خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۱۰:۵۴

اين زن ايراني باني خريد كيف پول چرم صنعت آزارنده رشد چرم تمساح است/ Animal-Rights-Watch-ARW-6252ديده بان حقوق حيوانات: در قوانيني كه بر مغاير تمام كشورهاي جهان، در كشور‌ايران حمايت از حيوان‌ها تنها به سگ و گربه هاي شهري ختم مي شود، مزارع ايجاد پوست در بي صدا حاميان حيوان ها درگير انجام شنيع ترين خوي با حيواناتند . در شرايطي كه از يك سو طبق فتواي مراجع تقليد به كارگيري از پوست حيوانات حرام گوشتي كه ذبح نشده اند حرام هست و از ديگر سو با ذبح سوسمار، پوست زيرين بدن قابليت فروش نخواهد داشت بايد روئت كرد چه رخدادهايي فارغ از اعلان رسمي در اين مزارع آزارنده انجام مي شود . با اعتنا به بضاعت و توان بضاعت زيست اين حيوان در زيستگاه هاي ايران، معين نميباشد در رخ رهاسازي عمدي يا اين كه اتفاقي يك جفت از اين حيوان‌ها مي بايست در انتظار چه عواقبي بود . 
به گزارش مجله مهر م‍ژگان روستايي احتمال دارد عجيب‌ترين شغل ايران را براي يك زن داشته باشد: رويش كروكوديل در مزرعه شخصي! وي كه اولي محموله كروكوديل كشور‌ايران را وارد كرده كارش را از سال ۸۹ رسما كليد زده و اكنون هر روز صبحش را با ۳۵ كروكوديل والا و كوچك شروع مينمايد . 
خودش مي‌گويد: «كروكوديل‌ها در عين خشونت، زياد آرام، صبور، دوست‌داشتني و فراوان عاقل مي باشند . هنگامي با آنها عمل و كنارشان معاش ميكنيد متوجه مي‌شويد كه چقدر آن‌ها برعكس مغز كوچك‌شان عاقل و باذكاوت مي باشند . كروكوديل‌ها تا هنگامي كه موضوع آزار قرار نگيرند و كسي پا به قلمروشان نگذارد هيچ آزاري ندارند . هنگامي كه سير مي باشند هيچ چيزي نمي خورند البته در صورتي در اين شرايط نيز زمينه آزار قرار گيرند به شخص آزاردهنده تنها حمله مينمايند و ممكن هست فرد دچار انقطاع عضو شود ولي او را نمي خورند .» 
عمل كردن با اين كروكوديل‌ها از زماني انگيزه مژگان روستايي شد كه تصميم گرفت كاري داراي ربط با فن تحصيلي اش دست و پا نمايد . وي در رشته جان دار شناسي تحصيل كرده بود و دنبال تازه آري بود و چه نوآوري‌اي خوب تر از پرورش كروكوديل؟ وحشي‌هاي كوچكي كه تا پيش از آن پايشان به ايران گشوده نشده بود! مژگان روستايي مي‌گويد: «براي استارت فعاليت و گرفتن جواز از شيلات ايران شروع كرديم و توانستيم موافقت اول را بگيريم و سپس دامپروري و سپس به اداره زيست محيطي مراجعه كرديم، براي به چنگ آوردن پروانه فعاليت .» 
اما در هيچ كدام از ادارات كشور‌ايران قانوني براي واردات كروكوديل وجود نداشت و تلاش‌هاي مژگان روستايي عذر اي شد تا براي اولين توشه آيين نامه‌هايي براي اين كار نوشته شود . با اين اكانت وي قادر است مدعي باشد كه سنگ بناي رويش كروكوديل در كشور ايران را يك تنه گذارده مي‌باشد . ولي سختي كار وي هنگامي بخش اعظم شد كه خيلي از ايرلاين‌ها قبول نمي‌كردند مسافران خطرناكي مثل كروكوديل‌ها داشته باشند . بدين ترتيب واردات كروكوديل هم با دردسر انجام شد . مژگان روستايي يك لقب او‌لين ديگر را نيز براي خويش كسب كرده: اولي ساخت كننده چرم كروكوديل در ايران . وي به حافظه مراقبت از كروكوديل‌ها ناچار به ترك تهران و زندگي در قشم گرديده ميباشد زيرا هواي پايتخت براي كروكوديل‌ها متعددي خشك و خنك مي باشد . 
منبع: خبرنامه مهر

