خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۰۱:۱۵

شت – خبرگزاري مهر: كفش‌ هاي وارد شده (چيني) با رنگ ديده فريب و ارزان در اكثري از فروشگاه‌ هاي داخلي به فروش مي‌ رسد اما كفش ‌هاي ساخت كننده داخلي كه با هزاران سختي فراهم مي‌ شود خريداري نداشته و پشت ويترين‌ هاي دكان خاك مي‌ خورد . 

كيف اداري
به گزارش خبرنگار مهر، پا يكي ازاعضاي بدن هست و بيشتر از ساير جوارح با آلودگي‌هاي محيطي و ميكروبي از قبيل كف سالن‌ ها، تشك ‌هاي ورزشي، استخرها و اماكني كه معمولا پابرهنه منش مي‌رويم در تماس است بنابراين اين عضو مي‌تواند در چهره عدم رعايت بهداشت، ‌اشاعه ‌دهنده بيماري‌هاي ميكروبي و ويروسي باشد .براي در امان بودن اين عضو بدن از بخش اعظمي از مشكلات و بيماري ها از پاپوش، گيوه، ساروق و يا به اصطلاح امروزي كفش به كار گيري مي شود . 
كفش نيز نظير لباس بايستي داراي خصوصياتي باشد تا مصرف كننده در رتبه نخستين با توجه به فصل‌ ها از پوشيدن آن شم راحتي و متانت كرده و آن‌گاه از گزند آب و باران و گرماي آفتاب در امان باشد . 
به اين ترتيب هر فصل و هر محيطي كفش مخصوص خود را مي طلبد به طور نمونه كفش هاي تابستاني و زمستاني هركدام خصوصيات منحصر خود را دارند . 
يكي از توليدكنندگان سابق كفش در رشت در اين موضوع مي گويد: از هفت سالگي وارد شغل كفش ‌دوزي گرديده و تا به حال حاضر كه حدود 50 سال از سنم مي‌ گذرد هنوز كفش مي‌دوزم . 
منوچهر باقري ادامه مي ‌دهد: در گذشته مثل الان فقدان در آن بازه زماني مردمان براي تهيه كفش به كسي كه كفش را با دست خودش مي‌ دوخت مراجعه مي‌ كردند، ميزان پاي آنها گرفته مي‌ شد، هنگامي مشتري رنگ و طرح كفش را تعيين مي‌ كرد، كفش ‌دوز كفش دلخواهش را مي‌ دوخت . 
به گفته وي، كفش ‌هاي دست ‌دوز از تداوم بيشتري برخوردار بودند و بعد از يكسري سال تنها با يك تعمير جزئي مجدد نظير روز نخستين تازه و زيبا مي ‌شد . 
اين توليدكننده كفش از بازه طلايي گذشته با حسرت ياد كرد و اظهارداشت: آنقدر در قبلي شغل كفش‌ دوزي اهميت داشت كه من با شش تا هفت شاگرد تا نيمه شب باطن همين دكان يكسري متري مي‌ مانديم و كار مي‌ كرديم تا به موقع سفارش را به دست مشتريان برسانيم . 


كفش دست ‌دوز مرغوب ‌ترين كفش او مي‌گويد: مردم در پيشين اكثر كارها را قبول داشتند تا جائيكه علاوه بر تامين نياز داخل استان، كفش‌ هاي دست ‌دوز را به استان‌ هاي ديگر هم مي ‌فرستاديم . 
باقري ابلاغ داشت: كفش دوزها بر طبق اندازه حقيقي و واقعي پاي مشتريان كفش توليد مي‌كردند و مصرف ‌كننده پس از پوشيدن كفش شم اندوه در هيچ نصيب پا نمي‌ كرد . 
او در خصوص فرآيند ايجاد كفش مي‌گويد: ابتدا مي بايست چرم قضيه نظر خريداري شود آنگاه با توجه به ذوق مشتري الگوهاي از پيش طراحي گرديده براي ساخت نظر مي‌ شود . سپس چرم‌هاي با طراحي مورد توجه مشتري در قالب‌ هاي از جنس چوب قرار داده مي‌ شود تا چرم وضعيت قالب را به خود بگيرد . 
اين ايجاد كننده، كفش دست ‌دوز را مرغوب ‌ترين كفش ذكر مي‌كند و مي‌گويد: تمام مراحل از نخستين تا انتهاي عمل دوخت كفش با توجه خاصي دنبال مي‌ شود تا كفش‌ هاي توليد گرديده علاوه بر ظاهر از كارآيي خير و خوبي برخوردار بوده و پاي مشتري در آن راحت باشد . 
وي در ادامه ورود كفش‌ هاي چيني به جمهوري اسلامي ايران را مطرح ترين ضربه به توليد‌ كننده داخلي دانست و گفت: كفش‌ هاي وارداتي با رنگ ديده فريب و ارزان در بسياري از فروشگاه‌ هاي داخلي به فروش مي‌ برسد البته كفش ‌هاي توليد كننده داخلي كه با هزاران رنج فراهم مي‌ شود خريداري نداشته و پشت ويترين‌ هاي فروشگاه خاك مي‌ خورد . 
باقري مي‌گويد: تداوم كفش‌ هاي وارداتي بسيار قليل بوده و پس از مدتي پا در باطن اين كفش ‌ها رايحه گرفته و با كمترين نفوذ آب، چسب‌ هاي آن گشوده مي ‌شود . 
او ادامه مي‌ دهد: براي تامين زندگي‌ ام تعميرات كفش نيز انجام مي‌ دهم . درصورتي كه اين عمل نباشد نمي‌ دانم چطور مي‌ توانم اموراتم را بگذارنم . 
اين ساخت كننده كفش در ادامه از عدم فراگيري حرفه‌اش به نسل جوان ابراز نگراني كرد و گفت: امروزه ديگر كسي سراغ آموزش كفش ‌دوزي نمي ‌رود و در شراي اين جريان ادامه داشته باشد بزودي صنعت توليد كفش دست ‌دوز نظير ساير شغل ها كه حال حاضر ديگر خبري از آن‌ ها نيست نابود خواهد شد . 
وي همينطور كمبود درآمد كافي و عدم استقبال از ساخت كفش داخلي و همينطور عدم حمايت مسوولان ذيربط و ورود آزادانه كفش‌ هاي وارد شده را از دلائل نيستي اين شغل دانست . 
باقري خواهان اتخاذ تدابيري از سوي مسئولان ذيربط براي كاستن فشارهاي ناشي از عدم امنيت شغلي و جلوگيري از نابودي اين شغل پرسابقه و حمايت از توليدكنندگان كفش‌ هاي داخلي شد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف اداري،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۰:۰۴

به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي نظير گاو ،گاوميش ،گوساله و شتر و …به دست مي آيد . چرم سنگين بهترين گونه جهت استعمال هاي معمول مي باشد و دارنده بيشترين مقاومت و زيباترين صورت در بين ديگر اشكال هست . اين جور چرم به علت استحكام و مقاومت بالا به مصرف در زيره و رويه كفش ،ساخت كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا اين كه تسمه هاي خودرو آلات صنعتي و …مي رسد . 

