خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۴۲:۳۵

آيا گونه هاي چرم نبوك، اشبالت و جير يكسان‌اند؟ در: آبان ۱۶, ۱۳۹۶در: مد و استايل چاپ ايميل در اين مطلب تلاش داريم در مورد اشكال چرم طبيعي و چرم مصنوعي و راههاي شناخت آن از يكديگر را براي شما ابلاغ نماييم . 
چرم يك فراورده‌ي حيواني هست كه از ديرباز زمينه توجه و استفاده‌ي بشر قرار گرفته . اين جنس ارزشمند از فرآيند دباغي پوست حيواناتي از قبيل گوسفند، بز، بوفالو، گاو و…به دست مي آيد . شناخت اشكال چرم ، امداد مي كند تا خريدي خوبتر انجام دهيم و مدل آن را براي كاربردي كه مد حيث داريم انتخاب كنيم . 

كيف پول
علاوه بر منشاء جانوري يا صنعتي، چرم‌ها را بر اساس نوع پرداخت آخرين هم طبقه بندي مينمايند . تنوع پرداخت چرم منجر مي‌گردد كه انواع مختلف و زيبايي از اين فراورده در اختيار همگان قرار گيرد . هر يك از اين چرم‌ها شخصيت و ويژگي اختصاصي به شخصي دارا هستند . اكثر وقت ها اشخاص هم بسته به جور ديدگاه و كاراكتر خودشان يك عدد از گونه هاي چرم را انتخاب ميكنند . اما بدون شك همگي در اين قضيه با نيز اتفاق نظر داريم كه تمام شكل‌هاي چرم زيبا و شيك هستند . حال، خوبتر مي‌باشد با نيز به مرور يك سري نوع از انواع چرم بپردازيم . 
خريد گونه هاي كيف چرم جير: جير لايه‌ي چرمي ظرافت است كه به راه و روش آلدئيدي دباغي گرديده و خاصيت جذب رطوبت آن زياد بالا است . براي ايجاد اين دسته چرم، سطح گوشتي آن را پرداخت مي كنند . اين مال سطحي قابل انعطاف و مخمل دسته دارااست . اضطراري هست بدانيد كه جير را مي‌توان با به كارگيري از تمام گونه هاي چرم‌ها درست كرد . 
اشبالت: اين گونه چرم از لايه لايه كردن چرم قطور گاو به دست مي‌آيد . در اين روش، بخش درخشان پوست گاو به صورت ورقه‌اي برداشته گرديده و يك مرحله پرزدار به دست ميايد كه در واقع لايه دوم پوست به اكانت مي آيد . اين دسته چرم به نسبت چرم نبوك از مقاومت كمتري برخوردار ميباشد . 
نبوك: نبوك به تيتر مرغوب‌ترين چرم پرزدار شناخته مي‌شود، از پوست گاو مشتق شده و درست نظير جير در مرحله‌ي پرداخت به چهره مخملي ارائه مي‌گردد . نبوك از جير محكم‌تر و مقاوم‌تر هست و ديرتر آلوده ميگردد . چرم نبوك بهترين جور چرم براي توليد كيف چرم به شمار مي رود . 
ورني: گونه‌اي چرم ميباشد كه با نوعي لاك يا لعاب پوشيده ميگردد . اين نوع چرم، براق و زياد زيبا مي باشد . 
بخش اعظم بخوانيد: معرفي چرم شتر و ارشاد مطلوب در هنگام خريد كيف چرم يا اين كه اكسسوري چرم بيشتر بخوانيد: آيا در صنعت چرم ، چرم شتر مرغوب ترين چرم هاست؟ آيا گونه هاي چرم نبوك، اشبالت و جير يكسان‌اند؟ چرم سبك: اين نوع چرم زياد نازك ميباشد و از پوست حيواناتي از قبيل گوسفند، بز، و بره ساخته مي گردد . اين چرم در دوخت لباس‌هاي چرمي و دستكش و كلاه به عمل مي رود . 
چرم كرومي: سطح اين نوع چرم بوسيله چاپ و به صورت صنعتي منقوش ميشود . معمولاً براي اين كار از چرم نامرغوب استفاده مي‌نمايند . 
چرم سنگين: اين دسته چرم، ضخيم و زبر است و از پوست حيواناتي همچون اسب، شتر، گاوميش، گاو، و سوسمار حاصل مي شود . اين چرم داراي دوام و استحكام بالايي مي‌باشد و براي توليد كفش و بعضا پوتين‌ها مناسب هست . 
موارد ذكر گرديده فقط گوشه‌اي از دنياي خوش رنگ و بوي چرم را به شما معرفي مي كنند . ايجاد چرم ماجرا طولاني و مالامال ماجرايي داراست . همه‌ي ما با خريد قطعات چرمي چكيده از اين روايت را با خودمان يار مي‌كنيم . چرم زيبا و بادوام ميباشد و شخصيت منحصربه‌فرد به شخص شما را دو چندان جلوه مي بخشد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۱:۰۰

اشكال چرم طبيعي در صنعت چرم سازي به سه گونه كلي تقسيم مي شود . علاوه بر اين جور بندي، چرم طبيعي را بر شالوده دسته دباغي نيز مي بضاعت به شش گونه تقسيم كرد . 

انواع چرم طبيعي در صنعت چرم سازي انواع چرم ارگانيك در صنعت چرم سازي به سه مدل چرم سبك، چرم نصفه سبك و چرم سنگين وزن تقسيم مي شود . 

