب شدن دستكش مي شود.دقت داشته باشيدكيف چرم تا دستكشي كه انتخاب كرده ايد تا بالاي مچ شما را بپوشاند. همچنين به اين نكته توجه كنيد كه دستكش هاي كه يك قسمت كشي در انتهاي آن ها وجود دارد بهترين گزينه هستند چرا كه كمتر به هواي سرد اجازه ورود مي دهند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۱۳:۵۱

 كبف چرم

براي سلامت و راحتي پا بايد يك سري از مشخصات كفش را در نظر گرفت و به آنها رسيدگي كرد. از جمله:1) هنگام انتخاب كفش‌ در نظر داشته‌باشيد انگشتان پايتان دچار تغيير حالت نشوند و يا كناره‌هاي پايتان تحت فشار ناشي از كفش قرار نگيرند.
2) سعي كنيد كفشي را كه انتخاب مي‌كنيد تنها جنبه زيبايي نداشته‌باشد بلكه از هر لحاظ مانع آسيب ديدن پاي شما در برابر گرما، سرما و ناهمواري‌هاي زمين باشد.
3) در نظر گرفتن بيماري‌هايي مثل ديابت ممكن است انتخابتان را محدود كند ولي در نهايت با آگاهي بر بيماري و شرايط حاكم بر شما، يك انتخاب صحيح انجام خواهيد داد.
4) در دوران بارداري كفش‌هايي به پا كنيد كه فشار زيادي بر پا و ناحيه پشت شما وارد نكند مثل كفش‌هاي راحت و تختي كه جنس و بافت نرمي دارند.
معمولا در اين دوران، بين نيم تا يك نمره، تغيير سايز خواهيد داشت كه با توجه به اين تغيير بايد كفشي مناسب انتخاب كنيد.
5) اگر از كمردردهاي مكرر رنج مي‌بريد،‌ حتما با توجه بيشتري كفش‌هايتان را انتخاب كنيد و سعي كنيد كفش‌هاي طبي به پا كنيد زيرا اين كمردردها گاهي از عواقب پوشيدن كفش‌هاي نامناسب و غير استاندارد است.
6) اگراضافه وزن داريد، پوشيدن كفش‌هاي تخت و راحت به شما توصيه‌ مي‌شود.
7) بهترين زمان براي خريد كفش پايان روز است. در طول روز پاهاي شما دما، فشار و استرس زيادي را تحمل كرده و براي انتخابي آگاهانه و شناسايي سايز دقيق و مناسب، وقت مناسب‌تري است.
8) ‌هنگام خريد كفش‌هايي كه قصد داريد با جوراب آنها را بپوشيد، بهتر است جورابي مناسب به پا داشته باشيد كه بسيار نازك يا بسيار ضخيم نباشد.
9) خانم‌هايي كه قدي متوسط يا كوتاه همراه با اندامي متوسط و چاق دارند، بهتر است از كفش‌هاي پاشنه‌داري استفاده كنند كه پاشنه‌هايش ضخيم و بلند است.
10) ‌بهترين كفش‌ها براي پياده‌روي، كفش‌هايي هستند كه به خوبي پاها را دربر‌گيرند و هنگام پياده‌روي كاملا به عنوان محافظي براي پا عمل كنند و همچنين انعطاف‌پذير و سبك باشند و پا در آن خسته نشود.
11) ‌اگر با كفش هاي پاشنه‌دار مشكل داريد بهترين راه حل اين است كه، آنها را به پا كنيد و چندين مرتبه در مقابل آينه‌هاي بزرگ قدم بزنيد، يادتان باشد اول حتما بر ‌روي فرش آنها را امتحان كنيد و از زواياي مختلف حركات و قدم زدن خودتان را در آينه ببينيد. با انجام اين كار، با تسلط و اطمينان خاطر بيشتري مي‌توانيد اين كفش‌ها را بپوشيد.‌