كيف اداري
علاوه بر جور بندي هاي بالا، چرم ارگانيك را بر مبنا نوع دبّاغي هم مي بضاعت و توان به دسته هاي پايين تقسيم كرد: چرم گاوي چرم گاوي چرمي با دوام و مقاوم است كه با وجود ساخت الياف پيشرفته، همچنان در اكثري موارد همچون دستكش ايمني در كاربردهاي شيميايي و پوشش حرفه‌اي موتور سواري از بهترين انتخاب‌ها مي‌باشد .اين مدل چرم داراي الياف متراكم مي باشد به همين دليل مقاومت بالايي دارد، سطح آن صاف و در اصطلاح بدون گرين مي باشد، بر اساس مسئله مصرف به فيس نرم و كم آب در ضخامت هاي متعدد ارائه مي شود كاربرد همگاني آن در تهيه و تنظيم كفش و اشكال كيف گاهي در تهيه جامه و دستكش نيز از آن استعمال مي گردد . 
چرم گوسفندي دستكش چرم چرمي زيبا، با ارزش مطلوب مي باشد و دوام خير داراست . تراكم الياف آن به نسبت ساير چرمها قليل ميباشد سطح آن مثل چرم گاوي صاف است، لطافت و سبكي آن منجر شده كه بصورت بخش اعظم در لباس و دستكش مورد به كار گيري قرار گيرد . اشكال كيفي آن نيز جهت تهيه كيف هاي زنانه ايجاد مي شود . 
چرم بزي كيف چرم تراكم الياف آن به نسبت چرم گاوي كمتر البته از چرم گوسفندي بخش اعظم هست و مقاومت بالايي دارااست . محل خروج موي به وضوح بر روي چرم مشاهده مي شود و به راحتي از ساير چرم ها قابل تشخيص هست . با دقت به كاربرد آن به دو فيس قابل انعطاف و كم آب ارائه مي شود . موارد مصرف آن در انواع كيف و كفش زنانه مي باشد . 
چرم كرومي ‌چاپي چرمي است كه مواد داراي اهميت در دبّاغي آن بر مبنا كروم مي باشد و بر تراز بعضا چرم هاي كرومي كه روش نا مرغوبي دارا‌هستند طرحي را بصورت تصنعي و مصنوعي چاپ مي كنند كه به آن كرومي چاپي ميگويند . اين فعاليت را با چرم‌هاي نامرغوب گاوي انجام ميدهند . 
چرم جير كفش چرم «جير»، به عبارتي چرم مخملي ميباشد كه خيلي‌ها دوست دارا هستند . از پوست گوساله و بز مي‌شود تهيه‌اش كرد . براي ايجاد جير، سطح گوشتي پوست را پرداخت مي كنند تا به چهره مخملي دربيايد . 
چرم اشبالتي 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف اداري،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۴۶:۰۷

چرم گياهي در بازه زماني دير باز از چرم گياهي از گونه هاي چرم طبيعي براي ايجاد زره به كارگيري مي شد . 
در دباغي اين گونه چرم تا حد امكان از مواد و رنگهاي شيميايي به كارگيري نمي شود و به جاي آن از رنگهاي گياهي و مواد و روغن هاي حيواني استعمال مي گردد . 
اين مدل به علت دارا بودن بيشترين سازش با محيط زيست و عدم توليد عارضه ها در اثر تماس با پوست انسان، از بهترين اشكال دباغي به شمار مي رود . 

كيف پول
اين نوع چرم در در بين گونه هاي چرم طبيعي، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي ميباشد كه اندازه رنگش به مخلوط شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . 
چرم گياهي در آب استوار نيست؛ بي‌رنگ مي‌شود و در صورتيكه پس از تر شدن، خشكش كنيد، چروك گشته و از انعطاف‌پذيري و نرمي اش كاسته خواهد شد . 
در آب گرم، شدت چروك شدنش بيش‌تر هست و تقريباً مشابه ژلاتين مي‌شود . علاوه بر اين كه سفت شده و احتمالاً آسيب پذير هم مي شود . 
چرم جوشانده نمونه‌اي ازانواع چرم ارگانيك مي‌باشد از چرمي كه با قرار به دست آوردن در آب داغ، شناور گرديده و سفت مي گردد . اين اتفاق در موم جوشانده و مواد مشابه هم رخ ميدهد . در تاريخ گاهي پس از عمل سفت كردنش، از آن در زره ها و هم‌چنين در اتصال كتاب‌ها هم استفاده مي‌شده است . اين مدل چرم، تنها نوع چرم است كه در حكاكي و قالب‌گيري چرم مي تواند مناسب باشد . 
انواع چرم طبيعي، طرز ي توليد اشكال چرم ارگانيك را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم‌هاي دانه‌دار يك رويه در اين جور از گونه هاي چرم طبيعي ها از لايه خارجي پوست به كارگيري مي‌شود، كه پوست سمباده خورده و پردازش ميشود تا علايم و نشانه‌هاي طبيعي پوست از آن حذف شود . همين امر باعث توليد بافت صاف و دوام بالاي كيف مي‌شود، هر يك‌سري پردازش و كاري كه روي اين مدل چرم انجام مي‌شود، از قدمت حقيقي وواقعي آن مي‌كاهد . 
انواع چرم طبيعي، شيوه ي ايجاد انواع چرم طبيعي را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم‌هاي دانه‌دار كامل از لايه فرنگي پوست استعمال مي‌شود البته پردازش نمي‌گردد . نشانه‌هاي طبيعي در اين چرم مشهود است، محكم‌ترين و بادوام ترين نوع چرم مي باشند . 
اشكال چرم طبيعي، شيوه ي توليد انواع چرم طبيعي را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم كرومي چرمي مي باشد از گونه هاي چرم ارگانيك مي باشد كه مواد مهم در دباغي آن بر اساس كروم مي باشد . بر سطح بعضي چرم هاي كرومي كه رويه نا مرغوبي دارا هستند برنامه اي را بصورت تصنعي چاپ مي كنند كه به آن كرومي چاپي مي گويند . 
انواع چرم طبيعي، شيوه ي توليد انواع چرم ارگانيك را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم جير از پوست بز و گوساله تهيه مي شود كه طي فرآيند خاصي و توسط وسايل خاصي رخ آن را پرداخت ميكنند . تراز گوشتي را به فيس مخملي در مي آورند كه بخش اعظم به تيتر آستر در درون ديگر محصول ها به كار گيري مي گردد . 
اشكال چرم طبيعي، طريق ي توليد گونه هاي چرم ارگانيك را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم اشبالت از گونه هاي چرم ارگانيك ميباشد شبيه جير كه از برگه كاغذ كردن چرم هاي ضخيم گاوي به دست مي آيد . كه نسبت به جير تراز پايينتر محسوب و طبقه بندي مي گردد . 
گونه هاي چرم طبيعي، نحوه ي ساخت انواع چرم طبيعي را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم نوبوك چرمي ميباشد كه مانند جير و اشبالت داراي صورت مخملي مي باشد ولي با نازكي مضاعف پرداخت شده و داراي سطحي لطيف مي‌باشد . 
گونه هاي چرم طبيعي، روش ي ايجاد اشكال چرم طبيعي را بشناسيد, چرم گياهي, چرم كرومي, چرم ورني, چرم نوبوك, چرم اشبالت, چرم جير, چرم‌هاي دانه‌دار كامل چرم ورني چرمي هست كه از پوست گوساله تنظيم مي شود و رويكرد آن با لاك خاصي لعاب و پوشش داده مي شود تا ظاهري درخشان پيدا نمايد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۳۷:۴۹


