خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
اشكال چرم طبيعي كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۱:۰۰

اشكال چرم طبيعي در صنعت چرم سازي به سه گونه كلي تقسيم مي شود . علاوه بر اين جور بندي، چرم طبيعي را بر شالوده دسته دباغي نيز مي بضاعت به شش گونه تقسيم كرد . 

انواع چرم طبيعي در صنعت چرم سازي انواع چرم ارگانيك در صنعت چرم سازي به سه مدل چرم سبك، چرم نصفه سبك و چرم سنگين وزن تقسيم مي شود . 

كمربند
چرم سبك: چرمي است كه از پوست حيواناتي نظير گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد . اين مدل چرم مضاعف دقيق و نازك هست و به همين علت نيز در ساخت محصولاتي مثل لبـاس چرم، كاپشن چرم و دستكش چرم استفاده مي شود . در حالي كه از گونه كيفيت زير تر آن به تيتر آستري كفش و لباس استعمال مي گردد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست بز چرم نيمه سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد . اين نوع چرم به علت كمياب و گران بها بودن بيش خيس در توليد محصولاتي كه جنبه تزييني دارند و يا اين كه گران‌قيمت محسوب مي شوند زمينه به كار گيري قرار مي گيرد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست شتر مرغ گونه هاي چرم ارگانيك از پوست كروكوديل چرم سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مثل گاو ،گاوميش ،گوساله، شتر و … به دست مي آيد . چرم سنگين وزن بهترين مدل چرم جهت به كار گيري هاي معمول مي باشد . اين دسته چرم داراي بيشترين مقاومت و زيباترين رخ در در بين چرم هاي ديگر است . اين گونه چرم به علت استحكام و مقاومت بالا، در زيره و رويه كفش، توليد كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و … به مصرف مي برسد . 
اشكال چرم ارگانيك از پوست گاو انواع چرم ارگانيك بر اساس دسته دباغي علاوه بر دسته بندي كلي بالا، چرم ارگانيك را بر اساس گونه دباغي هم مي بضاعت به مدل هاي تحت تقسيم كرد: دباغي چرم چرم گياهي: در دباغي اين گونه چرم تا حد قابليت از مواد و رنگ هاي شيميايي به كار گيري نمي شود . به جاي رنگ هاي شيميايي از رنگ هاي گياهي و مواد و روغن هاي حيواني استفاده مي گردد . اين نوع چرم به علت اينكه داراي بيشترين سازش با محفظه زيست بوده و در اثر تماس با پوست بشر عوارضي ايجاد نمي نمايد از بهترين گونه هاي دباغي چرم به شمار مي رود . اين مدل چرم، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي‌ست كه مقدار رنگش به مخلوط شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . در زمان ديرباز از چرم گياهي براي ساخت زره استفاده مي شده مي باشد . 
چرم كرومي: چرمي ميباشد كه مواد كليدي در دباغي آن بر شالوده كروم هست . بر روي بعضي چرم هاي كرومي كه شيوه نامرغوبي دارند، برنامه اي را بصورت مصنوعي چاپ مي كنند كه به آن چرم كرومي چاپي مي گويند . چرم كرومي كه در سال ۱۸۵۸ ابتكار عمل شد، با كروميوم سولفات و ديگر نمك‌هاي كروميومم دباغي ميشد . 
چرم آلدهيدي: با به كار گيري از تركيبات گلوتارآلدهيد يا اكسازوليدين دباغي مي‌شود . 
چرم تركيبي: به ياري بسپارهاي آروماتيك مانند گونه‌هايي از نوولاك و نرادول ساخته و دباغي مي‌شود . 
چرم آلومي: در اين منش چرم با نمك آلومينيوم در مخلوط با چسبنده‌هاي مختلف و منابع پروتئيني مثل فلوئور، زردهٔ تخم مرغ و … دباغي مي‌شود . 
چرم پوسته خام: با ايجاد تراش‌هاي نازك روي پوست، شناور ساختنش در آهك، و كشيدنش در موقعي كه كم آب گرديده است درست مي‌شود . 
محصولاتي با كالا چرم طبيعي جنس چرم فرآورده چرم هم به سه گونه ي اشبالت، ميلينگ، شرانگ تقسيم بندي مي شود چرم اشبالت: به عبارتي چرم گاوي ميباشد كه هر دو سوي آن پرز دار مي باشد . چرم ميلينگ: چرم گاوي يا بزي يا گوسفندي هست كه يك طرف آن صاف و طرف ديگر آن پرز دار است . چرم شرانگ: همان چرم گاوي ميباشد كه بافت طبيعي دارااست . 

موضوع:
برچسب‌ها: كمربند،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]