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۹:۵۸

چرم مار اصل چه خصوصيت هايي دارد؟ كيف اداري از كجا اصل بودن يا اين كه نبودن آن را تشخيص دهيم؟ كيف پول راس خريد و فروش اين پوست ها كدام شهرهاست؟ پوست چرم مار اصل از پاراگراف شيك ترين و زيباترين گونه هاي پوست هايي ست كه اين روزها براي ايجاد توليدها گران قيمت و ديدني به كار مي رود . به عنوان نمونه براي توليد فريم گوشي تلفن يار يا تنظيم كيف و كفش هاي مجلسي پوست مار اصل قسمتي از زيباترين تعيين ها به شمار مي آيد . البته يك عدد از دغدغه هاي حساس مشتريان اين پوست هاي چرمي اينست كه چطور تشخيص دهيم كه پوستي كه خريداري مي كنيم اصل مي باشد يا خير؛ بهترين راهكار آنست كه از مراكز مطمئن و قابل اعتماد خريد انجام گيرد و به فروشنده و كسي كه اصطلاحا متخصص در اين مورد ميباشد اعتماد كنيم . ولي راه و روش هاي ديگري نيز وجود دارد؛ از گزاره چك فلس هاي پوست مار، ارزيابي قسمت پشت چرم؛ كه در واقع در شرايطي كه چرم فلس فلس باشد، يكي از نشانه هاي اصل بودن آنست؛ چرا كه در حالتي‌كه به عنوان مثال بر روي پوست گاوي چاپ زده شده باشد، اين حالت به وجود نمي آيد . همچنين، براي اين كه كيفيت پوست مار را بخواهيد ارزيابي كنيد، ميزان انعطاف پذيري را را بسنجيد! در حالتي كه به طور كامل انعطاف پذير بود و در واقع حالت آسيب پذير نداشت، پوست نيكي ست و مي توان از آن براي ايجاد توليد ها متعدد سود گرفت . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۸:۵۷

كوتاه درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران

 

در چند خطي كه در ادامه مي خوانيد، چند جمله درباره چرم شتر و به صورت مختصر در مورد تاريخچه توليد چرم در ايران نوشته ايم.

 

توليد چرم شتر در ايران

هر چند كه در ايران دسترسي به شتر به اندازه‌ي هند و امارات متحده‌ي عربي آسان نيست، اما در ايران هم چرم شتر در زمره‌ي بهترين چرم‌هاست و محصولات دوخته شده از آن كيفيتي بالايي دارند. همچنين اين چرم به صورت خام به ديگر نقاط جهان صادر مي‌شود. مجموعه كارخانه چرم آفتاب و شركت چرم مَنظِ در مشهد توليدكننده اين چرم در ايران، تجربه ارزنده اي در توليد چرم شتر دارد و محصولاتي با رنگ‌هاي جذاب و طراحي به روز عرضه مي كند.

اگر نمي دانيد چرم شتر چيست و چرم شتر چه ويژگي هايي دارد ، چرمي است از نوع چرم هاي سنگين كه اليافي تا ۱۰ برابر متراكم تر از الياف ساير چرم ها دارد و به همين خاطر از باكيفيت‌ترين و ماندگارترين چرم‌هاي حيواني ست. طرح و رنگ خاص و متمايز اين چرم به صورت روزافزون مورد استقبال طراحان كفش و كيف چرم و مشتريان قرار مي گيرد و به زودي جايگاه ويژه اي در محصولات چرم طبيعي خواهد داشت. اما صنعت چرم چطور به اين جايگاه دست يافت.

[caption id="attachment_3298" align="alignnone" width="800"] كوتاه درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران[/caption]

تاريخچه توليد چرم در ايران

از رشيدالدين فضل‌الله همداني در دوره‌هاي پس از هجوم مغولان، يادداشت‌هايي به جا مانده است كه نشان مي‌دهد توليد چرم و پوست در ايران رايج و بسيار زبانزد بوده است، همچنين اين يادداشت‌ها نشان مي‌دهد كه شهرهايي مانند تبريز و مشهد در پيشبرد اين توليدات تاثيرگذار بوده‌اند. در سده هاي اخير، چرم همدان نيز، نقش مهمي در صنعت چرم ايران ايفا مي‌كرده است، و به همين جهت روزگاري همدان به مركز دباغي چرم تبديل شده بود. در برخي از سفرنامه ها ، از همدان با عنوان شهر دباغخانه ها ياد مي شود. امير كبير صدر اعظم ناصرالدين شاه قاجار در سال ۱۲۶۷ در كنار ديگر آثار و صنايعي كه به نمايشگاهي در لندن مي‌فرستد چرم ايران را هم جاي مي‌دهد. در دوره‌ي قاجار همچنين انواع كيف چرم از جمله كالاهاي صادراتي به كشورهاي بزرگ و مهمي همچون هند، روسيه و امپراتوري عثماني بوده است. در اين دوران و دوره‌هاي پس از آن در كنار شهر همدان، تبريز و مشهد هم نقش به سزايي در رشد و رونق اين صنعت پر سود داشته‌اند. به طوري كه اولين كارخانه‌ي توليد چرم در ايران كه در سال ۱۳۰۸ در تبريز افتتاح شد. پس از آن شهرهاي مشهد، اصفهان و تهران هم كارخانه‌هايي را بنا نهادند.