چرم گاوي نبوك نوعي از چرم گاوي با فيس مخملي ميباشد كه با نازكي پرداخت شده ميباشد . 
چرم گاوميش اين چرم كه كلفت خيس از چرم گاوي مي باشد جهت تهيه و تنظيم چمدان، كمربند، جلد قنداق تفنگ، زين اسب و . . . قضيه به كارگيري قرار مي گيرد . 
چرم زيره و كفي اين چرم كه از گاو يا اين كه گاوميش تهيه و تنظيم مي شود براي توليد زيره و كفي كفش، پاپوش و گيوه به كار مي رود . اما امروزه براي تهيه اين كفي ها از چرم بزي كلفت نيز استعمال مي كنند . 

دستبند چرم
چرم شرانگ شرانگ اسم يك نوع چاپ (نقش) و به شكل منقوط ميباشد كه از آن عمده بر روي چرم هاي گاوي استفاده مي كنند . 
چرم گوسفندي و بره اي تراكم الياف اين چرمها نسبت به ساير چرم ها كمتر مي‌باشد و به همين ادله مقاومت چرم هاي گاوي و گوساله اي را ندارد . مرحله اين چرم نظير سطح چرم گاوي صاف هست و با اعتنا به لطافت و سبكي كه اين چرم ها دارا‌هستند از آنها اكثر در تهيه كيف، خرقه و كفش به كارگيري مي شود . 
چرم گوسفندي لباسي چرم گوسفندي لباسي بسيار لطيف و نازك هست كه جهت تنظيم جامه و دستكش از آن به كارگيري مي شود .در زمان هاي قديم به چرم گوسفندي «چرم ميشن» مي گفتند . 
چرم بزي تراكم الياف چرم بزي از چرم گاوي بخش اعظم است و داراي مقاومت خوبي هست . با توجه به وضوح رشد محل موي بر روي چرم بزي اين چرم را به راحتي مي توان از گونه هاي ديگر چرم تشخيص اعطا كرد . چرم بزي نسبت به بقيه چرم ها انعطاف پذيرتر و سبكتر مي باشد . اين چرم در دو جور نرم و كم آب تهيه مي شود و از آن براي تهيه كيف و كفش زنانه استفاده مي نمايند . 
چرم بزي گياهي (نقاشي) اين جور چرم كه تنها پروسه اوليه رنگرزي بر روي آن فيس مي گيرد از مرغوبيت چندان قابل قبولي برخوردار نميباشد . از اين نوع چرم اكثر براي آستري كفش و كيف به كار گيري مي شود . اما در هنرهايي مانند نقاشي و خطاطي روي چرم از اين مدل چرم استعمال مي شود . اين چرم در بازار به رنگ هاي كرم و اُكر يافت مي شود . 
اشبالت اشبالت كه از لايه لايه كردن چرم هاي ضخيم به دست مي آيد دارنده سطحي پرزدار مي باشد . رنگ اشبالت مي بايست يكدست و به اصطلاح مغزرنگ باشد (يعني تمام مرحله و عمق آن رنگ شده باشد) . زيرا اشبالت پس از محل برش سطح آن سمباده مي خورد لذا مطلقا بايستي يكدست و صاف سمباده خورده باشد . بعضا اشبالت ها كه داراي مغز سبك ميباشند از حيث استقامت مضاعف ضعيف اند . از اشبالت اكثر وقت ها براي تهيه و تنظيم كيف و كفش به كار گيري مي شود . 
يكي از نقاط ضعف چرم اشبالت اين است كه به ادله پرزدار بودن سريعتر خاك را به خويش مي گيرد . 
چرم اشبالت گاوي اين دسته چرم نظير چرم نبوك دارنده رخي مخملي اما با ظرافتي كمتر مي باشد . اين چرم از كاغذ كاغذ كردن چرم هاي كلفت گاوي به دست مي آيد . در راستي چرم اشبالت از لايه داخلي و لايه مياني چرم گاو تهيه و تنظيم مي شود . 
چرم اشبالت بزي اين چرم همانند اشبالت گاوي هست با اين تفاوت كه از لحاظ ضخامت نازكتر و از حيث ميزان كوچكتر هست و كمتر در بازار يافت مي شود . 
چرم چاپي چرم چاپي چرمي مي‌باشد كه پس از تراز اتمام تراز دباغي با عبور دادن آن از تحت غلطك هاي خاصي كه داراي نقوش (برجستگي و فرورفتگي) گوناگون ميباشد بر روي سطح آن طرح هايي به وجود مي آيد . طرح هايي كه معمولا بر روي سطح اين چرم ايجاد مي شود عبارتند از شرانگ، فلوتر، بوفالو، فلاور، ليزارت، كرگدني، پيتون و . . . 
اما گاهي وقت ها روي چرم ورني هم اين نقش ها را مي زنند كه به آن ها چرم ورني چاپدار مي گويند . 
عكس چرم طبيعي گونه هاي آستر چرم آسترها به دو صورت ارگانيك و مصنوعي در بازار وجود دارا هستند . 
آسترهاي مصنوعي مثل اشبالت مصنوعي، سوزني، جير، پارچه اي و . . . كه به فيس طاقه اي (متري) در بازار مو جود است . 
آسترهاي طبيعي مثل اشبالت ارگانيك (از جور نازك)، چرم بز و گوسفند و جير . 
اصطلاحات چرم سازي چرم شبرو (چرم كفاشي) شبرو چرم گاوي مي باشد كه در تهيه راه كفش قضيه به كار گيري قرار مي گيرد . اصطلاح شبرو اكثر در صنعت كفش و ميان كفاشان ترويج دارااست . 
چرم ممتاز چرم ممتاز چرم بزي هست كه علاوه بر دارا بودن ضخامت بالاي 1 ميليمتر، متوسط فوت آن بيش از 7 .75 پا باشد . 
فول گرين به چرم هايي كه اثرها رد مو (گرين) در آن ها از دربين نرفته و قابل مشاهده باشد فول گرين مي گويند . 

