خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
آشنايي با روش هاي عيب يابي دستگاه جوجه كشي كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۲۰:۴۰

آشنايي با روش هاي عيب يابي دستگاه جوجه كشي

در اين مقاله مي خواهيم در رابطه با عيب يابي دستگاه جوجه كشي مطالبي ارائه كنيم.پس از خريد  ماشين جوجه كشي دانستن اطلاعات فني ساده اما كاربردي در رابطه با عيب يابي دستگاه جوجه كشي خالي از لطف نيست.

 عيب يابي دستگاه هاي جوجه كشي

براي اينكه بتوانيد زمان قابل ملاحظه اي از دستگاه جوجه كشي خريداري شده خود استفاده كنيد لازم است تا اطلاعات فني دستگاه را بدانيد. در اين بخش ما ميخواهيم مشكلاتي كه ممكن است در حين كار با دستگاه با آن مواجه شويد و چگونگي عيب يابي آن را براي شما بازگو نماييم.

كابل برق دستگاه را به پريز برق منتصل مي كنيد اما دستگاه روشن نمي شود؟مشكل چيست؟

وقتي با چنين مشكلي مواجه مي شويم قبل از هر چيز از برق دار بودن پريز مربوطه اطمينان حاصل كرده و در مرحله بعدبه عيب يابي دستگاه جوجه كشي بپردازيد.در اولين قدم از عيب يابي  بايد, از وصل بودن كابل برق ورودي به سيستم كنترل اطمينان حاصل كنيم .جدا شدن سيم كابل در جابه جايي ها از سوكت كنتلر در بيشتر مواقع ديده شده كه يكي از عامل هاي اصلي اين مشكل است .

هنگام كار با دستگاه جوجه كشي  نمايشگر دستگاه شروع به چشمك زدن مي كند يا آلارم به صدا در مي آيد.مشكل چيست؟

وقتي چنين حالتي براي دستگاه به وجود آمد يك بار دستگاه را خاموش روشن كنيد و اگر اين روند چشمك زدن و عدم نمايش دما و رطوبت ادامه پيدا كرد،به  احتمال قوي اشكال از بُرد ديجيتال دستگاه است.

اگر هنگام تماس فيزيكي با دستگاه احساس برق گرفتگي اندكي داشتيد.مشكل كجاست؟

در چنين حالتي به به ساختار و نوع ماشين جوجه كشي توجه كنيد و با توجه به وجود بُرد كنترل, موتور گردان,فن و … ممكن است بدنه دستگاه جوجه كشي در قسمت هايي مثل پِرچ و راك ها و … داراي يك نوع الكتريسيته ي ساكن يا القايي باشد ، كه با وصل كردن سيم ارت دستگاه به سيستم ارتينگ محل جوجه كشيمي توان اقدام به خنثي سازي اين نوع برق القايي كرد.

هنگامي كه دستگاه راه اندازي شده است و يا در طول دوره جوجه كشي مي باشد اگر دچار نوسان دما يا رطوبت شود بايد چه كرد؟

پس از آنكه دستگاه روشن مي شود كم كم شروع به افزايش دما و رطوبت مي كند و همچنين شروع به آلارم زدن مي كند.

ممكن است وقتي تازه دستگاه روشن مي شود در ابتدا دما و يا حتي رطوبت دستگاه تا حدودي كم ويا زياد تر از حالتي كه تنظيم شده باشد و نوسان پيدا كند .اما اين نوسانات در هنگام شروع به كار دستگاه، كاملا طبيعي مي باشد و به مرور زمان از شدتش كاسته مي شود .

ولي در صورتي كه در طول دوره جوجه كشي اين گونه نوسانات از حالت طبيعي خود خارج شوند وايراتور جوجه كش نوسان دمايي در رنج ۳ الي۴ درجه و يا نوسان رطوبتي ۱۵ الي ۳۰ درصدي را نشان دهد در چنين حالتي ديگر روند دستگاه طبيعي نيست و احتياج به تعمير دارد. حتما بايد توجه داشته باشيد كه دماي مابين ۲۰ الي ۲۵ درجه سانتيگراد و رطوبت متناسب باشد . زيرا دما و رطوبت محيط بيشترين احتمال ايجاد نوسانات حرارتي و رطوبتي در دستگاه را دارند .