كمربند
چرم سبك: چرمي است كه از پوست حيواناتي نظير گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد . اين مدل چرم مضاعف دقيق و نازك هست و به همين علت نيز در ساخت محصولاتي مثل لبـاس چرم، كاپشن چرم و دستكش چرم استفاده مي شود . در حالي كه از گونه كيفيت زير تر آن به تيتر آستري كفش و لباس استعمال مي گردد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست بز چرم نيمه سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد . اين نوع چرم به علت كمياب و گران بها بودن بيش خيس در توليد محصولاتي كه جنبه تزييني دارند و يا اين كه گران‌قيمت محسوب مي شوند زمينه به كار گيري قرار مي گيرد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست شتر مرغ گونه هاي چرم ارگانيك از پوست كروكوديل چرم سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مثل گاو ،گاوميش ،گوساله، شتر و … به دست مي آيد . چرم سنگين وزن بهترين مدل چرم جهت به كار گيري هاي معمول مي باشد . اين دسته چرم داراي بيشترين مقاومت و زيباترين رخ در در بين چرم هاي ديگر است . اين گونه چرم به علت استحكام و مقاومت بالا، در زيره و رويه كفش، توليد كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و … به مصرف مي برسد . 
اشكال چرم ارگانيك از پوست گاو انواع چرم ارگانيك بر اساس دسته دباغي علاوه بر دسته بندي كلي بالا، چرم ارگانيك را بر اساس گونه دباغي هم مي بضاعت به مدل هاي تحت تقسيم كرد: دباغي چرم چرم گياهي: در دباغي اين گونه چرم تا حد قابليت از مواد و رنگ هاي شيميايي به كار گيري نمي شود . به جاي رنگ هاي شيميايي از رنگ هاي گياهي و مواد و روغن هاي حيواني استفاده مي گردد . اين نوع چرم به علت اينكه داراي بيشترين سازش با محفظه زيست بوده و در اثر تماس با پوست بشر عوارضي ايجاد نمي نمايد از بهترين گونه هاي دباغي چرم به شمار مي رود . اين مدل چرم، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي‌ست كه مقدار رنگش به مخلوط شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . در زمان ديرباز از چرم گياهي براي ساخت زره استفاده مي شده مي باشد . 
چرم كرومي: چرمي ميباشد كه مواد كليدي در دباغي آن بر شالوده كروم هست . بر روي بعضي چرم هاي كرومي كه شيوه نامرغوبي دارند، برنامه اي را بصورت مصنوعي چاپ مي كنند كه به آن چرم كرومي چاپي مي گويند . چرم كرومي كه در سال ۱۸۵۸ ابتكار عمل شد، با كروميوم سولفات و ديگر نمك‌هاي كروميومم دباغي ميشد . 
چرم آلدهيدي: با به كار گيري از تركيبات گلوتارآلدهيد يا اكسازوليدين دباغي مي‌شود . 
چرم تركيبي: به ياري بسپارهاي آروماتيك مانند گونه‌هايي از نوولاك و نرادول ساخته و دباغي مي‌شود . 
چرم آلومي: در اين منش چرم با نمك آلومينيوم در مخلوط با چسبنده‌هاي مختلف و منابع پروتئيني مثل فلوئور، زردهٔ تخم مرغ و … دباغي مي‌شود . 
چرم پوسته خام: با ايجاد تراش‌هاي نازك روي پوست، شناور ساختنش در آهك، و كشيدنش در موقعي كه كم آب گرديده است درست مي‌شود . 
محصولاتي با كالا چرم طبيعي جنس چرم فرآورده چرم هم به سه گونه ي اشبالت، ميلينگ، شرانگ تقسيم بندي مي شود چرم اشبالت: به عبارتي چرم گاوي ميباشد كه هر دو سوي آن پرز دار مي باشد . چرم ميلينگ: چرم گاوي يا بزي يا گوسفندي هست كه يك طرف آن صاف و طرف ديگر آن پرز دار است . چرم شرانگ: همان چرم گاوي ميباشد كه بافت طبيعي دارااست . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۱۹:۰۵

چرم گياهي چيست؟ به كارگيري از چرم و محصولات چرمي در عالم قدمتي ديرينه دارد . ميگويند براي پيش‌داوري درباره هر فرد كافي مي‌باشد به كفش، كيف و كمربندش نگاهي بيندازيم . همين دستور نشان‌دهنده منزلت والاي مصنوعات چرمي به‌عنوان محصولاتي لوكس در تمدن و اجتماع انسان است . 

كيف پول
برندها و شركت‌هاي توليدكننده توليدات چرمي با دانايي از اين مقام تبارك سال‌هاست به ايجاد توليدها متفاوت و تبليغ آن در جامعه ميپردازند . اما از سوي ديگر هرازچندگاه، مطلبي در رسانه‌ها منتشر مي گردد كه يادآوري مينمايد در روند ساخت چرم، چه‌ صدمه‌هاي بي‌بازگشتي به محيط زيست وارد ميگردد . جذاب هست بدانيم مرز و بوم ايران، از قديمي‌ترين و معروف‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان پوست ناپخته و چرم دنيا هست . اينجاست كه اين سوال اساسي در ذهن انسان نقش مي‌بندد كه چه استانداردهايي در ارتباط با ساخت چرم و توليدات چرمي در كشور ايران و دنيا وجود داراست . 
چرم در عالم به دو راه و روش كلي ايجاد مي‌شود؛ يا با استفاده از مواد كرومي، يا اين كه با به كار گيري از مواد گياهي (وجيتال) . 
در راه و روش در آغاز (كرومي)، فضاهاي بين‌سلولي تراز پوست نپخته با به كارگيري از مواد شيميايي كرومي رنگ‌دهي مي گردد . رويه به كار گيري از مواد كرومي از شيوه‌هاي سنتي ساخت چرم هست و تا سال‌هاي اخير، اكثر چرم توليدي جهان با همين روش ساخت ميشد . ولي امروزه در اروپا و آمريكا خير تنها به كار گيري از اين خط مش ممنوع شده است، بلكه محصول ها چرمي‌اي كه با چرم‌هاي كرومي توليدشده‌اند، اجازه حضور در بازار اين كشورها را پيدا نمي‌كنند و عمدتا براي مصرف در كشورهاي عالم سوم ايجاد مي گردند . 
كروم يك فلز سنگين وزن است كه نيز به محيط‌زيست و هم به سالم انسان زخم مي‌رساند؛ اين آسيب‌رساني سبب ساز شده مي‌باشد طي سال‌هاي اخير، دولت‌هاي كشورهاي پيشرفته توليدكنندگان چرم و توليدها چرمي را به استفاده از مواد گياهي براي توليد چرم و توليد ها چرمي تشويق نمايند . اين در حالي هست كه در ايران، در خصوص آسيب‌رساني و مضرات چرم‌هاي كرومي اطلاع‌رساني صحيحي انجام نشده و قانوني هم براي محدود كردن استعمال از اين دسته چرم وجود ندارد . 