موضوع:
برچسب‌ها: دستبند چرم،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۳:۴۰

منزه كردن كفش چرمي با كفش چرم جير (نوبوك) تفاوت دارااست و هر يك مواد و شيوه‌هاي تميز سازي جداگانه‌اي دارا‌هستند . اين‌جور كفش‌ها را هر 3 ماه يك‌بار منزه نماييد و حداقل سالي يك‌بار به آنها واكس مخصوص بزنيد . در شراي كفش‌ها را براي مقطع طولاني كنار مي‌گذاريد، داخل‌شان را با ورقه باطله پُر نمائيد تا صورت خويش را نگهداري كنند . مطلب زير در قضيه نحوه‌ي پاك كردن كفش‌ چرمي و كفش‌هاي نوبوك مي باشد . 

كمربند
در صورتي كه كفش چرمي خود را مي خواهيد در دوران دوران طولاني تري به عمل گيري نماييد و بيشترين فايده برداري را از هزينه اي كه صرف نموديد داشته باشيد، مسلما نكات ذيل را رعايت فرماييد . 
تميز كردن كفش‌ چرمي 1-چرم تان پرداخت شده مي باشد يا اين كه پرداخت نشده؟ از روي برچسبي كه باطن كفش و يا اين كه اين كه درون جعبه‌ي كفش جاي داراست مدل چرم را تشخيص دهيد . 
هر يك از اين دو گونه چرم تهيدست تميزكننده‌هاي متفاوتي ميباشند . اكثر كفش‌هاي چرمي از دسته پرداخت گرديده مي‌باشند . 2-با به كار گيري از يك بُرس نرم، كثيفي و لك اندك آب شده‌ي روي كفش را بگيريد . برس را بر روي مرحله كفش بكشيد تا رويه‌ي چرم قابل انعطاف شود . 
3- با يك پارچه‌ي كم آب و پاك تمام سطح كفش را دستمال بكشيد 4- پارچه را پاره اي نم‌دار فرمائيد . مرحله كفش را با پارچه نم‌دار دستمال بكشيد . اين‌كار را تنها بر روي چرم پرداخت گرديده انجام دهيد . 
چرم پرداخت نشده را با صابون زين اسب بشوييد . اين صابون را مي توانيد از فروشگاه‌هاي اسباب سواركاري تهيه و تنظيم نماييد . با استعمال از يك پارچه نم‌دار، كمي از صابون زين را به روي چرم بماليد . در حين اين‌كه به آرامي روي كفش را دستمال مي‌كشيد، آن را به كف صابون آغشته فرمائيد . سپس كف صابون را منزه فرماييد . كفش را در جايي بگذاريد تا كاملاً خشك شود . 5- با قراردادن كفش در فضاي باز، بگذاريد چرم كاملاً كم آب شود كفش‌ها را نزديك شوفاژ يا اين كه بخاري و يا پايين نور و روشنايي سواي واسطه آفتاب خشك نكنيد . هر يك از اين كارها منجر ساز كنار گذاشتن تناول كردن چرم و از در ميان رفتن رنگ آن مي‌شود . 6- چرب‌سازي چرم در حالتي كه ميخواهيد چرم پرداخت گرديده را تميز كنيد، واكس پوليشِ هم‌رنگ با كفش خود را به كفش‌تان بماليد . واكس پوليش را مي‌توانيد در بيشتر مغازه‌هاي كفش فروشي پيدا نماييد . با به كارگيري از يك پارچه‌ي قابل انعطاف واكس را به كفش‌تان بماليد . يك سري دقيقه كفش را كناري بگذاريد تا واكس به خورد چرم برود . بعد براي جلا دادن چرم، با به عمل گيري از يك پارچه يا اين كه اين كه يك بُرس نرم، روي آن‌را بكشيد . براي بهتر برق انداختن، يك قطره آب روي پارچه قابل انعطاف بچكانيد . در حالتي كه مي خواهيد چرم پرداخت نشده را منزه كنيد، مقداري روغن طبيعي به روي آن بماليد . اين‌كار جلوي چروكيدگي و ترك تناول كردن چرم را ميگيرد . با استعمال از يك پارچه پاك روغن ارگانيك را به روي چرم بماليد . 7-كفش‌ چرمي را خارج از باكس مراقبت نماييد . هر از چندگاهي يك روز به آن استراحت دهيد تا هوايي عوض كنند . پيروي از اين پروسه منجر مي‌گردد كفش شما قدمت بيشتري نمايد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۱۰:۴۲

وجود واژه‌هايي مثل اديم، كيمخت، ساغري، تيماج، سختيان در لهجه پارسي قبل از اسلام و همينطور وجود واژه و كلمه هاي داراي ارتباط با وسايل و ابزار هاي چرمي مانند سختك، كمربند، انگشتيان، مشك و … در متون ديرين نشان دهنده به كار گيري گسترده از چرم در جمهوري اسلامي ايران پيش از اسلام است . چرم از پوست حيوان‌ها زيادي تهيه و تنظيم مي شود و نسبتاً از مقدمه با بشريت همراه بوده ميباشد . طي سالها و با پيشرفت بشر، گونه هاي متعدد چرم به وجود آمده اند كه مي توانيد در اين مطلب مطالعه نمائيد . 