[caption id="attachment_3299" align="alignnone" width="800"]درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران[/caption]

همانطور كه پيشتر اشاره شد، چرم سازي به دو صورت سنتي و مدرن صورت مي‌گيرد. اولين كارخانه‌ي پيشرفته و مدرن در توليد چرم در همدان و توسط اردشير يگانگي در سال ۱۳۱۱ افتتاح شد و چرم سازي در قالب يك صنعت همزمان با افتتاح اين كارخانه در همدان شكل گرفت. با افتتاح اين كارخانه، صنعت چرم به گسترش چشگيري دست يافت به طوري كه ۱۱ سال بعد يعني در سال ۱۳۲۲ ايران صاحب ۲۲ كارخانه‌ي توليد چرم بود.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۵:۵۲


چرم، جنسي كيف اداري است كه در دباغي پوست خام جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست مي‌آيد . پروسه دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي مختلف تبديل مي نمايد . چرم در تلفيق با چوب، پايهٔ فناوري باستانيان را شكل مي‌داده هست . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد نپخته موضوع استفاده در هر كدام پيداست . مواد ناپخته مسئله استعمال در صنعت چرم، توليدها فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌كه گوشت ارزش بيش‌تري از پوست دارد . مواد خامي كه در صنعت خز به‌كار گرفته مي‌شوند، بها بيش‌تري از گوشت دارند و به همين ياد گوشت به تيتر يك محصول جانبي تلقي مي گردد . تاكسيدرمي اجازهٔ به كارگيري از پوست حيوانات را به انسان مي‌دهد، البته مهم‌تر از پوست‌شان، راز و گوشه اي از پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌هاي نپخته در ايجاد چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا هستند . يكسري شيوه وجود دارد كه در نتيجهٔ آن‌ها، پوست جانور به يك مادهٔ انعطاف‌پذير و سفت به اسم چرم تبديل مي گردد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۵۸:۰۶

چرم حيواني كيف اداري شايسته ترين پوست چرم خام حيواني اين ايام بصورت كلي پخش و توزيع مي گردند كه از الياف فراوان مقاومي تشكيل گرديده و بصورت بخش اعظم قابل پيشنهاد اند . گونه هاي مختلفي پوست از دام هاي پرورشي، حيوان ها و طيور متفاوت بدست مي آيد كه براي توليد چرم هايي عالي و بينظير كاربرد دارند و در بازار پايين تيتر چرم هاي حيواني بفروش مي رسند همينطور بصورت خام توسط كارخانجات توليدي صنعت هاي چرم خريداري مي شوند . گفتني ست پوست هاي چرم حيواني هم هم اكنون بصورت كلي با بهترين طرح و كيفيت قابل خريد بوده و به وسيله مركز ها پخش بفروش مي رسند . عرضه انواع پوست چرم ناپخته مرغوب 
انواع مختلفي پوست چرم بصورت ناپخته بفروش مي رسند كه از مرغوب ترين محصول برخوردارند و بصورت بيشتر در مقدار هاي بزرگ عرضه مي شوند . پوست چرم نوعي پوست ناپخته هست كه از بدن گرم دام و طيور قطع گرديده و براي توليد چرم به دباغخانه ها ارسال مي گردد . اين پوست امروزه نيز بصورت خام و نيز بصورت دباغي گرديده قابل خريداري ست و در مقدار هاي استاندارد بفروش مي رسد . انواع مختلفي ازين پوست ها با مرغوب ترين كيفيت وجود دارا‌هستند كه از گاو يا اين كه دام و طيور پرورشي ديگر بعمل آمده اند و به وسيله معتبر ترين شركت ها عرضه مي شوند . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۲:۳۹

