خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
آيا در صنعت چرم ، چرم شتر مرغوب ترين چرم هاست؟ كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۲۲:۰۵

در اين مقاله قصد داريم ابتدا به چند نكته در مورد صنعت چرم بپردازيم و در ادامه بيشتر در مورد انواع چرم حيواني از جمله چرم شتر صحبت كنيم. چرم ، كالايي است كه از دباغي كردن پوست حيوانات مختلف از جمله گاو، شتر و گوسفند به دست مي‌آيد. دباغي فرآيندي است كه طي آن پوست از جنسي طبيعي با قابليت فساد پذيري به جنسي مصنوعي با دوام و غير قابل فساد براي استفاده در توليد انواع كيف چرم ، پوشاك، مبلمان، لوازم خودرو و ساير اقلام تبديل مي‌شود. اين صنعت تاريخي از گذشته‌ي دور از تركيب چوب و چرم وسايل و محصولاتي بديع و فناورانه توليد مي‌شده است. در عين حال نكته قابل توجه اين‌جاست كه بين صنعت چرم و صنعت خز تمايز مهمي وجود دارد. مواد خامي كه در هر كدام از اين صنايع مورد استفاده قرار مي‌گيرد، نشان دهنده اين تمايز است. در توليد مرغوب ترين چرم مواد خامي مورد استفاده قرار مي‌گيرد كه در واقع همان پوست است، از صنعت توليد گوشت به دست مي‌آيد و در واقع محصول فرعي فرآيند توليد گوشت است و به همين دليل گوشت اينجا ارزش بيشتري نسبت به چرم پيدا مي‌كند. اما در توليد خز در واقع اين گوشت است كه در رده‌ي دوم قرار مي‌گيرد، اين بدان معنا است كه در توليد خز، حيوانات را به خاطر استفاده از پشم‌شان جهت توليد خز كشتار مي‌كنند و در كنار آن از گوشت آن‌ها هم جهت تأمين نيازهاي گوشتي بهره مي‌برند، اما هدف اصلي در اينجا نه گوشت كه خز است. زماني كه حيوانات تاكسيدرمي مي‌شوند به راحتي مي‌توان از پوست آن‌ها استفاده كرد هر چند كه نبايد اين نكته را فراموش كرد كه تاكسيدرمي بيشتر براي استفاده از سر و گردن و پشت حيوانات تاكسيدرمي شده صورت مي‌گيرد. پوست حيوانات به دليل چسبندگي‌شان در صنايع توليد چسب و هم چنين توليد ژلاتين مورد استفاده قرار مي‌گيرند. توليد چرم صنعت پر سودي است و از طرق مختلف مي‌توان آن را تهيه كرد.

[caption id="attachment_3305" align="alignnone" width="800"] آيا در صنعت چرم ، چرم شتر مرغوب ترين چرم هاست؟[/caption]

انواع چرم حيواني

به چرمي كه از پوست حيوانات نظير گوسفند، بز، گاو، شتر به دست مي‌آيد، چرم حيواني مي‌گويند.

چرم گوسفند چرم زيبا، مقرون به صرفه و با كيفيت و دوامي است، بسيار پر سود است و به لحاظ ريالي ارزش فراواني دارد.

چرم گاو بسيار مقاوم و محكم است. اين چرم بسيار سنگين تر از چرم بزي‌ست و از سنگين‌ترين چرم‌هاست. سطح اين چرم نرم، ظريف، درخشنده و انعطاف پذير است و به خاطر فرم پذيري ذاتي‌اش براي پوشاك بسيار مناسب است. توليد چرم گاو از زمان‌هاي بسيار دور به روش‌هاي سنتي مرسوم بوده است، امروزه هم در كنار روش‌هاي مدرن، روش‌هاي سنتي همچنان وجود دارد.

چرم بز به دليل داشتن لانولين، نرم‌تر، كشسان‌تر و در نتيجه با دوام‌تر ازچرم گاو است. اين چرم حالت استريچ دارد و در برابر نفوذ آب مقاوم است، بسيار گرم است و قابليت تنفس دارد و به همين علت براي توليد

پوشيدني‌ها مناسب است.

[caption id="attachment_3306" align="alignnone" width="800"] آيا در صنعت چرم ، چرم شتر مرغوب ترين چرم هاست؟[/caption]

چرم شتر كه مرغوب ترين چرم حيواني به حساب مي آيد به داشتن خاصيت كشساني بالا و استحكام شناخته مي شود. اين چرم بادوام و نرم است و استقبال جهاني از آن روز به روز در حال افزايش است. چرم شتر به طور طبيعي بسيار با دوام‌تر، انعطاف پذيرتر و مقاوم‌تر از چرم گاو است و اليافي تا ده برابر متراكم‌تر دارد. به طور كلي چرم شتر براي دوخت انواع كيف، كفش، جاكارتي، جاكليدي و ... مناسب مي‌باشند. همچنين به خاطر مقاومت توام با استحكام داراي كاربردهايي در برخي صنايع است. در ادامه به صورت مختصر درباره انواع چرم شتر مي خوانيد:

اين نوع چرم از فرآيند دباغي بر روي پوست گردن شتر توليد مي شود و راه تشخيص اين چرم وجود خطوط موازي مي باشد.

اشبالت از لايه هاي زيرين چرم هاي اصطلاحا سنگين توليد مي شود كه د ردو حالت ساده و يا داراي طرح جهت مصرف توليد مي شود.

اين چرم از پرداخت سطوح و ظاهر چرم در انتهاي پروسه دباغي توليد مي شود. چرم هورس ضد آب به دليل كيفيت و كارايي، مرغوب ترين چرم شتري محسوب مي شود به همين سبب صادرات بالايي در صنعت چرم را به خود اختصاص مي دهد. نرمي و رخ زيباي اين چرم علاقمندان و مشتريان بالقوه زيادي را به خود جلب كرده است.

سطح صاف و يكدست و براق از ويژگي هاي چرم شتر لاگوانا مي باشد. راه تشخيص اين چرم از نمونه چرم گاو وجود دانه هاي بسيار ريز در سطح چرم شتر است.

به سبب قابليت هاي بي نظير چرم شتر، اين محصول براي توليد انواع كيف چرم و كفش و پوشاك مناسب است و ويژگي هاي متمايز اين چرم موجب گسترش روزافزون توليدات چرم شتر در تمامي زمينه ها است. اگر تمايل داريد با محصولات چرم طبيعي متفاوت و منحصر به فرد باشيد، براي خريد محصولات توليدي با چرم شتر درنگ نكنيد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]