كيف دوشي

مقاله ها مرتبط چه‌طور عمر كيف هاي چرم را افزايش دهيم؟ چه طور كفش چرمي را منزه كنيم؟ سه رويه سهل براي حفظ از كفش ها براي اين كه به طيف وسيعي از محصول ها اوريجينال دسترسي داشته باشيد و نگران تقلبي بودن آن نباشيد كافيست به مغازه اينترنتي باميلو مراجعه نماييد . مشاهده ليست قيمت توليدها اوريجينال مد و فشن leather-goods-from-florence-and-italy [1600x1200] جنسي هست كه از دبّاغي پوست خام جانوران، به‌ ويژه گاو به‌ دست مي ‌آيد . فرآيند دبّاغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ي ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف ‌پذير جهت كاربردهاي متعدد تبديل مي‌ كند . چرم و تركيبش با چوب، اساس هاي تكنولوژي باستان را شكل مي‌ اعطا كرد . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متعدد ‌اند . پوست‌ ها و پوست‌ هاي نپخته در توليد چسب و ژلاتين هم كاربرد دارند . از تركيب پوست جانوران با مواد متفاوت نظير زاج سفيد، پوست درخت صنوبر، كاج، بلوط، فندق، كائوچو، سماق و مواد شيميايي ديگر، جنس انعطاف پذيري به اسم چرم به دست مي آيد . 
دباغ خانه اي در مراكش دباغ خانه اي در مراكش تاريخچه چرم در ايران به متن ابن يمين ايرانيان باستان از پوست حيواناتي مانند گاوميش و گاو و گوسفند براي تاليف برروي آن به كار گيري مي‌كردند وابن يمين در نوشته‌ها يش بر نوشتن امر هاي داريوش بر روي چرم اشاره كرده مي باشد . بنا بر بعضي احاديث اوستا را بر دوازده هزار قطعه پوست گاو متن بودند .همينطور پوست ن÷وشته‌هايي كه در اورامان كردستان يافت شده و در موزه بريتالنيا مراقبت ميگردد نشان دهنده به كار گيري از پوست براي نگارش در عصر اشكانيان هست . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف دوشي،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۱۵:۴۵

راهنماي نگهداري محصولات چرمي وقتي يك كت يا كيف يا باراني با ارزش بالايي مي خريد بايستي از آن حفظ بيشتري فرماييد تا نيز عمرش و نيز زيبايي آن را محافظت نمائيد ولي مراقبت چرم تكنيك‌هاي خاصي دارد؛ تكنيك‌هايي كه هركدام مي‌توانند سال ها به قدمت البسه چرم بيفزايند، به همين ادله فهميدن رازهاي محافظت چرم امري حتمي مي باشد .

كيف دوشي

● چرم‌هاي كاركرده، مرغوب‌تر و زيباتر هستند چرم مانند فرش دستباف هست يعني هرچه بيشتر كار مي‌كند مرغوب‌تر و زيباتر ميشود . هيچ وقت يك كت چرم ۱۰ساله قابل مقايسه با يك كت چرم نو نيست، زيرا انعطاف‌‌پذيري به دست مي آورد كه اين خاصيت را كت نو ندارد . كساني ميباشند كه اعتقاد و باور دارند، چرم هرچه كهنه‌تر باشد زيباتر مي باشد و حتي در بعضي از جاهاي جهان تكنيك‌هايي را به عمل مي برند كه چرم نو، كهنه به نظر برسد . جالب ميباشد بدانيد، زماني ۲ نفر در يك دوران يك جنس يكسان را مي خرند، اين توليدها سپس از يك سري سال به طور كامل متفاوت به نظر خواهند رسيد و ديگر به نيز شبيه نخواهند بود و هر مورد به نوعي خوشگل به حيث مي رسند . اگر چرم ارگانيك به درستي مراقبت شود بين ۱۰ تا ۱۵ سال تداوم خواهد داشت .● معاندان چرم را بشناسيد – چرم بايد از بازخورد با هرشيء تيز حفظ شود زيرا در صورتي كه روي آن خراشي بيفتد، ديگر قابل برگشت نخواهد بود . لكه ناشي از خودكار هيچ‌گاه از روي چرم تميز نخواهد شد و روي آن اثر به يادماندني دارد، بنابراين بايستي حواس تان باشد كه هيچ گاه نوك قلم را به البسه چرم خويش نزديك نكنيد . – عطر، اسپري و ادكلن را نبايد مستقيم روي البسه چرمي ،جيرو نبوك زد .به هيچ وجه نبايد البسه چرم را در اتومبيل لباسشويي شست، چون پودر لباسشويي و آب مي توانند تماما چرم را وخيم نمايند .همت نكنيد لكه‌هاي خيلي عميق يا اين كه لكه هايي كه به رنج تميز مي شوند را خودتان برطرف كنيد، در اين مواقع خوب تر مي‌باشد از شخصي كارشناس يا فروشگاهي كه چرم را از آن خريداري كرده ايد ارشاد بخواهيد و خودتان براي پاك كردن لكه يا اين كه رنگ روي چرم از هيچ نوع حلالي به كارگيري نكنيد .اگر لكه‌اي خيلي عميق روي چرم صحيح شده، عملكرد نكنيد هر طور شده آن را از في مابين ببريد زيرا ممكن ميباشد به خود چرم آسيب بزنيد . – هيچ گاه نگذاريد چرم به مقطع زياد آفتاب بخورد . براي نگهداري چرم در خانه، آن را در كمدي به دور از آفتاب و گردوخاك قرار دهيد . – چرم در رطوبت زياد كپك مي زند بنابراين آن را در جايي كه فراوان مرطوب مي‌باشد نگهداري نكنيد . هيچ‌وقت هم چرم را در لفاف پلاستيكي نگه نداريد چون اين عمل منجر ميگردد كه رطوبت احتمالي جانور در متاع چرمي خشك نشود . ● رابطه چوب‌لباسي و چرم چرم ارگانيك مسلما مي بايست از چوب لباسي آويزان شود به خصوص در صورتيكه قصد داريد مدتي از آن استفاده نكنيد، زيرا درصورتي كه چرم را از جاي تيزي معلق فرماييد ممكن هست چرم شكل با اهميت خويش را از دست بدهد و اين تغيير تحول شكل ديگر قابل برگشت نيست . براي مراقبت چرم نيز خوب تر مي باشد دماي محفظه ميان ۲۵ تا ۳۰ جايگاه باشد .● چه طور چرم طبيعي را از چرم تصنعي تشخيص دهيد؟ ۱ . اولين توصيه اين مي‌باشد كه سعي فرمائيد چرم را از فروشگاه‌هاي معتبر خريداري نمائيد چون اين روزها چرم هاي وارداتي و بي كيفيت خيلي فراوان شده‌اند حتي به برخي از آنها اسانس چرم زده‌اند و كاملا بوي چرم را مي دهند بنابراين نمي بضاعت از روي بو، چرم ارگانيك را تشخيص داد .(حتي ممكن مي باشد چرم هاي فوق از پوست حيوان‌ها حرام يا حيوانات حلال، با ذبح غيراسلامي باشند) ۲ . هنگامي به قسمت هاي متعدد چرم طبيعي دست بزنيد چرم يك پارچه نمي‌باشد يعني برخي جاها نازك مي باشد و بعضا جاها ضخيم مي باشد . زيرا قسمت‌هاي گوناگون پوست دام ضخامت‌هاي متفاوتي دارا‌هستند . در حالي كه چرم تصنعي زيرا با دستگاه درست مي شود به طور كامل شرايط يك دست دارد . ۳ . زماني چرم ارگانيك را ذيل روشنايي بگيريد به طور يك پارچه فروغ را منعكس نمي‌كند و بعضا جاهاي چرم مات و برخي جاها درخشان به لحاظ مي‌رسد .● باران را با كف شامپو بچه بشوييد باران‌هاي آلوده‌اي كه اين ايام در تهران و ساير شهرستان‌ها قليل نيستند مي‌توانند حسابي به لباس‌‌هاي چرم شما جراحت برسانند، در حالتي كه به طور ناگهاني در باران شديدي گرفتار شديد، بايستي خيلي زود با يك اسفنج آغشته به كف شامپو بچه، باران آلوده و كثيف را از روي چرم تميز كرده و سپس كم آب فرمائيد . اما بايستي حواس تان باشد كه پشت چرم نبايد به هيچ وجه تر شود زيرا انعطاف‌پذيري خويش را از دست مي دهد، به طور كلي خوبتر هست در روزهاي باراني از پوشيدن چرم جلوگيري فرماييد تا مبادا داخل آن تر شود .● به چه شكل چرم را بشوييد به عبارتي طور كه گفتيم به هيچ وجه نبايد چرم را در خودرو لباسشويي شست بلكه البسه چرم خود را به يك خشك‌شويي داراي اعتبار بسپاريد . (يعني مطمئن باشيد يك كارشناس شست وشوي چرم در آنجا وجود داشته باشد)، در منزل نمي توان چرم را شست چون در حالتي كه به پشت چرم آب برسد چرم نرمي و لطافت خود را از دست مي دهد و ديگر همچون قبلي انعطاف‌پذيري نخواهد داشت و خشك مي‌گردد . درصورتي كه هم آستر كت چرم تان آلوده شد شايسته ترين فعاليت اين ميباشد كه آستر را عوض فرماييد زيرا چرم تنها روشويي مي شود . گردو غبار معاند چرم مي باشد و شما بايستي هر يك‌سري وقت يك توشه روي آن را منزه كنيد . براي اين كار كافي ميباشد كه يك قاشق مرباخوري شامپو بچه را با آب ولرم(CC ۲۵۰) و ۳ تا۴ قطره سركه تركيب فرمائيد و آهسته روي چرم بكشيد و آنگاه با آب معمولي شامپوها را پاك نمائيد و بعد از آن با يك پارچه كم آب فرماييد . در نهايت مي توانيد با واكس‌هاي عادي روي چرم را ماساژ دهيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف دوشي،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۵۵:۳۱