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۶:۳۰

كيف چرم زنانه

چرم مصنوعي (چرم صنعتي) يك پارچه يا پرداخت براي جايگزين كردن چرم در زمينه‌هايي مانند اثاثه يا لوازم داخلي، لباس، كفش و پارچه و ديگر استفاده‌ها در نظر گرفته شده‌است، براي , چرم، در زمينه‌هايي مانند اثاثه يا لوازم داخلي، لباس، كفش و پارچه و ديگر استفاده مي‌كند كه در آن پرداخت چرم-مانند لازم است اما جنس اصلي گران يا غيرقابل استفاده به دلايلي اخلاقي است.
توليد مصنوعي «چرم ها» به تازگي تكامل يافته‌است به طوري كه يك پوسته لايه پوشش در بالاي يك پليمر مصنوعي مخلوط قرار مي‌گيرد؛ بنابراين در تعريف چرم «مصنوعي» روش‌هاي توليد ديگر لزوماً نياز به چرم مخلوط شامل از دانه‌هاي چرم گاو خام برنزه [پوشش داده شده] و/يا لايه‌هاي فيبري نيست.استفاده‌ها در پوشاك و پارچه‌ها كيف چرم
ملكه پائولا بلژيك كه چرم مصنوعي پوشيده‌است.
كاورهاي چرمي مصنوعي براي گوشي‌هاي موبايل.چرم‌هاي مصنوعي، در زمان‌هايي كه از پلاستيك‌ها ساخته شده، معمولاً در پوشاك و پارچه‌ها استفاده مي‌شود. چرم مصنوعي تحت نام‌هاي زيادي فروخته مي‌شوند از جمله "چرم مصنوعي"، "چرم صنعتي"، "چرم غير طبيعي"، "چرم PU" و …
روش تشخيص چرم مصنوعي و طبيعي[ويرايش]تشخيص چرم مصنوعي و طبيعي هميشه ساده نيست، حتي براي متخصصين. گونه‌هايي از چرم مصنوعي وجود دارند كه در نگاه اول نمي‌توان آنها را از چرم طبيعي تشخيص داد. در اين‌گونه موارد بايد به آزمايشگاه‌ها مراجعه نمود. مطالبي كه در ادامه مي‌آيند تنها تعدادي از ويژگي‌هاي كليدي هستند.
رنگ پشت ماده مورد نظرچرم مصنوعي معمولاً داراي پشتي پارچه اي است كه با پوشش پلاستيكي صاف و دانه اي پوشيده شده‌است. چرم طبيعي در پشت فيبري است. اما همچنين چرم‌هاي مصنوعي اي نيز وجود دارند كه پشت آنها همانند چرم طبيعي مي‌باشد.
ساختار دانهالگوي دانه چرم واقعي نسبت به چرم مصنوعي بسيار نامنظم تر است؛ زيرا چرم مصنوعي بايد در آن نقش داشته باشد در نتيجه سطح يكنواختتري در آن ايجاد مي‌شود.
لبه برش خوردهزماني كه چرم مصنوعي برش مي‌خورد در آن لبه‌هايي صاف و تميز به وجود مي‌آيند. در حاليكه در چرم طبيعي هنگامي كه چرم بريده مي‌شود، اثر تقريباً مشابهي دارد. چرم داراي ساختاري فيبري است كه مي‌تواند تحت يك ذره بين ديده شود. طرف دانه داراي يك لايه فيبر متراكم است و نسبت به مركز و عقب بيشتر فيبردار مي‌شود. در مورد چرم مصنوعي، لايه بالا بسيار متراكم است و بدون فيبر
رفتار در مقابل افزايش دماچرم مصنوعي با حرارت بالا و به خوبي مي‌سوزد، در حالي كه چرم فقط مي‌درخشد و آتش نمي‌گيرد. چرم مصنوعي سوزانده شده رايحه اي مانند پلاستيكي سوخته دارد، در حالي كه چرم طبيعي سوزانده شده رايحه اي مانند موهاي سوزانده شده دارد.
انواعچرم مصنوعي منفذ دارچرم‌هاي مصنوعي منفذ دار يك گروه از چرم‌هاي مصنوعي با قابليت «تنفس» هستند كه از يك پوشش پلاستيكي (معمولاً پلي اورتان) چرم جايگزين‌هاي ساخته شده از يك پوشش پلاستيكي (معمولاً پلي اورتان) در يك لايه پايه فيبر (معمولاً يك پلي استر).