در صورتي كه نمايش دما و رطوبت در مدار كنترل و يا اعداد غير واقعي و غير طبيعي دما و رطوبت نشان داده .چه بايد كرد؟

در صورتيكه نمايش دما و رطوبت بر روي كنترل صورت نگيرد ابتدابايد دستگاه را خاموش كنيم و بعد سوكت سنسور دما و رطوبت را از جاي خود در بياوريم و پس از كنترل بدون ايراد وسالم بودن سيم و سوكت سنسور، آن را دوباره به سوكت نر وصل كنيم و دستگاه را روشن كنيم و پس از گذشت زمان كوتاهي اعداد بايد به صورت قابل قبولي نمايش داده شوند.

در صورتي كه نمايش اعداد دما و رطوبت غير طبيعي باشند براي مثال دماي كمتر از۰۲ درجه و يا رطوبت بالاي ۱۰۰ درصدي بايستي براي تعويض سنسور دستگاه اقدام كنيم.همچنين بايد به اين نكته توجه داشته باشيم كه در بعضي مواقع علت بالا رفتن بيش ازحد رطوبت جمع شدن قطرات آب بر روي سنسور و يا به اصطلاح شبنم زدن سنسور مي باشد . وقتي با چنين حالتي مواجه شديم بايد احتياط كامل را رعايت كنيم وبعد از قطع كردن برق دستگاه نسبت به خشك كردن سنسور اقدام كنيم .

در صورت نچرخيدن و رد كردن موتوردستگاه به چه نكاتي بايد توجه داشته باشيم ؟ چه بايد كرد؟

در مرحله اول توجه داشته باشيد كه زماني كه دكمه چرخش را فشار داديد بايد چراغ led موتور كه بر روي بُرد كنترل دستگاه هست روشن شود در غير اين صورت دكمه يا سوئيچينگ چرخش روي بُرد كنترل خراب است.

درصورتي كه دكمه سالم بود و چراغ LED موتور بر روي بُرد روشن شد بايد توجه كنيد كه با فشار دادن دكمه چرخش و نگه داشتن بايد موتور به گردش درآيد و وقتي دست خود را از روي دكمه برداشتيد چرخش موتور متوقف شود در غير اين صورت اپراتور جوجه كش بايد ابتدا از عدم  گير كردن موتور يا اهرم و…اطمينان لازم رابدست آورد و پس از آن نيروي عمودي در جهت حركت موتور وارد كند و سعي در رفع مشكل نمايد .

اگر هنگامي كه نيرو وارد مي كند با شل بودن اهرم چرخاننده و يا به راحتي چرخيدن شفت موتور روبرو شد در چنين صورتي نيروهاي عمودي بر خلاف جهت حركت موتور ناشي از گير كردن سبدها، راك ها ، و يا… مي چرخند.همچنين چيده نبودن درست سبدها و نشانه ها باعث شكستگي چرخنده ها شده است .

كه در اين صورت اپراتور جوجه كش بايد اقدام به تهيه موتور چرخشي نمايد . توجه كنيد كه اگر شفت موتور چرخش داشت و عدم چرخش يا شل بودن اهرم پلاستيكي سر موتور بايد نسبت به تعويض اهرم پلاستيكي اقدام كنيد .

توجه:شكستگي در چرخنده هاي موتور گردشي در دستگاه هاي سايز بزرگتر معمولا ناشي از عدم چينش درست شانه ها و يا سبد ها در راك ها مي باشد .

بايد دقت داشته باشيد هنگام چينش شانه ها علم و ظرافت لازم براي خنثي سازي بار اضافي صورت بگيرد.

هنگامي كه با كار نكردن فن ها يا كند شدن حركت فن ها مواجه شديد اقدامات زير را براي عيب يابي دستگاه جوجه كشي  انجام دهيد:

در صورتي كه هر كدام از فن ها كار نكرد ابتدا دستگاه را خاموش كنيد و پس از ان اپراتور جوجه كش بايد از اتصالات الكترونيكي فن ها و وصل بودن مناسب و محكم سوكت ها و سيم ها اطمينان حاصل كنيد و در صورتي كه فن ها كار نكردند دوباره اقدام به تهيه آنها نماييد .

ما با ارائه اين مقاله سعي كرديم تا شما را مختصري با مقوله عيب يابي دستگاه جوجه كشي آشنا نماييم.اميدواريم كه گروه فاخته بتواند در زمينه تجهيزات دام و طيور اطلاعات مفيدي را در اختيار شما قرار دهد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]