۵ . اشبالت اشبالت كه از لايه لايه كردن چرم‌هاي ضخيم بدست مي آيد دارنده سطحي پرزدار است . 
رنگ اشبالت مي‌بايست يك دست و به اصطلاح مغز رنگ باشد (يعني تمام سطح و عمق آن رنگ شده باشد) . 
چون اشبالت پس از برش، مرحله آن سمباده ميخورد لذا مي‌بايست حتماً يك پارچه و صاف سمباده شده باشد . 
برخي از اشبالت‌ها دارنده مغز سبك (پوك) هستند كه از لحاظ استقامت (استواري) دوچندان ضعيف ميباشند . 

دستبند چرم
اشبالت به علت پرزدار بودن زود خاك مي گيرد . 
از اشبالت اكثر جهت تنظيم كيف و كفش استعمال مي شود . 
6 . آسترها آسترها به دو چهره طبيعي و مصنوعي به فعاليت برده مي‌شوند . آسترهاي مصنوعي همچون اشبالت مصنوعي، سوزني، جير، پارچه‌اي و . . . كه به فيس طاقه‌اي (متري، ياردي و . . .) در بازار مو جود مي باشد . آسترهاي طبيعي همچون اشبالت ارگانيك (از نوع نازك)، چرم بز و گوسفند و جير . 
چرم‌هاي رايج در بازار و اصطلاحات و ويژگي‌هاي آن ها انسان ها براي بهبود زيبايي خود از طبيعت و حيوانات به كارگيري هايي مي نمايند . يك عدد از مواد قابل استفاده، چرم درست گرديده از پوست حيوان‌ها مي‌باشد . در ادامه به چرم هاي رايج در بازار مي پردازيم: چرم شبرو (چرم كفاشي) شبرو چرم گاوي ميباشد كه در تهيه خط مش كفش زمينه به كار گيري قرار مي گيرد . 
اصطلاح شبرو بيشتر در صنعت كفش و دربين كفاشان متداول هست . 
چرم گاوي ميلينگ نوعي از چرم گاوي هست كه دارنده رويه‌اي لطيف و متراكم مي‌باشد . 
متراكمي اين چرم سبب ساز شده كه كمتر آب به آن جذب گردد . 
اين چرم همينطور دارنده مغز فشرده‌اي ميباشد كه رنگ آن معمولاً با رنگ راه چرم يكسان ميباشد . از اين دسته چرم بيشتر جهت تهيه كيف، روكش مبلمان و در رخ نازك بودن جهت تهيه و تنظيم خرقه به كارگيري مي گردد . 
چرم گاوي خويش رنگ اين جور چرم داراي سطح و مغز متخلخلي (داراي اختلال و فرج بسيار) ميباشد كه همين دستور سبب ساز عدم مقاومت آن در پيش‌روي آب شده و قدرت جذب آب بالايي دارااست . 
اين جور چرم معمولاً به رنگ‌هاي زرد رنگ اُكر تا نارنجي و قهوه‌اي در بازار مو جود هست . 
رنگ اُكر به عبارتي رنگ خردلي است كه از نظر تركيبي از تركيب رنگ‌هاي رنگ زرد و سپيد و قهوه‌اي بدست مي‌آيد . 
از اين چرم اكثر در تنظيم روكش قنداق تفنگ، قطار فشنگ، زين اسب و همچنين هنر سوخت روي چرم به كار گيري مي‌شود . 
چرم بزي گياهي (نقاشي) اين مدل چرم كه فقط فرايند نخستين رنگرزي بر روي آن صورت ميگيرد از مرغوبيت چندان قابل قبولي برخوردار نمي‌باشد . 
از اين جور چرم عمده جهت آستري كفش و كيف به كار گيري مي‌گردد . 
ولي در هنرهاي نقاشي روي چرم و همچنين خطاطي روي چرم از اين گونه چرم استفاده ميشود . 
اين چرم در بازار به رنگ‌هاي كرم و اُكر يافت ميگردد . 