چرم‌هايي كه به راه گياهي ساخت ميگردند در مقايسه با چرم‌هاي كرومي مزيت‌هايي دارا هستند كه در ادامه به آنان اشاره مي‌شود: 
زيبايي بيشتر تراز چرم‌هايي كه به راه و روش گياهي ساخت و رنگ مي‌شوند، موقعيت طبيعي خود را نگهداري مي نمايد . رگه‌ها، خطوط و بافت پوست در چرم‌هاي گياهي، شكل اصلي خود را از دست نمي‌دهد؛ در حالي كه در رويه كرومي، مرحله منافذ چرم وضعيت ارگانيك خويش را از دست داده و با لايه‌اي از رنگ پوشيده ميشود . 
همچنين در چرم‌هاي گياهي، دورنگي بودن طبيعي است، اما چرم‌هاي كرومي دورنگ، با استعمال از پيگمنت رنگ مي گردند و حالتي تصنعي و كارخانه‌اي به خود مي گيرند . 

دوستدار سلامت در پروسه توليد چرم‌هاي گياهي از فلزهاي سنگين و مواد شيميايي سمي به كار گيري نمي‌شود و به همين برهان اين جور چرم هيچ آسيبي به پوست و بدن انسان وارد نميكند . جالب هست بدانيد در بسياري از كشورهاي دنيا، استفاده از چرم‌هاي كرومي در پوشاك كودكان ممنوع است؛ چراكه آلرژي پوست كودكان در مقابل دلايل كروم اكثر از بزرگسالان مي باشد . 
به كارگيري از چرم‌هاي گياهي در آستر كفش، از آن‌جا كه اين گونه از چرم، دم و بازدم زيادي دارد و منافذ آن توسط مواد شيميايي پر نشده است، باعث جذب عرق پا و جلوگيري از پرورش قارچ و ايجاد بيماري و بوي بد در پا مي شود . 
توليدكنندگان معتبر كفش به اين دليل كه چرم‌هاي كرومي پا را خفه مي‌نمايد و قابليت تنفس را از پا مي‌گيرد، از اين جور چرم در ساخت كفش استفاده نميكنند . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۴۹:۳۹

داده ها اوليه پوست از نظر شيميايي پليمري ميباشد از اسيدهاي آمينه كه آن‌ها را اصطلاحا پروتئين مي‌نامند . اسيدهاي آمينه از طرز پيوندهاي پپتيدي ، براحتي ميتوانند زير تاثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند . در اين فيس زنجير پروتئين گسسته شده و پوست ، كيفيت ارگانيك خويش را از دست خواهد داد . 

كمربند
از اينرو براي جلوگيري از هجوم و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عوامل مفيد بيروني در پوست ، مي بايست تغييراتي كه تغيير حياتي در ماهيت پوست وارد نكند، بر روي آن به‌وجود آورد . اين عمليات را دباغي پوست گويند و صنعت داراي ارتباط با آن ، صنعت دباغي (Tanning Industry) مي‌باشد . 
تصوير دباغي با مواد گياهي از قسمتهاي متفاوت گياه يعني پوست ، تنه ، برگ ، شاخه ، ميوه و ريشه گياهان ، مي‌توان مواد دباغي تنظيم كرد . از آن گزاره مي‌توان پوست درخت صنوبر ، كاج ، بلوط ، فندق ، كائوچو ، سماق و … را نام موفقيت . براي تنظيم عصاره يا جوهر دباغي ، مواد مذكور را با روشهاي ويژه‌ در آب مي‌خيسانند . در اين عمل مواد جامد و مواد محلول براي دباغي بدست ميايد . به مواد جامد كمي بي‌سولفيت سديم بيش تر مي كنند تا اين مواد را حل نمايد . دباغي با مواد شيميايي دباغي با كروم بر عكس مواد دباغي گياهي كه منشاء گياهي دارا هستند ، دباغي با نمكهاي كروم منشاء معدني داشته و براي پوست‌هاي سبك عملكرد دارااست . براي تهيه مواد دباغي با كروم ، از سنگ معدن كروميت (متشكل از %68 اكسيد كروم ( III ) و %32 اكسيد آهن ( II ) ) استفاده ميگردد . دوام پوست دباغي گرديده با نمك كروم ، حدود سه برابر تداوم پوست دباغي شده با مواد گياهي مي باشد . دباغي با زاج سفيد اين مدل دباغي از روشهاي مضاعف ديرين مي باشد . برتري دباغي خز با زاج سپيد در اين ميباشد كه بعلت بيرنگ بودن آن ، اثري بر روي موي خز باقي نمي‌ماند . در صورتي كه در دباغي به وسيله مواد گياهي و كروم ، موهاي پوست بيرنگ ميشود . دباغي با نمكهاي آهن در اين روش ، از نمكهاي مختلف آهن استفاده مي‌شود كه از آن پاراگراف ، مي‌توان سولفات آهن III ، كلريد و سولفات آهن III (فتالاتهاي آهن III ) و … را نام برد . دباغي با سولفات زيركُنيم پوستهاي اسيدي شده را با محلول سولفات زيركنيم نيم دباغي مي‌نمايند . براي دباغي با اين رويكرد ، وقتي نمك دباغي به پوست نيم دباغي گرديده اضافه ميشود كه پوست همپا با ده درصد وزن خويش با اكسيد زيركنيم همپا باشد . پس از عمليات دباغي ، پوست را با بي‌كربنات سديم ، قليايي مي‌نمايند . دباغي با مواد روغني روغن ماهي و بعضا از روغنهاي گياهي نظير روغن دانه آفتاب گردان ، خواص دباغي داشته و براي دباغي پوست شوكا و بز كوهي كه معمولا در تهيه خرقه و دستكش كاربرد دارند، مصرف ميشوند . دباغي با مواد سنتزي ( سينتان ) اين مواد دباغي كه امروزه جايگزين مواد دباغي طبيعي شده‌اند، خود به چهار نوع تقسيم مي‌شوند: 
سينتان آليفاتيك: كه از سولفو كلريد پارافينها و دي‌ايزو سياناتها تنظيم ميگردد . 
سينتان متروسيكليكي: كه از ملامين ساخته مي شود . 
سينتان آروماتيك: كه از سينتان با مجموعه فنلي و بردن تيم فنلي تهيه مي شود . 
سينتان كايتونيك: كه از تركيبات فنلي چندين عاملي با آلدئيدها و آمينها تنظيم ميگردد . دباغي با فرمالدئيد در اين رويكرد ، محلول دباغي كه مشتمل بر آب ، فرمالدئيد و قليا است، ولي مي‌توان به جاي فيض ، از بي‌كربنات سديم ، كربنات كلسيم يا اين كه كربنات منيزيم نيز به كارگيري كرد . 
تصوير دباغي نيم كرومي اين گونه دباغي با نمكهاي كروم و مواد گياهي انجام ميگيرد كه ممكن ميباشد در آن از سه روش استفاده شود . 