كورفوماولين چرم مصنوعي منفذ دار كورفوم بدبخت دوپونت بود كه در سال ۱۹۶۳ در نمايشگاه كفش شيكاگو معرفي شد.
كورفوم قطعه مركزي در غرفه دوپونت در نمايشگاه جهان نيويورك در سال ۱۹۶۴ در شهر نيويورك بود. مزيت‌هاي اصلي آن نسبت به چرم طبيعي، شد محور DuPont غرفه در سال ۱۹۶۴ نمايشگاه جهاني نيويورك در شهر نيويورك است. آن مزيت عمده بيش چرم طبيعي دوام و پرداخت بسيار براق آن بود كه بسادگي مي‌توانست با يك لباس مرطوب تميز شود. بدي‌هاي آن سختي آن بود كه با پوشيدن كم نمي‌شد، و دوام آن و آن بالا براق پايان است كه مي‌تواند به راحتي تميز با عدم قابليت تنفس خوشايند، و اشتباه گرفتن راحت با محصولات غير منفذ دار ارزان ديگر بود. دوپونت كورفوم را در مكان خود در هيكوري قديم، تنسي، از سال ۱۹۶۴ تا سال ۱۹۷۱، توليد كرد. بعد از صرف ميليون‌ها دلار بازاريابي محصول به توليدكنندگان كفش، دوپونت كورفوم را در سال ۱۹۷۱ از بازار بيرون كشيد و حقوق آن را به يك شركت در لهستان فروخت.
امروزه كورفوم همچنان در برخي محصولات، همچون زين سواركاري محكم و … استفاده مي‌شود. كفش‌هاي كورفوم همچنان در جاهاي رسمي كه كفش‌هاي براق قابل توجه اند، محبوب اند.
چرمچرم يك شكل از چرم مصنوعي ساخته شده با پوشش پارچه با پايه پلاستيكي است. پارچه مي‌تواند از يك فيبر طبيعي يا مصنوعي ساخته شود آنگاه با يك لايه PVC پوشانده شود.
چرم صحافي جلد كتاب‌ها و دوربين‌هاي قرن ۲۰ ام مثال‌هاي خوبي از چرم هستند. انواع مختلفي از پوشاك‌هاي چرمي نيز، وجود دارد.
يكي از بدي‌هاي پلاستيك «چرم» اين است كه متخلخل نيست و نمي‌گذارد هوا از آن عبور كند؛ بنابراين عرق مي‌تواند انباشته شود اگر براي لباس، روكش صندلي ماشين و … استفاده شود. يكي از مزاياي اصلي آن، بخصوص در ماشين‌ها، اين است كه سرويس كمتري در مقايسه با چرم نياز دارد و به راحتي نمي‌شكند و محو نمي‌شود.
نام‌هاي تجاري
مرسدس بنز 280SE سال 1968 (W108) صندلي‌ها و دوخت درب در MB-Tex آبيكلارينو: مورد استفاده در لباس‌هاي ورزشي، دستكش‌ها، ماشين‌ها، وسايل خانه، فشن و …فابريكويد: يك برند DuPont، لباس پنبه اي پوشش داده شده با نيتروسلولزكايدكس: يك PVC اكريليك اسيد ساخته شده توسط Kleerdexلريكا: يك ماده اوليه اختراع شده و توليد شده توسط Lorica Sud يك دباغي ايتاليايي.MB-Tex: مورد استفاده در پايه بسياري از قاب‌هاي مرسدس بنزSta-Kleen: يك پلي اورتان با كارايي بالا، برند لوازم خانگي قرار داد بسته با گروه ميشل.NuLeather: يك پلي اورتان با كارايي بالا، برند لوازم خانگي قرار داد بسته با گروه ميشل.Rexine: يك برند اختصاصي پوشاك چرم بريتانيايي، مورد استفاده در قاب‌هاي داخل ماشين و صحافي‌هاي كتاب.جايگزين‌هاي پايه گياهي چرمچرم چوب پنبه: جايگزين طبيعي ساخته شده از پوست درخت بلوط چوب‌پنبه‌اي.چرم اقيانوسي: چرم ساخته شده از اشنه درياييپيناتكس: ساخته شده از برگ‌هاي آناناس