موضوع:
برچسب‌ها: دستبند چرم،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۰:۵۱


چرم تصنعي و مصنوعي ماده اي مي‌باشد كه با هدف به كار گيري به تيتر جايگزين چرم در موضوع هايي مثل توليد اسباب و اثاث منزل، پوشاك، كفش، پارچه و ديگر كاربرد هايي كه در آن ها به روكشي چرم مانند نياز مي‌باشد اما استفاده از چرم واقعي در آن ها سبب ارتقا هزينه ها مي شود و يا براي كاربرد مسئله لحاظ مطلوب نيست، توليد مي شود . چرم مصنوعي با نام هاي مختلفي مانند leatherette، faux leather، PU leather، pleather و يا اين كه چرم گياهي شناخته مي شود . 

كمربند
ايجاد چرم مصنوعي راه متعدد متعددي براي توليد چرم هاي تصنعي ابتكار عمل گرديده اند . يكي از اولي چرم هاي مصنوعي، Presstoff نام دارد كه در آلمان قرن 19 ميلادي اختراع شد . اين چرم از خمير كاغذ كه به شكلي يگانه فرآوري شده و به صورت لايه اي در آمده تشكيل مي شود . گسترده ترين كاربرد اين نوع چرم در جريان پيكار جهاني دوم در آلمان بوده است كه از آن به عنوان جايگزين چرم حقيقي وواقعي به كارگيري مي شد . در اين دوران، به دليل وضعيت جنگي، چرم واقعي جيره بندي شده بود . قابليت به كار گيري از Presstoff تقريبا در هر گونه كاربردي كه در آن معمولا از چرم حقيقي و واقعي به كار گيري مي شد، به جز كالاهايي نظير كفش كه به طور مكرر تحت اثر خمش، ساييدگي يا رطوبت قرار داشتند، وجود داشت . زير چنين شرايطي Presstoff لايه لايه گرديده و چسبندگي خود را از دست مي دهد . Poromeric ها از يك روكش پلاستيكي ( معمولا پلي اورتان) بر روي يك لايه حساس الياف( معمولا پلي استر) ساخته مي شوند . واژه و كلمه poromeric به وسيله شركت DuPont و به عنوان اشتقاقي از كلمه هاي porous(متخلخل) و polymeric(پليمري) موضوع استعمال قرار گرفت . او‌لين ماده poromeric، محصولي از شركت DuPont بود كه Corfam اسم داشت . اين ماده براي اولين بار در سال 1963 و در جريان نمايشگاه كفش شيكاگو معرفي شد . Corfam بخش اصلي غرفه DuPontدر نمايشگاه جهاني نيويورك در سال 1964 را به خويش اختصاص داده بود . پس از خرج ميليون ها دلار براي بازاريابي اين كالا براي فروش به توليدكنندگان كفش، DuPont در سال 1971، Corfam را از بازار توده آوري كرد و حقوق و دستمزد آن را به يك كمپاني لهستاني فروخت . Leatherette نيز از پوشاندن يك اصلي پارچه اي بوسيله پلاستيك ساخته مي شود . اين پارچه را مي بضاعت از الياف طبيعي يا تصنعي تهيه كرد . اين پارچه در ادامه به وسيله يك لايه نرم PVC پوشانده مي شود . Leatherette در صحافي به كارگيري مي شود و همينطور به كارگيري از اين ماده به عنوان فريم دوربين هاي قرن بيستم نيز رايج بود . چرم Cork مشابه Presstoff، جايگزين ديگري براي چرم ارگانيك ميباشد كه از الياف ارگانيك پوست درخت بلوط چوب پنبه اي كه به صورت فشرده در آمده است تنظيم مي شود . 


پروسه ساخت چرم مصنوعي قدم هاي اضطراري براي تهيه چرم تصنعي و مصنوعي پلي اورتان:1- پارچه حياتي 2- پوشش پلي اورتان بر روي آن اعمال مي شود 3- يك پوشش رنگي به آن بيشتر مي شود 4- براي پايان كار، بافت نهايي به آن طولاني تر مي شود استعمال از چرم تصنعي در پوشاك و پارچه ها اكثر اوقات از چرم هاي مصنوعي در پوشاك و پارچه ها به كار گيري مي شود . يك عدد از معايب چرم هاي مصنوعي با پوشش پلاستيكي اين مي‌باشد كه حالتي متخلخل ندارند و اجازه عبور هوا را نمي دهند؛ بنابراين، در شراي از آن ها براي تهيه خرقه و يا پوشش صندلي هاي ماشين ها و . . . استعمال شود، مي تواند باعث عرق كردن شود . يكي از داراي اهميت ترين مزيت هاي اين دسته چرم، به خصوص در اتومبيل ها اين مي‌باشد كه در مقايسه با چرم طبيعي به نگهداري مقداري نياز دارااست و به راحتي ترك بر نمي دارااست يا اين كه رنگ خويش را از دست نمي دهد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمرپند،

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۶:۱۵

ترقي صنعت در دنياي كنوني منجر گرديده كه كيفيت چرم تصنعي به طرز چشمگيري بهتر شود . اما عليرغم اين مورد هنوز هم چرم ارگانيك و تصنعي و مصنوعي دارنده تفاوت‌هاي عمده‌اي ميباشند و راهكار هاي بي آلايش اي براي تشخيص چرم طبيعي وجود دارد كه مي‌توانيد به سادگي آن‌ها را تشخيص دهيد . 