دباغي اوليه با محلول كروم و دباغي دوباره با محلول دباغي گياهي دباغي نخستين با مواد گياهي و دباغي دوباره در محلول كروم دباغي بوسيله مواد گياهي و محلول كروم بطور هم‌زمان . 
اين راه دباغي براي چرم راه و روش بويژه براي تنظيم چرمهاي فراوان عالي ، ضد آب ، چرمهاي ضخيم ، دباغي چرم زيره و لباس زمينه استفاده قرار ميگيرد . عيب اين خط مش آن مي‌باشد كه چرم بسهولت چروك برمي‌دارد . دباغي نيم زاجي به سه روش انجام مي‌گيرد: 
دباغي نخستين در محلول زاج سفيد و دباغي دوباره در محلول عصاره گياهي دباغي اول در محلول عصاره گياهي و دباغي دوباره در محلول زاج سفيد دباغي با محلول عصاره گياهي و زاج سفيد بطور هم زمان پوست دباغي گرديده كه در نقطه پايان بصورت چرم بدست مي‌آيد، داراي اندازه متعددي آب هست . براين اساس پيشين از هر كار ديگر بر روي چرم حاصل ، مي بايست آب از آن گرفته شود اين فعاليت به وسيله اتومبيل آبگيري يا پرس كردن و … انجام مي گيرد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۲:۴۲

امروزه عمده افراد مضاعف لبريز مشغله هستند . آنان ناچارند در حالي كه دار و ندارشان را با خويش حمل مي‌كنند، تمام روز به اين طرف و آن طرف بروند! از محل عمل به دانشگاه، و از اين كلاس به آن كلاس! بعضي اشخاص از مسواك و خمير دندان و ظرف غذا گرفته تا لپ تاپ و تبلت و كتاب و برخي فايل‌هاي كاري را دائماً به هم پا دارند . بنابراين، دست كم براي اين گونه از افراد، گزينش كيف چرم مطلوب كه علاوه بر زيبايي، كاربردي نيز باشد، واجب مي‌باشد . 
اشكال مدل كيف چرم كيف دوشي به خاطر ساختاري كه دارااست دوچندان پرطرفدار و دوست داستني ميباشد . وقتي كيف‌تان را به شانه‌ي خويش آويخته باشيد به راحتي مي توانيد از گوشي تلفن ياور نيز استفاده كنيد و در عين حال، اقلامي كه خريداري نموده‌ايد را نيز در دست ديگرتان داشته باشيد . احتمال دارد هم اهل مطالعه مي باشيد و از كوتاه‌ترين زماني كه در مترو يا اين كه آژانس داريد استعمال مي كنيد و كتاب مي خوانيد . در اين صورت، به سادگي كتاب خويش را در دست مي‌گيريد تا هر برهه زماني كه حالت قابل قبولي پيش بيايد، روايت و ماجراي دلخواه‌تان را دنبال نمائيد . يا چه بسا مي توانيد دست فرزندتان را با خيال و خاطر آسوده در دست بگيريد و نگران سقوط كيف‌تان نباشيد! در صورتي‌كه چنين مشخصاتي داريد و هنوز يك كيف دوشي تهيه نكرده‌ايد پيشنهاد مي‌كنم شتاب كنيد! درصورتي كه به دنبال كيف قابل قبولي مي باشيد كه بتوانيد آن را در جلسات كاري، محل كار، سفر، كلاس درس، يا حتي در هنگام گشت و گذار به هم پا داشته باشيد، يك كيف دوشي چرم گزينش قابل قبولي مي باشد . البته اين كيف‌ها گونه هاي پارچه‌اي و پلاستيكي هم دارا هستند كه برخي از آنان مضاعف خوشگل نيز ميباشند . البته نمي توان انكار كرد كه كيف چرم حكايت ديگري است! بند برخي از كيف‌هاي دوشي آن قدر بلند مي‌باشد كه مي‌توان آنها را به چهره ضربدري روي كتف آويخت . در اين صورت، در اختيار گرفتن آن آسان‌تر بوده و روي بدن جايگاه مستحكم‌تري پيدا مي كند . به علاوه، با اين عمل كيف خود را تا حدودي در برابر سرقت بيمه مي‌كنيد! درضمن، فضاي داخلي بعضا از اين كيف‌ها تقسيم بندي شده و اين قابليت و امكان را فراهم مينمايند كه هر چيزي را در بخش مجزايي قرار دهيد و در موقع لزوم به آن ها دسترسي داشته باشيد . 
برخي كيف‌هاي دوشي، علاوه بر فضاي داخلي در جوانب فرنگي خويش نيز بخش‌ها و جيب‌هاي زيادي دارند كه مضاعف قابل استفاده و كاربردي مي باشند . بنابراين، گزينش اين قبيل كيف‌ها هم خوب هست . 
برخي كيف‌ها دارنده صفحه ها حافظ در برابر ضربه ميباشند . در نتيجه، براي حمل دوربين و لپ تاپ مناسب‌تر بوده و از بروز اتفاقات ناخوشايند پرهيز مي‌كنند . 
همان طور كه قبلاً ذكر شد، كيف‌ها با مال و سبك گوناگوني عرضه ميگردند . برخي گونه هاي آن ها ضد آب مي باشند . پس در حالتي كه در مناطق لبريز باران يا كنار دريا و رودخانه تردد داريد، اين محصولات براي شما مناسب‌تر هستند . 
از آن جا كه اين قبيل كيف‌ها دارنده ابعاد گوناگوني هستند، صريح ميباشد كه مي بايست آن را مطابق با نيازهايتان گزينش فرماييد . 
حال كه بيش از پيش با اين متاع آشنا شديد، وقت آن است كه در گوشه‌اي دنج و آهسته بنشينيد و كيف دوشي چرم قضيه نظر خويش را به رخ آن لاين تعيين فرمائيد و يك خريد راحت و مطمئن را به خود كادو دهيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف دوشي،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۶:۴۴

