ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
چرم تصنعي و مصنوعي كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۰:۵۱


چرم تصنعي و مصنوعي ماده اي مي‌باشد كه با هدف به كار گيري به تيتر جايگزين چرم در موضوع هايي مثل توليد اسباب و اثاث منزل، پوشاك، كفش، پارچه و ديگر كاربرد هايي كه در آن ها به روكشي چرم مانند نياز مي‌باشد اما استفاده از چرم واقعي در آن ها سبب ارتقا هزينه ها مي شود و يا براي كاربرد مسئله لحاظ مطلوب نيست، توليد مي شود . چرم مصنوعي با نام هاي مختلفي مانند leatherette، faux leather، PU leather، pleather و يا اين كه چرم گياهي شناخته مي شود . 

كمربند
ايجاد چرم مصنوعي راه متعدد متعددي براي توليد چرم هاي تصنعي ابتكار عمل گرديده اند . يكي از اولي چرم هاي مصنوعي، Presstoff نام دارد كه در آلمان قرن 19 ميلادي اختراع شد . اين چرم از خمير كاغذ كه به شكلي يگانه فرآوري شده و به صورت لايه اي در آمده تشكيل مي شود . گسترده ترين كاربرد اين نوع چرم در جريان پيكار جهاني دوم در آلمان بوده است كه از آن به عنوان جايگزين چرم حقيقي وواقعي به كارگيري مي شد . در اين دوران، به دليل وضعيت جنگي، چرم واقعي جيره بندي شده بود . قابليت به كار گيري از Presstoff تقريبا در هر گونه كاربردي كه در آن معمولا از چرم حقيقي و واقعي به كار گيري مي شد، به جز كالاهايي نظير كفش كه به طور مكرر تحت اثر خمش، ساييدگي يا رطوبت قرار داشتند، وجود داشت . زير چنين شرايطي Presstoff لايه لايه گرديده و چسبندگي خود را از دست مي دهد . Poromeric ها از يك روكش پلاستيكي ( معمولا پلي اورتان) بر روي يك لايه حساس الياف( معمولا پلي استر) ساخته مي شوند . واژه و كلمه poromeric به وسيله شركت DuPont و به عنوان اشتقاقي از كلمه هاي porous(متخلخل) و polymeric(پليمري) موضوع استعمال قرار گرفت . او‌لين ماده poromeric، محصولي از شركت DuPont بود كه Corfam اسم داشت . اين ماده براي اولين بار در سال 1963 و در جريان نمايشگاه كفش شيكاگو معرفي شد . Corfam بخش اصلي غرفه DuPontدر نمايشگاه جهاني نيويورك در سال 1964 را به خويش اختصاص داده بود . پس از خرج ميليون ها دلار براي بازاريابي اين كالا براي فروش به توليدكنندگان كفش، DuPont در سال 1971، Corfam را از بازار توده آوري كرد و حقوق و دستمزد آن را به يك كمپاني لهستاني فروخت . Leatherette نيز از پوشاندن يك اصلي پارچه اي بوسيله پلاستيك ساخته مي شود . اين پارچه را مي بضاعت از الياف طبيعي يا تصنعي تهيه كرد . اين پارچه در ادامه به وسيله يك لايه نرم PVC پوشانده مي شود . Leatherette در صحافي به كارگيري مي شود و همينطور به كارگيري از اين ماده به عنوان فريم دوربين هاي قرن بيستم نيز رايج بود . چرم Cork مشابه Presstoff، جايگزين ديگري براي چرم ارگانيك ميباشد كه از الياف ارگانيك پوست درخت بلوط چوب پنبه اي كه به صورت فشرده در آمده است تنظيم مي شود . 


پروسه ساخت چرم مصنوعي قدم هاي اضطراري براي تهيه چرم تصنعي و مصنوعي پلي اورتان:1- پارچه حياتي 2- پوشش پلي اورتان بر روي آن اعمال مي شود 3- يك پوشش رنگي به آن بيشتر مي شود 4- براي پايان كار، بافت نهايي به آن طولاني تر مي شود استعمال از چرم تصنعي در پوشاك و پارچه ها اكثر اوقات از چرم هاي مصنوعي در پوشاك و پارچه ها به كار گيري مي شود . يك عدد از معايب چرم هاي مصنوعي با پوشش پلاستيكي اين مي‌باشد كه حالتي متخلخل ندارند و اجازه عبور هوا را نمي دهند؛ بنابراين، در شراي از آن ها براي تهيه خرقه و يا پوشش صندلي هاي ماشين ها و . . . استعمال شود، مي تواند باعث عرق كردن شود . يكي از داراي اهميت ترين مزيت هاي اين دسته چرم، به خصوص در اتومبيل ها اين مي‌باشد كه در مقايسه با چرم طبيعي به نگهداري مقداري نياز دارااست و به راحتي ترك بر نمي دارااست يا اين كه رنگ خويش را از دست نمي دهد . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمرپند،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]