كمربند
چرم مرغوب ۱- بو: چرم ارگانيك دارنده بوي منحصر به شخصي است كه براي همگي شناخته گرديده هست . در حالي كه چرم تصنعي بيش‌تر بوي مواد شيميايي را در خود داراست . اين يك عدد از ساده‌ترين روش‌هايي مي باشد كه براي تشخيص چرم ارگانيك از چرم تصنعي به كار مي‌رود . 
۲- مال و بافت پشت چرم: پشت چرم تصنعي ظاهري پارچه‌اي داشته و در عوض، پشت چرم طبيعي حالتي جير نظير داراست . 
۳- صورت ظاهري سطح چرم: مرحله چرم ارگانيك داراي خطوط و پستي و بلندي معلوم و فراواني هست . هم اكنون آن كه چرم تصنعي ظاهري فراوان براق‌تر و يك‌دست‌تر داشته و نمي‌توانيد خطوط مشخصي را روي آن ملاحظه كنيد . با اين كه فناوري توليد چرم تصنعي و مصنوعي ترقي زيادي داشته است، ولي هنوز نتوانسته‌اند خطوط چرم ارگانيك را عيناً بر روي چرم تصنعي و مصنوعي كپي نمايند . 
۴- سوزاندن: وقتي قطعه‌ي كوچكي چرم تصنعي و مصنوعي را با حريق بسوزانيد، خواهيد روئت كرد كه سريعاً مي‌سوزد و به سمت درون تاب برداشته و جمع ميشود . درضمن، بوي فراوان بدي هم توليد مي‌كند . در حالي كه چرم طبيعي به سختي آتش مي گيرد . البته در‌صورتي‌كه مدت متعددي در معرض سوختگي قرار بگيرد، متوجه خواهيد شد كه كم‌تر تغيير تحول شكل داده و بوي سوختگي پوست و مو ميدهد . 
۵- تا كردن: چرم طبيعي و حقيقي و واقعي به نرمي تا گرديده و به سختي چروك مي شود . از طرف ديگر، چرم تصنعي و مصنوعي به آساني تا نمي شود . بنابراين، اين نيز يكي از راه‌هاي ساده‌ي تشخيص اين دو مدل چرم از يكديگر است . 
۶- خيس كردن: چرم طبيعي داراي قابليت و امكان جذب آب است . در صورتي‌كه تعدادي قطره آب را روي آن بريزيد، خواهيد مشاهده كرد كه ظرف ۱۰ ثانيه جذب مي‌شود . در صورتي كه، چرم تصنعي نمي‌تواند آب را جذب خويش نمايد . 
از آن جا كه چرم ارگانيك از نظر قيمت و كيفيت، تفاوت مضاعف زيادي با چرم تصنعي و مصنوعي دارد خوب تر هست بتوانيم آنان را از يكديگر تشخيص دهيم . اين روش‌ها مي‌توانند به سادگي كمك‌مان نمايند تا در هنگام خريد توليد ها زيباي چرمي از مال حقيقي وواقعي آنان مطمئن گرديم . 

حتماً شما نيز مانند تعداد بي‌شمار ديگري بر اين اعتقاد ميباشيد كه توليد ها چرمي فراوان چشمگير هستند . ديدني هست كه به سادگي بتوانيد تفاوت ميان چرم تصنعي و ارگانيك را تشخيص دهيد تا موفق به گزينش بهترين‌ها گرديد . 
مشاهده كلكسيون كيف چرم در فروشگاه اينترنتي نوزده برچسب ها : چرم طبيعيخصوصيات چرم طبيعيراههاي تشخيص چرم طبيعي اشتراك گذاري 0توييتاشتراك گذاري 0اشتراك گذاري 0اشتراك گذاري ۶ استراتژي معمولي براي تشخيص چرم طبيعي قبلي مارك بهداشتي بتيس را خوبتر بشناسيد ۶ راهكار بي آلايش براي تشخيص چرم طبيعي بعدي هنگام خريد كرم ضد آفتاب به چه نكاتي اعتنا كنيم مطالب مرتبط مختصري در رابطه چرم و برند ايراني چرم Mante مختصري در رابطه چرم و مارك ايراني چرم Mante دي ۰۳, ۱۳۹۷ كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي لبريز انرژي شهريور ۱۶, ۱۳۹۷ روشي معمولي براي پاك كردن گرد و غبار از كيف چرم+ يك سري نكته مهم روشي بي آلايش براي تميز كردن گرد و غبار از كيف چرم+ يك‌سري نكته مهم مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ كاوش . . . 
ad محبوبترين‌‌هاي مد و استايل چاپ روي چرم و متنوع سازي توليد ها چرمي چاپ روي چرم و متنوع سازي توليدها چرمي آذر ۲۳, ۱۳۹۶ ۶ استراتژي ساده براي تشخيص چرم طبيعي ۶ راهكار ساده براي تشخيص چرم طبيعي آبان ۰۴, ۱۳۹۶ معرفي چرم شتر و ارشاد مناسب در هنگام خريد كيف چرم يا اين كه اكسسوري چرم معرفي چرم شتر و ارشاد مطلوب در هنگام خريد كيف چرم يا اين كه اكسسوري چرم فروردين ۰۵, ۱۳۹۷ تكنيك‌هاي يك مرد خوش استايل: چه‌طور كمربند مطلوب تعيين كنم؟ تكنيك‌هاي يك مرد خوش استايل: چه گونه كمربند مناسب گزينش كنم؟ آبان ۲۲, ۱۳۹۶ مجموعه توليدي چرم آفتاب را خوبتر بشناسيم مجموعه توليدي چرم آفتاب را خوب تر بشناسيم آذر ۲۸, ۱۳۹۶ ad آخرين‌‌هاي مد و استايل مختصري در رابطه چرم و مارك ايراني چرم Mante مختصري در رابطه چرم و برند ايراني چرم Mante دي ۰۳, ۱۳۹۷ كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي پر انرژي كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي شهريور ۱۶, ۱۳۹۷ روشي ساده براي پاك كردن گرد و غبار از كيف چرم+ چندين نكته مهم روشي ساده براي منزه كردن گرد و غبار از كيف چرم+ تعدادي نكته مهم مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ گوشواره نقره، جايگزين مطلوب گوشواره‌هاي گرانقيمت گوشواره نقره، جايگزين مناسب گوشواره‌هاي گرانقيمت مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ براي نگه داري از زيورآلات نقره اين پنج نكته را بخوانيد براي نگه داري از زيورآلات نقره اين پنج نكته را بخوانيد مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ ad روزنامه اينترنتي نوزده با نوزده آشنا شويد با نوزده در تماس باشيد دسته‌بندي مطالب راهنماي خريدزيبايي و سلامتسبك زندگيمد و استايل ad استفاده از مطالب مجله اينترنتي نوزده صرفا براي هدف هاي غير تجاري و با ذكر منشاء بلامانع مي‌باشد . كليه دستمزد اين سايت به دكان اينترنتي نوزده تعلق دارد . Noozdah .com - 2017 © Copyright CLOSE 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]