كيف پول چرم زنانه بندي كيف پول زنانه بندي يك كيف پول كوچك با بندي هست كه در اطراف مچ دست شما قرار مي‌گيرد . يك رويه آسان براي حمل تمام وسايل حتمي شما هست . كيف پول چرم زنانه بندي (Wristlet) كيف پول چرم زنانه رو دوشي كيف پول زنانه رو دوشي علاوه بر ارائه مزاياي مشابهي از كيف پول، به شما اين امكان را مي دهد كه از دستان آزاد خود لذت ببريد . 
كيف پول چرم زنانه رو دوشي (Wallet on a string) كيف پول چرم زنانه مسافرتي همان‌طور كه هر كسي مي تواند يك مسافر باشد، هر كسي مي‌تواند يك كيف پول سفري داشته باشد . اين كيف‌ها فضاي كافي براي ذخيره گذرنامه، بليط هواپيما، ارزيابي پول، ارز، كارت، و . . . كه نمي خواهيد تا شوند، را در يك مكان آماده مينمايد . 
كيف از لازمات لبريز كاربرد و مسئله به كارگيري روزمره مي باشد . چرم نيز به ادله استمرار و جنسي كه دارد، مدام نقش مهمي در معاش انسان از بازه كهن تا به امروز داشته ميباشد . يكي از نكات مثبت در تعيين كيف جادار بودن و استحكام آن مي باشد . «كيف دوشي چرم و برزنت مارك رومي مدل سورنا»، از تلفيق چرم طبيعي گاوي و برزنت ساخته گرديده مي‌باشد . چرم به‌دليل استمرار و جنسي كه دارد، هميشه نقش مهمي در زندگي انسان از زمان كهن تا به امروز داشته و كاربردهاي اكثري داراست . برزنت بودن بدنه كيف نيز به استحام آن و حمل اسباب سنگين وزن ياري ميكند علاوه بر آن تلفيق برزنت و چرم با دو رنگ گوناگون بر زيبايي كيف ميافزايد . اينگونه كيف‌ها براي حمل كتاب، جزوه و حمل اسباب و اثاث سنگين، مناسب بوده و براي استعمال در محيط‌هايي نظير دبيرستان، دانشكده يا اين كه محل فعاليت به‌كار مي‌روند . هنرمند برند رومي خانم ماهنوش ايزدي، با به كار گيري از چرم ارگانيك گاوي و برزنت، با پباده سازي ساده و كاربردي، محصول ها چرمي زيبايي را خوي مي‌كند كه با چرخ صنعتي دوخته مي شوند . مارك چرم رومي حدود آبادي سال مي‌باشد كه بوسيله طراح آن خانم مريم پارسايي بنيان گذاري شده و با شادي و اشتياقي وصف ناشدني از يك كارگاه خانگي استارت به عمل كرده مي‌باشد . از وسط رويكرد با حضور خانم ماهنوش ايزدي توانسته است، تلفيقي حرفه‌اي از زيبايي و كارايي را در سطح بالايي از كيفيت ارائه كرده و با افتخار در معرض ديد مشتريان قرار دهد . اين برند با داشتن نشان ملي صنعت هاي دستي، در توليد مصنوعات چرمي دستساز مضاعف معتبر بوده و كارايي در مراقبت هنر قديمي و ديرينه سِراجي دارد . كيف دارنده بند برزنت چرم دوزي شده قابل تنظيم هست و زبانه كيف چرم بوده كه با دو سگك و دكمه چفتي آهنربايي بسته ميشود . محفظه اساسي كيف با زيپ قابل بسته شدن بوده و نيز داخل كيف و نيز پشت آن يك جيب براي نگه‌داري اسباب و اثاث لازم تعبيه شده مي باشد . كيف مدل سورا براي به كار گيري روزمره با پوشش اسپرت هماهنگ ميباشد . 
كد خبر: ۲۴۵۰۲ زيباترين گونه هاي نوع كيف پول چرم مردانه + راهنماي خريد كيف پول اصلي‌ترين اكسسوري مردانه مي‌باشد . كيف پول مردانه انواع مختلفي دارد: كيف جيبي، كيف كتي، كيف پالتويي . شايسته ترين كيف پول، جور كيف پول چرم مردانه مي‌باشد . وقتي كه كيف پول مردانه دست‌دوز باشد، علاوه بر زيبايي و استمرار به خير و خوبي با استايل كلاسيك آقايان ست ميشود . كيف پول چرم مردانه ستاره | سرويس مد و پوشاك - كيف پول به عنوان اصلي‌ترين اكسسوري مردانه نقش به سزايي در پيدايش شخصيت آقايان دارد . از اين روي در گزينش كيف پول مردانه به نكاتي از قبيل: متاع كيف پول، مدل به حيث زيبايي و كاربردي بودن، فضاسازي داخلي كيف و قابليت منزه شدن آن بايد توجه كرد . در ادامه به معرفي گونه هاي متفاوت كيف پول براي آقايان و فاكتور‌هاي حياتي در تعيين آن مي‌پردازيم تا با مطالعه آن بتوانيد مناسب‌ترين كيف را براي خويش تعيين نمائيد . 
كيف پول مردانه با كيفيت بايد از چه جنسي تعيين شود؟ كيف پول مردانه در استاندارد‌ها و كيفيت‌هاي مختلفي ايجاد ميگردد . از كيف پول با پارچه‌هاي برزنتي گرفته تا چرم گياهي و تصنعي و يا كيف‌هاي دست‌دوز از فرآورده چرم مرغوب . اين را هميشه به خاطر داشته باشيد كه به كار گيري از پلاستيك در كيف پول از ارزش آن مي‌كاهد و علاوه بر اين دوامي ندارد و زود آلوده مي شود . 
ست كيف پول چرم مردانه چه طور چرم مرغوب را بشناسيم؟ زماني كه كلام از چرم به زبان مي‌آيد، اكثري بر اين اعتقاد و باور مي‌باشند كه تنها يك مدل چرم وجود داراست و اين اشتباه بزرگيست كه صنعتگران از آن به فيض خويش به كارگيري مي‌كنند! بهترين، نرم‌ترين، بادوام‌ترين و گران‌ترين چرم، چرم آنيلين است؛ كه تنها ۵ درصد از چرم موجود را دربرگيرنده مي شود و يك نوع كهنگي و زنگار حاكي از گذر كرد مقطع در اين چرم وجود دارد، كه نشان از عمر و بها آن دارااست . چرم فول گريد در سكو دوم قرار دارااست . ۹۵ درصد چرم‌هاي ديگر همواره بايد اصلاحاتي رويشان چهره پذيرد تا ايرادهايشان مخفي شده، رنگ شوند و حتي عمرشان ارتقا يابد . اين مدل از چرم صاف و يكنواخت‌تر به نظر ميرسد و با عبور كرد زمان، زنگار و كهنگي به رشد نمي‌نشيند و آن شم تجملاتي چرم آنيلين را ندارد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۹:۴۸