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۲:۳۴

.آنچه كيف چرم  بايد درباره نگهداري محصولات چرمي بدانيمبا افزايش عمر محصولات چرمي طبيعي محصول داراي ارزش و وقار بيشتري ميگردد و به زيبايي آن افزوده ميشود.هميشه گرد و غبار كثيفي را از روي چرم پاك نماييد زيرا باعث خرابي چرم مي گردد.از پاك كردن لكه هاي عميق و قوي بر روي سطح چرم جدا خودداري نماييد، زيرا ممكن است به چرم آسيب جدي وارد كرده و موجب ترك خوردن و يا تغيير رنگ چرم شود.محصولات چرمي خود را از فروشگاه هاي معتبر چرم 100 درصد طبيعي، تهيه نماييد و از فروشنده چرم براي استفاده صحيح و نگهداري محصول راهنمايي بگيريد. 
با توجه به تنوع واكس ها و ساخت چرم هاي مختلف، قبل از استفاده از انواع واكس بر روي كالاي مورد نظر ابتدا مقداري از واكس را در قسمت هاي داخلي محصول استفاده كنيد تا از تاثير و مناسب بودن واكس براي همان محصول اطمينان حاصل نماييد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۲:۱۳

جهت كيف چرم زنانه يا اين كه چرك زدايي اسفنج يا اين كه پارچه اي نمناك را به كف شامپوي طفل آغشته كرده و به ملايمت روي آن بكشيد . آن گاه تراز چرم را با پارچه منزه و قابل انعطاف كم آب نماييد . • براي پاك كردن لكه با رنگ از هيچ گونه ماده حلّالي نبايد استعمال شود . • چرم , جير و نبوك در اتومبيل لباسشويي قابل شستشو نيست . • چرم به طور بي نقص ضد آب نيست . در صورتيكه چرم به صورت صد در صد ضد آب ساخته شود جزء خاصيت ارگانيك آن از دست مي‌رود . به اين ترتيب عمده چرم ها بر اثر برف و باران سيل آسا بلند بازه شايد زخم ببينند يا اين كه تغيير تحول نمايند . • در صورت تر آب شدن خرقه چرمي فورا آن را به چوب لباسي مطلوب معلق فرماييد و بگذاريد كه در دماي معمولي اتاق بدور از فروغ آفتاب و حرارت , كم آب شود . • در صورت كم آبي جنس چرم پس از كم آب شدن آب , جامه را درون يك كيسه نايلوني كه رخنه‌ كوچكي داراست قرار داده و حدود يك ربع نايلون دربردارنده خرقه را بغلتانيد و ماساژ دهيد . بي آبي چرم با اين فعاليت تا حد متعددي از بين خواهد رفت و بعداز چندبار استفاده ( پوشيدن ) به وضعيت در آغاز گشوده خواهد گشت . • با كشيدن برسي كه خيلي قابل انعطاف نباشد مي توان صورت ارگانيك جير و نبوك را به آن‌ها برگرداند . • گونه هاي رايحه و اسپري را مستقيماً روي چرم جير و نبوك نپاشيد . • از برخورد چرم با اشياي تيز و موفق جلوگيري نمائيد . • براي پيشگيري از چين و چروك شدن چرم از قرار دادن اشياي سنگمين درون آن دوري كنيد . • زماني كه از خرقه چرمي استفاده نمي‌كنيد آن را بر روي چوب لباسي دلخواه معلق كرده و كاور بكشيد بعد آن را در محلي بدور از رطوبت و گرما بگذاريد . هيچ زمان چرم را به طور تر يا اين كه مرطوب در كاور و كمدديواري قرار ندهيد . • هنگام خريد تلاش نمائيد لباسي گزينش نماييد كه ميزان بدن ( سايز ) شما باشد كوچك يا اين كه بزرگ بودن مقدار خرقه در بلند زمان سبب ساز از صورت افتادن آن خواهد شد . • به دليل رعايت مساله بهداشتي حلّال رنگ هاي مصرف شده در زمان ساخت چرم آب است , براي همين رنگ جامه هاي چرمي در قبال عرق شديد و سايش فراوان تن مقاوم نيست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۲:۱۷

