ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
10 مزيت چرم نسبت به مواد مصنوعي كيف چرم
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :noozdah
تاريخ: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۰۳:۳۰:۲۶

با استناد به تاريخ با گذر كرد هزاران سال و شايد نيز اكثر از استعمال چرم بوسيله آدم و ترقي هاي گوناگون در صنعت، هنوز ماده ديگري نتوانسته هست جايگزين اين ماده ارگانيك گردد . علي رغم فكر بعضي بر اين مسئله كه چرم ماده نخستين زياد گران و غير قابل دسترس است، بايد اظهار كرد در حقيقت ارزش بالاتر توليدها چرمي به باعث هزينه هاي متعددي مي باشد كه در فرآيندهاي فراوان براي تهيه و تنظيم آن مصروف مي شود، علاوه بر آن عارضه ها ديگري كه ذيلا به آنها اشاره مي گردد طبيعتا در ارتقا بها آن تاثير گذار خواهد بود . 

كيف پول

1- بوي چرم استفاده از مواد مصنوعي نه فقط براي اشخاص توليد آلرژي هاي پوستي مي نمايد بلكه با توجه به اينكه در پروسه توليد آنان از مواد شيميايي و نفتي به كارگيري مي شود، دارنده بوي نامطلوب مي باشند . ليكن توليدات چرمي به عامل استعمال از پوست طبيعي حيوان ها و رنگ هاي گياهي به كارگيري شده در فرآيند رنگرزي آن‌ها داراي بو ويژه و مخصوص بفردي مي‌باشد كه نظير آن در طبيعت وجود ندارد . 


2- انعطاف پذيري چرم با توجه به اين‌كه مواد تصنعي براي مشابه شدن به چرم نيازمند ساخت در فرآيندهاي متعددي مي باشند و لايه هاي متعددي در ايجاد آن وجود دارد، سازندگان آنها ناچار به به كارگيري از مواد ارزان ارزش و غير مقاوم مي باشند . از اينرو مواد مصنوعي در زمان زمان اندكي در گير شكنندگي، ترك و پوسيدگي گرديده و لايه هاي آن مشهود مي گردد به طوري كه ديگر استعمال از جنس امكان پذير نمي باشد . البته چرم به استدلال نياز طبيعي حيوان در اكنون پرورش داراي انعطاف فراوان متعددي مي باشد و هيچوقت خاصيت انعطاف پذيري خويش را با عبور كرد مدت از دست نمي دهد . 


3- خاصيت تنفس پذيري چرم يكي از خاصيت بي نظير چرم خواص تنفس پذيري آن مي‌باشد . به اين معني كه چرم نظير يك موجود زنده هوا را تنفس مي كند و رطوبت باطن را از نحوه منافذ ريز خويش بازدم مي دهد . اين دستور باعث پرهيز از تعريق و در غايت تجمع بوي بد در داخل محيط هاي بسته كالا ( مانند كيف، كت، دستكش و كفش چرم ) مي گردد . اما مواد تصنعي و مصنوعي كه از لايه هاي سواي منفذ و فوم تزريق گرديده ساخته مي شوند تماما فاقد اين خاصيت شگفت انگيز بوده و همين سبب ساز تجمع رطوبت در فرآورده و پوسيدگي، كپك و در غايت توليد بوي بسياربدبو ناشي از آن مي گردد . 


4- فصلي نبودن توليدات چرمي همين خواص تنفس پذيري چرم سبب شده مي‌باشد كه استفاده از توليدات چرمي همچون كيف و كفش منحصربه‌فرد به فصل خاصي نباشد . به كارگيري از كيف هاي پلاستيكي در فصل گرما منجر توليد تعريق در دست و تماس رطوبت پوست با مواد گرديده و حساسيت و اگزماي شديد پوستي توليد مي كند . از اينرو هزينه هاي درماني سنگيني را بر دوش بشر مي گذارد . ولي چرم ضمن جذب رطوبت بدن، آن را به سرعت از بقيه منافذ خود بيرون مي دهد و اين سيركولاسيون و گردش هوا در همگي فصول، احساس خوشايندي در آدم ساخت نموده و استعمال از چرم را به فصل خاصي منحصر نمي كند . 

موضوع:
برچسب‌ها: كيف پول،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]