۳ نكته كه مي بايست در خريد كيف پول و مدارك بدانيد تلفن همراه، كليد و كيف پول و مدارك! اكثر زمان ها ما هنگامي كه به كار هاي روزانه مي پردازيم اين سه چيز را با خود به ياور داريم . در اين ميان، كيف پول اهميت ويژه اي دارد . چرا كه پول نقد، كارتهاي بانكي و شناسايي، صورتحسابها ، گهگاه حافظه هاي قابل حمل، مدارك و ديگر چيزهاي با قيمت را در آن‌ها حفظ مي كنيم . بنابراين كليدي نمي باشد كه در طول روز پرداخت هاي خويش را چه‌طور انجام مي دهيم . كيف پول ومدارك كاربردهايي دوچندان كليدي خيس از اين داراست . ممكن است حتي گاهي اصلي تر از گوشي تلفن همراه! بنابراين، پيش از همه حرفها، سفارش حياتي ما به شما در خريد كيف پول و مدارك، اين هست كه از در ميان كيف هاي دوخته گرديده از چرم ارگانيك استفاده فرمائيد . چرا كه علاوه بر ماندگاري و طرح و نقش زيبا، به نيكي از وسايل شما محافظت مي نمايد . توجه داشته باشيد كه درصورتي كه از كيف چرمي استفاده مي فرمائيد خوب تر مي باشد از لحاظ طرح و رنگ با كمربند، كفش و لباسهاي شما اصطلاحا «ست» گرديده و همخواني داشته باشد . 
اكثر بخوانيد: چرا استفاده از محصول ها چرم ارگانيك را توصيه مي كنيم؟ در ادامه به سه ويژگيهاي مهم يك كيف پول چرم مناسب اشاره مي كنيم . 
استفاده از چرم با كيفيت شرط نخستين تعيين است ويژگيهايي كه مي خوانيد به هيچ رويه خاصي طبقه بندي نشده اند، البته كيفيت چرم مطلقا در رتبه اول اهميت قرار دارد . 
چرم با كيفيت خوب، در هنگام استعمال و به دست به چنگ آوردن احساس مختص بودن را به ما منتقل مي‌كند . چرم خوب، در گذر برهه زماني حالتي شخصي سازي گرديده كلاسيك را القا مي كند و مدتها بدون تغيير و تحول محسوس در كيفيت با شما مي ماند! به همين خاطر است كه كيفهاي چرم طبيعي شايسته ترين هديه براي كسانيست كه دوستشان داريد يا مي خواهيد از آنان تقدير كنيد . البته براي تشخيص كيفيت چرم، مي بايست اطلاعات اول اي داشته باشيد . مطالب ذيل به شما در اين قضيه كمك مي كند . 
عمده بخوانيد: هر گردي، گردو نيست: نكاتي براي خريد چرم طبيعي ۶ راهكار ساده براي تشخيص چرم طبيعي ظرفيت، ميزان و كاربرد كيف متناسب با به كار گيري ما دراين مورد، مي بايست نيازهاي خود را بشناسيد . به اين معني كه در‌صورتي‌كه كارتهاي اعتباري زيادي به ياور داريد، يا پول انتقاد و يا اين كه قبض هاي متعددي را محافظت مي كنيد، مي بايست كيف پولي با تعداد جاي كارت مضاعف و فضاي والا خريداري فرمائيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۰۴:۲۴

معرفي چرم  با ارائه مطالبي در مسئله چرم به شما يوزرها ياري خواهد كرد تا براي گزينش چرم موضوع نيازخود و حتي افرادي كه ميخواهند در قضيه چرم اطلاعاتي داشته باشند مطالبي را ارايه مي كنم و در اين بخش ما معرفي چرم را براي شما كاربران متشخص در حيث داريم . 
چرم، جنسي مي‌باشد كه در دباغي پوست نپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست ميايد مراحل دباغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي گوناگون تبديل ميكند . چرم در تلفيق با چوب، پايه فناوري باستانيان را صورت مي‌داده است . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد نپخته قضيه استعمال در هر كدام پيداست مواد خام قضيه استفاده در صنعت چرم، محصولات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي ‌كه گوشت قيمت بيش‌تري از پوست داراست . 

كمربند
مواد خامي كه در صنعت خز به‌ فعاليت گرفته مي‌شوند، قيمت بيش‌تري از گوشت دارا‌هستند و به همين ياد گوشت به تيتر يك محصول جانبي تلقي ميگردد . تاكسيدرمي اذن به كارگيري از پوست حيوان‌ها را به آدم مي‌دهد، اما مهم‌تر از پوست‌شان، راز و چكيده از پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌هاي نپخته در توليد چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا‌هستند يكسري روش وجود داراست كه در سود آنها پوست موجود به يك ماده انعطاف‌پذير و سفت به اسم چرم تبديل ميشود .براي افزايش عمر كيف هاي چرم هنگام نظافت و ضد عفوني منزل و كمدديواري لباس تان از كيف هاي چرم تان غافل نشويد . با اين همگي آلودگي و باكتري هاي مترو و بي آر تي، لكه هاي جوهر، اثر اثاثيه آرايش، زدگي و خوردگي، چند رويه مضاعف عالي براي پاك كردن اين دوستان خوب دل گران بها تان وجود داراست . با رعايت نكات زير مي توانيد درخشش، انعطاف و نرمي را به كيف هاي چرم بازگردانيد . 
تميز كردن اصلي است هر چه بخش اعظم اين كار را انجام دهيد، خوبتر مي‌باشد . آسان ترين شيوه تميز كردن كيف چرم با پارچه ي چيت آغشته به آب و يكسري قطره صابون محلول در آن هست . پارچه را به آرامي و در جهت بافت چرم بكشيد . داخل كيف چرم هم به مقدار سطح آن آلوده و كثيف مي شود . جارو برقي را برداريد، محرمانه باريك آن را وصل فرمائيد و در عرض يك سري ثانيه گرد و خاك درون كيف چرم را از منزه نماييد . 
تميز كردن نقطه اي راه و روش هاي مسئله عشق ي ما براي منزه كردن لكه هاي سمج جوهر، خون و غذا، ماليدن الكل و آبليمو به كيف چرم است . از به كارگيري از دستمال هاي مرطوب كودك و آرايش تميز كن به طور بدون واسطه بر روي كيف هاي چرم خودداري نماييد، در عوض آنها را رقيق نموده و بعد از امتحان نمودن روي يك مرحله كوچك كيف چرم (ترجيحا تحت كيف تا نتيجه ي تست علمي تان معين نباشد)، با احتياط به كارگيري كنيد . براي جنگ با لكه هاي روغن كوچك، پودر جاذب (پودر بچه) را بر روي آن بپاشيد و بگذاريد پودر تمام روغن را جذب كند . 
به كيف هاي تان برسيد در صورتيكه مي خواهيد كيف هاي چرم تان سپس از چندين سال مانند روز اولش باشد، همانند پوستتان، كيف هاي چرم نيز مستمند رسيدگي و توجه مي‌باشند . روغن كتان و سركه ي سفيد دست اندركاران قابل انعطاف كنندگي عالي اي براي نرمي، شاداب و براق به نظر رسيدن كيف هاي چرم هست . كيف هاي چرم تان را از روغن هاي نفتي و معدني كه سنگين وزن و بازدارنده نفس كشيدن كيف مي شود، به دور نگاه داريد قسمت هاي فلزي كيف، مثل سگگ ها و قلاب ها را فراموش ننماييد . پاك و پوليش كردن آن ها با پارچه ي چيت و تميزكننده هاي تعدادي منظوره ي خانگي، به آن ها جلا مي بخشد و خراش هاي شان را مي پوشاند . نيز چنين، براي كاركرد موثر زيپ ها، روي آن ها موم عسل بماليد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۲۱