فصل سرما در راه است. اگر با دنياي مد آشنايي داشته باشيد بدون شك مي دانيد كه كيف چرم زنانه كاپشن چرم مردانه براي فصل سرما بسيار متداول است. كمتر كسي است كه با كاپشن چرم مردانه ميانه ي خوبي نداشته و حدأقل يك بار آن را امتحان نكرده باشد. كاپشن چرم، هم به لحاظ زيبايي يك قطعه ي مد فوق العاده است و هم گرماي بدن شما را در فصل سرما تضمين مي كند. با اينكه نمي توان منكر زيبايي كاپشن چرم مردانه شد اما امكان وقوع اشتباه هنگام پوشيدن آن نيز وجود دارد. يك اصل اساسي در انتخاب كاپشن چرم وجود دارد و آن اندازه و تن خور مناسب است. اين كاپشن بايد كاملاً اندازه ي شما باشد. در صورتي كه زير كاپشن از ژاكت استفاده مي كنيد حتماً موقع خريد آن را همراه خود داشته باشيد. كاپشن چرمي كه گشاد باشد ظاهر شما را به كلي تغيير مي دهد.
خوش بختانه كاپشن هاي امروزي (اصل) از چرم گوسفند و بز ساخته مي شوند. در گذشته برخي شركت ها از چرم اسب استفاده مي كردند كه بعد از مدتي زمخت مي شد و موقع حركت صدا مي داد. كاپشن چرم اصيل اين مشكل را به هيچ وجه ندارد.
بهتر است يك سايز كوچك تر از سايز معمول بدن خود را امتحان كنيد. كاپشن چرم مردانه بايد به خوبي شانه هاي شما را احاطه كند و فضاي خالي در اين قسمت يافت نشود. دقت كنيد كه نگفتيم «روي شانه ي شما بنشيند.» به جاي آن از واژه ي احاطه كردن استفاده كرديم به طوري كه كاملاً چفت و بست شانه هاي شما باشد.
اندازه ي كاپشن نيز بايد تا كمر شما باشد. همچنين دقت كنيد كه آستين هاي آن كاملاً اندازه باشد. البته اين مشكل اخير را خياط مي تواند برايتان رفع كند.
انوع بخصوص و انتخاب رنگانواع كاپشن چرم
معمولاً موقع پوشيدن كاپشن چرم مردانه ۳ مدل اصلي وجود دارند. مدل فتيگ (Fatigue) كه معمولاً ۲ جيب در بخش سينه دارد و داراي سردوشي است. مدل موتوكراس (Motocross) ساده ترين نوع طراحي را داراست. اين كاپشن معمولاً در بخش كمر ۲ جيب ساده دارد. در نهايت نيز با مدل بامبر (Bomber) طرف هستيم. بخش آستين ها و كمر اين مدل با يك نوع پشم، دوخته شده است.
در خصوص انتخاب رنگ نيز بايد دقت لازم را داشته باشيد. معمولاً آقايان رنگ مشكي را براي اين نوع كاپشن انتخاب مي كنند. با اين وجود گزينه هاي ديگري نيز وجود دارد كه بهتر است در نظر داشته باشيد. بدون شك رنگ مشكي براي ظاهري ساده و كلاسيك فوق العاده است. از طرفي بهتر است گاهي اوقات مقداري تنوع و تفاوت ايجاد كرد. رنگ هاي شكلاتي و قهوه اي كم رنگ نيز مي توانند جايگزين مناسبي براي مشكي باشند. قهوه اي برخلاف مشكي رنگي خودماني تر و شيك تر به نظر مي رسد. قهوه اي را تقريباً با بيشتر سبك هاي پوشش مي توان امتحان كرد.
نحوه پوششخريد كاپشن چرم مردانه
كاپشن چرم مردانه را به شيوه هاي مختلفي مي توان پوشيد. همراه آن مي توانيد شلوار جين را در نظر داشته باشيد. فقط دقت كنيد كه جين شما از رنگ هاي تيره باشد. يك پيراهن سفيد و ساده همراه كاپشن بامبر مشكي و البته كتاني هاي سفيد، ظاهر بسيار مناسبي ايجاد مي كنند. بدين ترتيب، تركيب چشم نوازي از سبك رومزه و رسمي به تن خواهيد كرد.
كاپشن شكلاتي (قهوه اي پررنگ) مدل فتيگ را مي توانيد با شلوار جين مقداري گشادتر بپوشيد. يك تي شرت سفيد يا مشكي همراه كفش هاي كتاني (ترجيحاً مدل ون يا كانورس) نيز تركيب شما را بي نقص مي كند. اگر در دسترس داشتيد عينك آفتابي ويفري نيز براي اين سبك بسيار عالي است.
همچنين مي توانيد از پيراهن چهارخانه يا راه راه نيز استفاده كنيد. شلوار جين مشكي يا خاكستري همراه يك پيراهن چهارخانه تيره (قرمز يا آبي) و كاپشن چرم بامبر مشكي سبك جذابي ايجاد مي كند.
مي توانيد نيم تنه ي بالا را رسمي نگه داشته و نيم تنه ي پايين را روزمره برگزينيد. شلوار پارچه اي خاكستري يا سرمه اي كه در مواقع رسمي استفاده مي كنيد را بپوشيد. يك تي شرت ساده از رنگ هاي خنثي همراه كفش هاي آكسفورد و كاپشن چرم موتوكراس به رنگ قهوه اي شما را به دنياي سبك نيمه رسمي هدايت مي كند.
تصاويري براي گرفتن ايدهنحوه پوشيدن كاپشن چرم مردانه
همراه كاپشن چرم مردانه گزينه هاي زيادي براي پوشيدن وجود دارد. قطعه ي مدي كه همواره استفاده مي شود و هيچ گاه از مد نمي افتد. كاپشن چرم را براي سبك رسمي، روزمره و نيمه رسمي مي توان پوشيد. كافي است انتخاب كنيد و بپوشيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۵۱:۵۵