كيف پول
رشد شترمرغ تاريخچه پرفراز و نشيبي داشته مي‌باشد . شترمرغ براي او‌لين توشه سال ۱۸۵۰ در آفريقاي جنوبي !؟ . مقطع پنجاه سال رشد و توسعه و گسترش آن مضاعف نمايد بود و صرفا با انگيزه تامين گوشت مسئله اعتنا بود . در سال ۱۹۴۵ و آن‌گاه از نبرد جهاني دوم كلين كارو(kelin karoo ) در آفريقاي جنوبي شركت بزرگي را تاسيس كرد تا صنعت پرورش شترمرغ و متعاقب آن چرمسازي در اين حرفه را دنبال كند . به تدريج تقاضاي محلي و ناحيه اي براي گوشت اين حيوان مضاعف شد و ضرورتا نياز به كشتارگاه موجب ايجاد اولين كشتارگاه منحصر به فرد شترمرغ در سال ۱۹۶۳-۶۴ شويد . خريد و فروش پوست شترمرغ از اولِ دهه ۷۰ ميلادي كيف اداري وقتي آغاز شد كه به همين منظور يك كارخانه چرمسازي بوسيله كلين كارو در حوالي كشتارگاه مذكور تاسيس شد كارو براي اين كار اطلاعات ضروري و يادگرفتن هاي كافي را در اروپا بدست آورد . .قبل از آن داده ها در موضوع چرم شترمرغ مضاعف اندك بود . آن بازه عمدتا پوست را به چرمسازي هاي انگلستان ميفرستادند . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۰:۵۶

 پوست چرم مار كيف پول يك عدد از كمياب ترين و در عين درحال حاضر انواع پوست هاي خاص به شمار مي رود كه امروزه رده خوبي را توانسته اند در ميان عشق و علاقه مندان به چرم براي خود پيدا نمايند . شايد جالب باشد كه بدانيد علاوه بر استعمال هاي تزييني از پوست مار، براي ايجاد كيف و كفش هاي چرمي و نيز اكسسوري هاي لوكس هم از اين مدل پوست چرمي سود مي گيرند . البته يك سوال! از كجا بدانيم كه يك پوست مار ارگانيك ست يا مصنوعي؟ براي جواب به اين سوال، متخصصين چرم راهكارهاي خير و خوبي را ارائه مي دهند؛ تا شما بتوانيد به راحتي اين قضيه را تشخيص دهيد؛ پوست چرم ارگانيك مار داراي فلس هايي ست كه به راحتي قابل لمس مي باشند . همچنين، شكل ظاهري آن ها دارنده حاشيه هاي مستطيلي و به طور كامل منظم نيستند؛ پس درصورتي كه صورت پوستي مستطيل بود حتما تصنعي و مصنوعي ست . در هم اكنون حاضر امكان خريد گونه هاي پوست چرم مار ارگانيك و مرغوب با ارزش هاي فراوان مناسب فراهم گرديده

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۳۱:۵۰

كوتاه درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران

 

در چند خطي كه در ادامه مي خوانيد، چند جمله درباره چرم شتر و به صورت مختصر در مورد تاريخچه توليد چرم در ايران نوشته ايم.

 

توليد چرم شتر در ايران

هر چند كه در ايران دسترسي به شتر به اندازه‌ي هند و امارات متحده‌ي عربي آسان نيست، اما در ايران هم چرم شتر در زمره‌ي بهترين چرم‌هاست و محصولات دوخته شده از آن كيفيتي بالايي دارند. همچنين اين چرم به صورت خام به ديگر نقاط جهان صادر مي‌شود. مجموعه كارخانه چرم آفتاب و شركت چرم مَنظِ در مشهد توليدكننده اين چرم در ايران، تجربه ارزنده اي در توليد چرم شتر دارد و محصولاتي با رنگ‌هاي جذاب و طراحي به روز عرضه مي كند.

اگر نمي دانيد چرم شتر چيست و چرم شتر چه ويژگي هايي دارد ، چرمي است از نوع چرم هاي سنگين كه اليافي تا ۱۰ برابر متراكم تر از الياف ساير چرم ها دارد و به همين خاطر از باكيفيت‌ترين و ماندگارترين چرم‌هاي حيواني ست. طرح و رنگ خاص و متمايز اين چرم به صورت روزافزون مورد استقبال طراحان كفش و كيف چرم و مشتريان قرار مي گيرد و به زودي جايگاه ويژه اي در محصولات چرم طبيعي خواهد داشت. اما صنعت چرم چطور به اين جايگاه دست يافت.