چرم ساخته شده است؟
در حال حاضر، شش كشور برتر توليد چرم برنزه عبارتند از: چين، ايتاليا، هند، برزيل، كره و روسيه. پنهان ها اغلب از حيوانات در اين كشورها به دست مي آيند و سپس به ساير كشورها براي پردازش منتقل مي شوند. به عنوان مثال، شركتي در انگلستان ممكن است چرمي از چين را خريداري كند و آنها را در يك كانتينر يخچال به جاهاي مانند ايتاليا بفرستد كه در آن از روشهاي برنزه كردنشان معروف هستند و سپس قبل از فروش آن را به چيني بازگردانند. با وجود برخي كشورهاي ديگر كه براي توليد چرم خود شناخته شده تر هستند، 80 درصد محصولات چرمي جهان در چين توليد مي شوند.

كيف پول
تاريخچه چرم
آزمايشاتي كه بر روي چرم تاريخي انجام شده نشان داده است كه انواع مختلفي از حيوانات براي پوست خود در زمان هاي اوليه از جمله سنجاب، خرگوش، بيبر، بز، گوزن، شتر و حتي آلپاك استفاده شده است. در اين زمان ها، مردم مي خواهند از هر بيت حيوان براي غذا، ابزار و سرپناه استفاده كنند، كه زماني شروع به استفاده از حيوانات براي پوستشان مي كنند. همانطور كه كشاورزي و دام در كنار تكنولوژي گسترش يافته است، اين راه را براي توسعه دكوراسيون مدرن چرم گشوده است. در طول قرون وسطي، چرم براي مواردي از قبيل كفش، لباس، كيف، موارد، تنه و زين استفاده شد. همچنين براي استفاده نظامي استفاده شد و بسياري از محصولات چرمي از كشتي تودور "مري رز" كه در سال 1545 غرق شد.
انواع چرم

تحقيقات نشان داده است كه 65٪ چرم از گاوها مي آيد، در حالي كه 15٪ از گوسفند، 11٪ از خوك و 9٪ از بز است. كمتر از 0.2٪ از چرم از انواع ديگر حيوانات مي آيد. با اين حال، با توجه به اين، برخي از محصولات منحصر به فرد و جالب چرمي از برخي از پاهاي غير معمول و رايج تر ايجاد شده است.
Cowhide امروزه يكي از پرطرفدارترين پوست هاست. به عنوان يك محصول جانبي صنعت گوشت و لبنيات، آن را به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس است، اما آن را نيز يكي از با دوام ترين و مطلوب پوست است. چروك بسيار سنگين تر از ساير منابع چرمي است كه وزن آن در بين 1 تا 12 اونس است و از اين رو براي كت، كت و مبلمان بسيار مناسب تر است زيرا آن بسيار قوي است.
پوست گوسفند دومين شايع ترين چرم پس از گاو است و اغلب با پشم گوسفند محافظت نشده است كه بدين معناست كه مي تواند به خوبي بپوشد، بنابراين اغلب براي كت و لباس استفاده مي شود. با توجه به پشم گوسفند وجانوران ديگر، آن معمولا براي ساختن دمپايي و فرش استفاده مي شود.
خوك چرمي چرب تر از حيوانات ديگر ايجاد مي كند. اين بسيار راحت و مقاوم به آب است كه منجر به توليد دستكش، كفش و لباس ورزشي مي شود.
پوست بز به طور معمول براي ساخت دستكش، كيف و فرش استفاده مي شود. به طور مشخصي از چرم گاو نازك تر است و به خصوص با نرمي و نرمي براي كار با آن.
چرم هاي عجيب و غريب مانند مار، علف هرز و پوست تمساح به طور گسترده در آسيا در دسترس هستند، اما بسياري از آنها به عنوان غير اخلاقي در نظر گرفته مي شوند، زيرا چرم يك محصول جانبي نيست و در برخي موارد حيوانات در معرض خطر هستند. پوست شترمرغ مواد خاصي است كه بعضي از طراحان با استفاده از بافت منحصر به فرد مورد استفاده قرار مي گيرد و عمدتا از آفريقا وارد مي شود و حيوانات نيز براي پرها، گوشت و تخم مرغ مورد استفاده قرار مي گيرند.
روش هاي تانن
چندين روش برنزه سازي براي پختن پوست حيوانات براي محصولات چرمي استفاده مي شود. رايج ترين آنها دوزخ كروم و دكوراسيون گياهي هستند. برنزه سازي كروم شامل استفاده از مواد شيميايي، اسيدها و نمك ها براي رنگ آميزي چرم است و اين به طور معمول منجر به توليد كالاهاي ارزان قيمت مي شود. چرم دباغي سبزيجات كمي دشوار و طولاني است و به همين دليل است كه محصولات چرمي كه در اين روش رنگ شده اند معمولا گران تر هستند. اين روش شامل استفاده از پوست درخت و تانن براي توليد كالاهاي گران قيمت تر است. شما مي توانيد در مورد روند برنزه كردن سبزيجات ما بيشتر بدانيد.
درمان و نگهداري
به عنوان چرم يك محصول طبيعي است، حفظ و حفظ آن مهم است. بسياري از محصولات شما مي توانيد خريد كنيد كه زندگي چرم را افزايش مي دهد. كساني كه با اسيد درمان شده اند، مستعد ابتلا به پوسيدگي قرمز هستند كه باعث تغيير در بافت چرم مي شوند. اگر چه اين تغيير را نمي توان معكوس كرد، درمان مي تواند براي جلوگيري از آسيب رساندن به آن اعمال شود.