كيف چرم زنانه يكي از بهترين، با كيفيت‌ترين و انعطاف‌پذيرترين جنس‌ها براي ساخت كيف است. مانند همه‌ي محصولات چرمي ديگر، نگهداري از كيف چرم هم نياز به رعايت نكاتي دارد تا طول عمر آن افزايش يافته و ظاهر شكيل و خوش‌فرمي داشته باشد.
اگر براي مدتي قصد استفاده از كيف چرمتان را نداريد بايد داخل آن را با روزنامه پر كنيد تا فرم خود را حفظ كند.
براي تميز كردن كيف هرگز آن را نشوييد.
در صورت خيس شدن كيف هرگز براي خشك كردن آن  را حرارت ندهيد.
به جاي استفاده از حرارت گرم سشوار مي توانيد از باد سرد پنكه استفاده كنيد.
هر چند وقت يك بار كيف چرم خود را با يك اسفنج يا پارچه‌ي نمناك تميز كنيد.
سعي كنيد با دست چرب به كيف خود دست نزنيد زيرا چربي باعث تيرگي و كدر شدن چرم مي‌شود.
براي پاك كردن لكه‌ي خودكار مي‌توانيد از مقداري تافت و الكل سفيد و يك پارچه‌ي تميز استفاده كنيد.
براي براق كردن كيف چرم خود مي‌توانيد از يك واكس بي رنگ، وازلين يا حتي از روغن بچه استفاده كنيد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۹ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۲۰:۴۹

 

 

به دليل گراني و خاص بودن كيف چرم ، احتمالا بعضي فروشندگان وسوسه شوند كه از نا آگاهي مشتريان خود در زمينه تشخيص چرم براي عرضه محصولات ارزان مصنوعي به قيمت بالاتر و گاهي، هم قيمت چرم طبيعي سوءاستفاده كنند.

شما هميشه هنگام خريد توليدات گرانقيمت مي بايست از زير و بم محصول آگاه شويد و بتوانيد عيوب احتمالي و اصل بودن محصول را تشخيص دهيد. اين يعني خريد هوشمندانه. درصورتي كه مي خواهيد هنگام خريد كيف ،كفش ،كاپشن و ساير كالاهاي چرم طبيعي،  بخشي از اين دست مشتريان باشيد، يا به عبارت ساده تر نگذاريد سرتان كلاه برود نكات زير را هنگام خريد محصولات چرم در نظر بگيريد. با ما باشيد.

 

به برچسب محصولات چرمي توجه كنيد

اول اين كه محصولات چرم طبيعي غالبا داراي كارت يا مهر نشان دهنده طبيعي بودن چرم در تهيه ي محصول مي‌باشند. اما خب، همان هنگام كه چرم مصنوعي توليد شد، برچسب تقلبي نيز ايجاد شد!! ولي مي توان با تقريب خوبي اطمينان يافت كه تمام برندها از اين ضابطه پيروي مي كنند و اگر كه محصول به طور كلي چرم طبيعي باشد از اين نشانها  استفاده مي كنند يا اطلاعات كافي در اين زمينه را در اختيار مشتري قرار مي دهند. با اين وجود بايستي موارد بعدي را هم در نظر داشته باشيد.

 

خريد از فروشگاههاي معتبر

مهم است كه براي خريد محصولات گران قيمت به فروشگاههاي معتبر با فروشندگان پاسخگو مراجعه كنيد. بر همين اساس نكته مهم اين است كه چرم طبيعي را از جايي خريداري كنيد كه شناسنامه ي چرم و گارانتي احتمالي را همراه محصول در اختيارتان قرار مي دهند. با توجه به كيفيت و ماندگاري بالا ، غالبا محصولات چرم طبيعي داراي ضمانت هاي مناسب از نظر زماني و كيفي هستند.

 

بوي چرم طبيعي

دوم راهنماي شما، بوي محصول است . چرم ارگانيك داراي بوي خاص خودش است. اگر خريدار و دوستدار چرم طبيعي باشيد با اين بو آشنا هستيد. ولي اين تست هم به تنهايي كافي نيست. چرا كه ممكن است از مواد مصنوعي براي ايجاد بوي چرم طبيعي استفاده شده باشد. پس برويم سراغ گزينه بعدي...

