ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
توليدها چرم كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۵۱:۴۲

امروزه با دقت به سيل واردات توليدها چرم تصنعي و همينطور ايجاد آن ها در درون كشور، تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي و مصنوعي يك عدد از دغدغه هاي روز به شمار مي رود . در‌صورتي‌كه تفاوت چرم طبيعي و تصنعي و مصنوعي را ندانيد، امكان داراست هزينه ي گزاف يك كالاي چرم ارگانيك را بپردازيد ولي بوسيله يك متخصص چرم متوجه گرديد كه چيزي جز چرم تصنعي چيني نخريده ايد . در انتهاي اين مطلب با ارائه ۱۱ سطح مهم و كاربردي، بضاعت و توان تفكيك چرم طبيعي از مصنوعي را خواهيد داشت . 

جاكارتي و جاكليدي
خط مش هاي تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي خريداري از مغازه هاي معتبر دكان چرمتوصيه مي شود كه چرم از مغازه هاي معتبر خريداري شود . به علت فراوان شدن واردات كالاهاي چرمي بي كيفيت ممكن است، كالاي چرمي از پوست حيوانات حرام گوشت يا حيوانات حلال گوشتي كه ذبح اسلامي نشده اند تهيه و تنظيم گرديده باشد . 
شناسنامه، نشان و ضمانت نامه تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي و مصنوعي با اعتنا به برچسب چرم طبيعياكثر كالاهاي چرمي توليد گرديده از چرم ارگانيك دارنده شناسنامه بوده، كه اطلاعات مربوط به كالا در آن درج گرديده مي‌باشد . اين توليدات دارنده نشان يا مهر نشان دهنده ي ارگانيك بودن چرم به فعاليت برده گرديده ميباشند . تمام برندها در صورتي كه صد در صد محصول چرم ارگانيك باشد، از اين تگ به كار گيري مي كنند . ضمانت نامه ي همراه متاع نشان دهنده اطمينان ايجاد كننده، از كيفيت كالاي توليدي مي‌باشد . 
بها چرم تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي با توجه به قيمت چرممحصولات تنظيم گرديده از چرم طبيعيبسيار گران قيمت تر از چرم تصنعي هستند . 
بوي چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي بوسيله بوي مختص چرمكالاي چرمي را بو فرمائيد . چرم ارگانيك بوي يگانه و مشخصي داراست كه هيچ زمان نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد . البته امروزه با ترقي تكنولوژي ممكن مي باشد به برخي از آن ها اسانس چرم زده باشند و كاملاً بوي چرم را مي دهند بدين ترتيب بو را نمي توان، صد در صد مشخصه ي تفاوت چرم ارگانيك و مصنوعي دانست . 
بافت چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي به وسيله طرح تكراريبه اعتنا به بافت و طرح روي چرم نگاه فرماييد . اگر گره‌ها، ريزي و درشتي، زبري و نرمي، ايراد و فرج هاي آن طبق الگويي تكرار شده باشد، آرم توليد با دستگاه مي باشد . اين رويكرد يكي از با اهميت ترين منش هاي تشخيص چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي مي باشد . 
پشت چرم تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي از روش مال پشت چرمپوشش پشتي چرم طبيعي حالت پوستي، نرم و پرزدار مثل جير دارد، كه به رنج كنده يا اين كه قطع مي شود . ولي پشت چرم تصنعي به فيس كانال اي از تار و پود نخ دوخته گرديده است . در اكنون حاضر چرم تصنعي و مصنوعي پشت پرز دار هم ايجاد مي شوند كه رشته اي ترين چرم تصنعي جانور در بازار از لحاظ ضخامت و لطافت و رنگ مي باشد . در جور بندي كيفيت چرم مصنوعي، بيشينه و كمينه دما كيفيت مربوط به چرم تصنعي پشت پرزدار، آنگاه چرم تصنعي و مصنوعي پشت فوم و پايين ترين كيفيت را چرم مصنوعي پشت پارچه دارد . 
لمس چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي از نحوه لمس بافت چرمچرم را به اعتنا لمس فرمائيد . از آنجا كه چرم طبيعي از پوست دام تهيه مي شود، ضخامت آن در جاهاي مختلف مختلف هست . چرم ارگانيك نرم، انعطاف پذير و غير يك دست مي‌باشد . 
دوخت چرم تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي از طرز دوخت چرمدرزهاي چرم را نگاه كنيد . چرم تصنعي نازك خيس و كناره هاي تيز داراست . چرم طبيعي ضخيم تر و كناره هاي دانه دانه دارد . شكاف سوزن ها را بررسي فرمائيد . به علت انعطاف پذير بودن چرم طبيعي سوزن به راحتي در آن فرو مي رود و جاي رخنه‌ ها به هم نزديك مي باشد . البته در چرم مصنوعي جاي ترك خا با فاصله و گردند . 
منعكس شدن نور تشخيص چرم طبيعي از مصنوعي با توجه به طرز منعكس شدن فروغ چرمچرم تصنعي و مصنوعي نور را به طور يك دست منعكس ميكند، در حالي كه چرم ارگانيك در بعضا جاها مات و در برخي جاها درخشان ميباشد . 
جذب آب تشخيص چرم طبيعي از تصنعي با توجه به مقدار جذب آب چرمچند قطره آب روي جنس بريزيد . چرم ارگانيك آنگاه از يك‌سري ثانيه آب را جذب مي نمايد اما چرم تصنعي و مصنوعي زيرا از متاع پلاستيك است آب را جذب نمي نمايد . چرم طبيعي به طور بدون نقص ضد آب نمي‌باشد . 
شعله و حرارت تشخيص چرم طبيعي از تصنعي توسط آزمون شعله چرمآخرين تراز تفكيك چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي امتحان شعله و حرارت هست . چرم ارگانيك آتش نمي گيرد، تغيير صورت نمي دهد، هنگام سوختن بويي مثل گيسو سوخته مي دهد . البته چون چرم مصنوعي از پلاستيك تنظيم مي شود، در معرض حرارت توده شده و مي سوزد . 

موضوع:
برچسب‌ها: جاكارتي و جاكليدي،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]