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۱۹:۱۹

چرم ساخته شده است؟
در حال حاضر، شش كشور برتر توليد چرم برنزه عبارتند از: چين، ايتاليا، هند، برزيل، كره و روسيه. پنهان ها اغلب از حيوانات در اين كشورها به دست مي آيند و سپس به ساير كشورها براي پردازش منتقل مي شوند. به عنوان مثال، شركتي در انگلستان ممكن است چرمي از چين را خريداري كند و آنها را در يك كانتينر يخچال به جاهاي مانند ايتاليا بفرستد كه در آن از روشهاي برنزه كردنشان معروف هستند و سپس قبل از فروش آن را به چيني بازگردانند. با وجود برخي كشورهاي ديگر كه براي توليد چرم خود شناخته شده تر هستند، 80 درصد محصولات چرمي جهان در چين توليد مي شوند.

كيف پول
تاريخچه چرم
آزمايشاتي كه بر روي چرم تاريخي انجام شده نشان داده است كه انواع مختلفي از حيوانات براي پوست خود در زمان هاي اوليه از جمله سنجاب، خرگوش، بيبر، بز، گوزن، شتر و حتي آلپاك استفاده شده است. در اين زمان ها، مردم مي خواهند از هر بيت حيوان براي غذا، ابزار و سرپناه استفاده كنند، كه زماني شروع به استفاده از حيوانات براي پوستشان مي كنند. همانطور كه كشاورزي و دام در كنار تكنولوژي گسترش يافته است، اين راه را براي توسعه دكوراسيون مدرن چرم گشوده است. در طول قرون وسطي، چرم براي مواردي از قبيل كفش، لباس، كيف، موارد، تنه و زين استفاده شد. همچنين براي استفاده نظامي استفاده شد و بسياري از محصولات چرمي از كشتي تودور "مري رز" كه در سال 1545 غرق شد.
انواع چرم

تحقيقات نشان داده است كه 65٪ چرم از گاوها مي آيد، در حالي كه 15٪ از گوسفند، 11٪ از خوك و 9٪ از بز است. كمتر از 0.2٪ از چرم از انواع ديگر حيوانات مي آيد. با اين حال، با توجه به اين، برخي از محصولات منحصر به فرد و جالب چرمي از برخي از پاهاي غير معمول و رايج تر ايجاد شده است.
Cowhide امروزه يكي از پرطرفدارترين پوست هاست. به عنوان يك محصول جانبي صنعت گوشت و لبنيات، آن را به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس است، اما آن را نيز يكي از با دوام ترين و مطلوب پوست است. چروك بسيار سنگين تر از ساير منابع چرمي است كه وزن آن در بين 1 تا 12 اونس است و از اين رو براي كت، كت و مبلمان بسيار مناسب تر است زيرا آن بسيار قوي است.
پوست گوسفند دومين شايع ترين چرم پس از گاو است و اغلب با پشم گوسفند محافظت نشده است كه بدين معناست كه مي تواند به خوبي بپوشد، بنابراين اغلب براي كت و لباس استفاده مي شود. با توجه به پشم گوسفند وجانوران ديگر، آن معمولا براي ساختن دمپايي و فرش استفاده مي شود.
خوك چرمي چرب تر از حيوانات ديگر ايجاد مي كند. اين بسيار راحت و مقاوم به آب است كه منجر به توليد دستكش، كفش و لباس ورزشي مي شود.
پوست بز به طور معمول براي ساخت دستكش، كيف و فرش استفاده مي شود. به طور مشخصي از چرم گاو نازك تر است و به خصوص با نرمي و نرمي براي كار با آن.
چرم هاي عجيب و غريب مانند مار، علف هرز و پوست تمساح به طور گسترده در آسيا در دسترس هستند، اما بسياري از آنها به عنوان غير اخلاقي در نظر گرفته مي شوند، زيرا چرم يك محصول جانبي نيست و در برخي موارد حيوانات در معرض خطر هستند. پوست شترمرغ مواد خاصي است كه بعضي از طراحان با استفاده از بافت منحصر به فرد مورد استفاده قرار مي گيرد و عمدتا از آفريقا وارد مي شود و حيوانات نيز براي پرها، گوشت و تخم مرغ مورد استفاده قرار مي گيرند.
روش هاي تانن
چندين روش برنزه سازي براي پختن پوست حيوانات براي محصولات چرمي استفاده مي شود. رايج ترين آنها دوزخ كروم و دكوراسيون گياهي هستند. برنزه سازي كروم شامل استفاده از مواد شيميايي، اسيدها و نمك ها براي رنگ آميزي چرم است و اين به طور معمول منجر به توليد كالاهاي ارزان قيمت مي شود. چرم دباغي سبزيجات كمي دشوار و طولاني است و به همين دليل است كه محصولات چرمي كه در اين روش رنگ شده اند معمولا گران تر هستند. اين روش شامل استفاده از پوست درخت و تانن براي توليد كالاهاي گران قيمت تر است. شما مي توانيد در مورد روند برنزه كردن سبزيجات ما بيشتر بدانيد.
درمان و نگهداري
به عنوان چرم يك محصول طبيعي است، حفظ و حفظ آن مهم است. بسياري از محصولات شما مي توانيد خريد كنيد كه زندگي چرم را افزايش مي دهد. كساني كه با اسيد درمان شده اند، مستعد ابتلا به پوسيدگي قرمز هستند كه باعث تغيير در بافت چرم مي شوند. اگر چه اين تغيير را نمي توان معكوس كرد، درمان مي تواند براي جلوگيري از آسيب رساندن به آن اعمال شود.

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

[ ۱ ][ ۲ ]