 

مشخصات ظاهري چرم

 

پشت چرم: نگاه كردن به پشت پارچه هنگام خريد آن بسيار سهل و آسان است. ولي با كيف، كاپشن، دستكش و ديگر محصولات چرمي كه داراي آستر مي‌باشند چه كنيم؟ راه ساده اين است كه به درزهاي دوخت توجه فرماييد، پشت چرم طبيعي پرز دار است. در حالي كه پشت چرم هاي مصنوعي مثل يك شبكه با نخ دوخته شده‌است، اين نشانه ي خوبي براي تشخيص فوري چرم طبيعي از مصنوعي است.

ضخامت چرم: نكته بعدي اين است كه بدانيد قسمت ‌هاي متفاوت چرم طبيعي از نظر ضخامت يك پارچه نيست. يعني برخي جاها نازك است و برخي جاها ضخيم‌. علت اين است كه قسمت ‌هاي گوناگون پوست داراي ضخامت هاي مختلفي ست . در حالي كه چرم مصنوعي به دليل ساخت ماشيني، به طور كامل يك دست است.

بازتاب نور: وقتي چرم طبيعي را زير نور مي گيريد، نور را يكپارچه منعكس نمي ‌كند و برخي جاهاي آن مات و برخي جاها درخشان به نظر مي ‌رسد.

بافت و طرح: چرم طبيعي طرحي غير تكراري و انحصاري دارد .

 

نحوه سوختن چرم طبيعي

چرم طبيعي به آساني آتش نمي گيرد , تغيير شكل نمي‌دهد و در صورتي‌كه شعله را تا مرحله سوختن پوست ادامه دهيد بوي بسيار تندي همانند بوي سوختن مو مي دهد . اما چرم مصنوعي چون از مواد نفتي ساخته مي شود , در معرض حرارت به سرعت جمع شده , تغيير شكل مي‌دهد و مي سوزد.البته اگر شما مي خواهيد اجناس چرمي خود را تست كنيد حتما تست شعله را از پشت محصولات انجام دهيد!

 

لمس  كردن كالاي چرمي

يكي از مهم ترين نشانه‌ها براي تشخيص چرم مرغوب و طبيعي احساس لمس آن است . چرم طبيعي همانند يك پوست واقعي برخلاف چرم مصنوعي حسي گرم به دست منتقل مينمايد، عمليات كمتري روي آن انجام شده است نرم تر از نمونه هاي پروسس شده است و كيفيت بالاتري دارد.

 

جمع بندي آنچه كه در بالا گفتيم اين است كه براي تشخيص چرم طبيعي، بايد از حواس خود كمك بگيريد. با اين حال همانطور كه در بالا ذكر شد بهترين و مطمئن ترين راه براي خريد چرم مرغوب، خريد از فروشگاه هاي و  برندهاي معتبر است كه به شما اين اطمينان را مي دهند كه محصول شما صددرصد چرم طبيعي بوده و تمامي اين محصولات داراي كارت ضمانت هستند.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۱۱:۰۱