[caption id="attachment_3298" align="alignnone" width="800"] كوتاه درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران[/caption]

تاريخچه توليد چرم در ايران

از رشيدالدين فضل‌الله همداني در دوره‌هاي پس از هجوم مغولان، يادداشت‌هايي به جا مانده است كه نشان مي‌دهد توليد چرم و پوست در ايران رايج و بسيار زبانزد بوده است، همچنين اين يادداشت‌ها نشان مي‌دهد كه شهرهايي مانند تبريز و مشهد در پيشبرد اين توليدات تاثيرگذار بوده‌اند. در سده هاي اخير، چرم همدان نيز، نقش مهمي در صنعت چرم ايران ايفا مي‌كرده است، و به همين جهت روزگاري همدان به مركز دباغي چرم تبديل شده بود. در برخي از سفرنامه ها ، از همدان با عنوان شهر دباغخانه ها ياد مي شود. امير كبير صدر اعظم ناصرالدين شاه قاجار در سال ۱۲۶۷ در كنار ديگر آثار و صنايعي كه به نمايشگاهي در لندن مي‌فرستد چرم ايران را هم جاي مي‌دهد. در دوره‌ي قاجار همچنين انواع كيف چرم از جمله كالاهاي صادراتي به كشورهاي بزرگ و مهمي همچون هند، روسيه و امپراتوري عثماني بوده است. در اين دوران و دوره‌هاي پس از آن در كنار شهر همدان، تبريز و مشهد هم نقش به سزايي در رشد و رونق اين صنعت پر سود داشته‌اند. به طوري كه اولين كارخانه‌ي توليد چرم در ايران كه در سال ۱۳۰۸ در تبريز افتتاح شد. پس از آن شهرهاي مشهد، اصفهان و تهران هم كارخانه‌هايي را بنا نهادند.

[caption id="attachment_3299" align="alignnone" width="800"]درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران درباره چرم شتر و تاريخچه توليد چرم در ايران[/caption]

همانطور كه پيشتر اشاره شد، چرم سازي به دو صورت سنتي و مدرن صورت مي‌گيرد. اولين كارخانه‌ي پيشرفته و مدرن در توليد چرم در همدان و توسط اردشير يگانگي در سال ۱۳۱۱ افتتاح شد و چرم سازي در قالب يك صنعت همزمان با افتتاح اين كارخانه در همدان شكل گرفت. با افتتاح اين كارخانه، صنعت چرم به گسترش چشگيري دست يافت به طوري كه ۱۱ سال بعد يعني در سال ۱۳۲۲ ايران صاحب ۲۲ كارخانه‌ي توليد چرم بود.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۲۹:۱۴


خريد زيباترين كيف پول پوست هاي مويي چرم گاوي تزئيني در طرحهاي متنوع امكانپذير شد . پوست هاي مويي چرم گاو از شايسته ترين و زيباترين توليد ها چرمي ميباشند كه به تيتر قاليچه، تزئيني و … به كارگيري مي شوند . اين گونه پوست چرم گرانبها و منحصر به فرد مي باشد . طبيعي بودن اين پوستها موجب زيبايي و جذابيت بيشترشان گرديده و طرف داران ويژه اي را به خود جلب نموده ميباشد .نكته ديگر اينكه، اين پوست مويي چرم گاوي متنوع بوده و طرحهاي جذابي دارند؛ كه شما بر مبنا ذوق و سليقه خود حق تعيين هر كدام از آن ها را داريد . خريد اين مال با قيمت مطلوب و حالت خير در سراسر شهرهاي كشور ايران ميسر شده و شما هر كجا كه باشيد مي توانيد به راحتي آن را تنظيم فرماييد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۵۹:۲۵

وچگونه كيف پول تهيه ميشود چرم، جنسي است كه در دباغي پوست ناپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست ميايد . مراحل دباغي، پوست فسادپذير را به يك مادهٔ ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي گوناگون تبديل ميكند . چرم در تلفيق با چوب، پايهٔ فناوري باستانيان را شكل مي‌داده مي‌باشد . صنعت چرم و صنعت خز با هم متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد خام مسئله استفاده در هر كدام پيداست . مواد خام قضيه به كار گيري در صنعت چرم، محصولات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌كه گوشت ارزش بيش‌تري از پوست دارااست . مواد خامي كه در صنعت خز به‌كار گرفته مي‌شوند، ارزش بيش‌تري از گوشت دارا هستند و به همين خاطر گوشت به عنوان يك فرآورده جانبي تلقي مي‌شود . تاكسيدرمي اجازهٔ به كار گيري از پوست حيوان ها را به آدم مي‌دهد، البته مهم‌تر از پوست‌شان، رمز و گوشه اي از پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌هاي ناپخته در توليد چسب و ژلاتين هم كاربرد دارا‌هستند . يك سري رويه وجود دارد كه در نتيجهٔ آن‌ها، پوست جانور به يك مادهٔ انعطاف‌پذير و محكم به نام چرم تبديل مي شود . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]