كيف چرم زنانه 

• در صورت آلوده شدن چرم , جهت چربي يا اين كه چرك زدايي اسفنج يا اين كه پارچه اي نمناك را به كف شامپوي طفل آغشته كرده و به ملايمت روي آن بكشيد . آن گاه تراز چرم را با پارچه منزه و قابل انعطاف كم آب نماييد . • براي پاك كردن لكه با رنگ از هيچ گونه ماده حلّالي نبايد استعمال شود . • چرم , جير و نبوك در اتومبيل لباسشويي قابل شستشو نيست . • چرم به طور بي نقص ضد آب نيست . در صورتيكه چرم به صورت صد در صد ضد آب ساخته شود جزء خاصيت ارگانيك آن از دست مي‌رود . به اين ترتيب عمده چرم ها بر اثر برف و باران سيل آسا بلند بازه شايد زخم ببينند يا اين كه تغيير تحول نمايند . • در صورت تر آب شدن خرقه چرمي فورا آن را به چوب لباسي مطلوب معلق فرماييد و بگذاريد كه در دماي معمولي اتاق بدور از فروغ آفتاب و حرارت , كم آب شود . • در صورت كم آبي جنس چرم پس از كم آب شدن آب , جامه را درون يك كيسه نايلوني كه رخنه‌ كوچكي داراست قرار داده و حدود يك ربع نايلون دربردارنده خرقه را بغلتانيد و ماساژ دهيد . بي آبي چرم با اين فعاليت تا حد متعددي از بين خواهد رفت و بعداز چندبار استفاده ( پوشيدن ) به وضعيت در آغاز گشوده خواهد گشت . • با كشيدن برسي كه خيلي قابل انعطاف نباشد مي توان صورت ارگانيك جير و نبوك را به آن‌ها برگرداند . • گونه هاي رايحه و اسپري را مستقيماً روي چرم جير و نبوك نپاشيد . • از برخورد چرم با اشياي تيز و موفق جلوگيري نمائيد . • براي پيشگيري از چين و چروك شدن چرم از قرار دادن اشياي سنگمين درون آن دوري كنيد . • زماني كه از خرقه چرمي استفاده نمي‌كنيد آن را بر روي چوب لباسي دلخواه معلق كرده و كاور بكشيد بعد آن را در محلي بدور از رطوبت و گرما بگذاريد . هيچ زمان چرم را به طور تر يا اين كه مرطوب در كاور و كمدديواري قرار ندهيد . • هنگام خريد تلاش نمائيد لباسي گزينش نماييد كه ميزان بدن ( سايز ) شما باشد كوچك يا اين كه بزرگ بودن مقدار خرقه در بلند زمان سبب ساز از صورت افتادن آن خواهد شد . • به دليل رعايت مساله بهداشتي حلّال رنگ هاي مصرف شده در زمان ساخت چرم آب است , براي همين رنگ جامه هاي چرمي در قبال عرق شديد و سايش فراوان تن مقاوم نيست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۵۱:۵۰

نكات تكميلي كيف چرم در صورت آلوده شدن چرم , جهت چربي يا اين كه چرك زدايي اسفنج يا اين كه پارچه اي نمناك را به كف شامپوي طفل آغشته كرده و به ملايمت روي آن بكشيد . آن گاه تراز چرم را با پارچه منزه و قابل انعطاف كم آب نماييد . • براي پاك كردن لكه با رنگ از هيچ گونه ماده حلّالي نبايد استعمال شود . • چرم , جير و نبوك در اتومبيل لباسشويي قابل شستشو نيست . • چرم به طور بي نقص ضد آب نيست . در صورتيكه چرم به صورت صد در صد ضد آب ساخته شود جزء خاصيت ارگانيك آن از دست مي‌رود . به اين ترتيب عمده چرم ها بر اثر برف و باران سيل آسا بلند بازه شايد زخم ببينند يا اين كه تغيير تحول نمايند . • در صورت تر آب شدن خرقه چرمي فورا آن را به چوب لباسي مطلوب معلق فرماييد و بگذاريد كه در دماي معمولي اتاق بدور از فروغ آفتاب و حرارت , كم آب شود . • در صورت كم آبي جنس چرم پس از كم آب شدن آب , جامه را درون يك كيسه نايلوني كه رخنه‌ كوچكي داراست قرار داده و حدود يك ربع نايلون دربردارنده خرقه را بغلتانيد و ماساژ دهيد . بي آبي چرم با اين فعاليت تا حد متعددي از بين خواهد رفت و بعداز چندبار استفاده ( پوشيدن ) به وضعيت در آغاز گشوده خواهد گشت . • با كشيدن برسي كه خيلي قابل انعطاف نباشد مي توان صورت ارگانيك جير و نبوك را به آن‌ها برگرداند . • گونه هاي رايحه و اسپري را مستقيماً روي چرم جير و نبوك نپاشيد . • از برخورد چرم با اشياي تيز و موفق جلوگيري نمائيد . • براي پيشگيري از چين و چروك شدن چرم از قرار دادن اشياي سنگمين درون آن دوري كنيد . • زماني كه از خرقه چرمي استفاده نمي‌كنيد آن را بر روي چوب لباسي دلخواه معلق كرده و كاور بكشيد بعد آن را در محلي بدور از رطوبت و گرما بگذاريد . هيچ زمان چرم را به طور تر يا اين كه مرطوب در كاور و كمدديواري قرار ندهيد . • هنگام خريد تلاش نمائيد لباسي گزينش نماييد كه ميزان بدن ( سايز ) شما باشد كوچك يا اين كه بزرگ بودن مقدار خرقه در بلند زمان سبب ساز از صورت افتادن آن خواهد شد . • به دليل رعايت مساله بهداشتي حلّال رنگ هاي مصرف شده در زمان ساخت چرم آب است , براي همين رنگ جامه هاي چرمي در قبال عرق شديد و سايش فراوان تن مقاوم نيست . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]