ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
جاكارتي و جاكليدي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/11  ساعت: ۰۹

امروزه با دقت به سيل واردات توليدها چرم تصنعي و همينطور ايجاد آن ها در درون كشور، تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي و مصنوعي يك عدد از دغدغه هاي روز به شمار مي رود . در‌صورتي‌كه تفاوت چرم طبيعي و تصنعي و مصنوعي را ندانيد، امكان داراست هزينه ي گزاف يك كالاي چرم ارگانيك را بپردازيد ولي بوسيله يك متخصص چرم متوجه گرديد كه چيزي جز چرم تصنعي چيني نخريده ايد . در انتهاي اين مطلب با ارائه ۱۱ سطح مهم و كاربردي، بضاعت و توان تفكيك چرم طبيعي از مصنوعي را خواهيد داشت . 

جاكارتي و جاكليدي
خط مش هاي تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي خريداري از مغازه هاي معتبر دكان چرمتوصيه مي شود كه چرم از مغازه هاي معتبر خريداري شود . به علت فراوان شدن واردات كالاهاي چرمي بي كيفيت ممكن است، كالاي چرمي از پوست حيوانات حرام گوشت يا حيوانات حلال گوشتي كه ذبح اسلامي نشده اند تهيه و تنظيم گرديده باشد . 
شناسنامه، نشان و ضمانت نامه تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي و مصنوعي با اعتنا به برچسب چرم طبيعياكثر كالاهاي چرمي توليد گرديده از چرم ارگانيك دارنده شناسنامه بوده، كه اطلاعات مربوط به كالا در آن درج گرديده مي‌باشد . اين توليدات دارنده نشان يا مهر نشان دهنده ي ارگانيك بودن چرم به فعاليت برده گرديده ميباشند . تمام برندها در صورتي كه صد در صد محصول چرم ارگانيك باشد، از اين تگ به كار گيري مي كنند . ضمانت نامه ي همراه متاع نشان دهنده اطمينان ايجاد كننده، از كيفيت كالاي توليدي مي‌باشد . 
بها چرم تشخيص چرم ارگانيك از تصنعي با توجه به قيمت چرممحصولات تنظيم گرديده از چرم طبيعيبسيار گران قيمت تر از چرم تصنعي هستند . 
بوي چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي بوسيله بوي مختص چرمكالاي چرمي را بو فرمائيد . چرم ارگانيك بوي يگانه و مشخصي داراست كه هيچ زمان نمي‌توان از آن كپي‌برداري كرد . البته امروزه با ترقي تكنولوژي ممكن مي باشد به برخي از آن ها اسانس چرم زده باشند و كاملاً بوي چرم را مي دهند بدين ترتيب بو را نمي توان، صد در صد مشخصه ي تفاوت چرم ارگانيك و مصنوعي دانست . 
بافت چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي به وسيله طرح تكراريبه اعتنا به بافت و طرح روي چرم نگاه فرماييد . اگر گره‌ها، ريزي و درشتي، زبري و نرمي، ايراد و فرج هاي آن طبق الگويي تكرار شده باشد، آرم توليد با دستگاه مي باشد . اين رويكرد يكي از با اهميت ترين منش هاي تشخيص چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي مي باشد . 
پشت چرم تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي از روش مال پشت چرمپوشش پشتي چرم طبيعي حالت پوستي، نرم و پرزدار مثل جير دارد، كه به رنج كنده يا اين كه قطع مي شود . ولي پشت چرم تصنعي به فيس كانال اي از تار و پود نخ دوخته گرديده است . در اكنون حاضر چرم تصنعي و مصنوعي پشت پرز دار هم ايجاد مي شوند كه رشته اي ترين چرم تصنعي جانور در بازار از لحاظ ضخامت و لطافت و رنگ مي باشد . در جور بندي كيفيت چرم مصنوعي، بيشينه و كمينه دما كيفيت مربوط به چرم تصنعي پشت پرزدار، آنگاه چرم تصنعي و مصنوعي پشت فوم و پايين ترين كيفيت را چرم مصنوعي پشت پارچه دارد . 
لمس چرم تشخيص چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي از نحوه لمس بافت چرمچرم را به اعتنا لمس فرمائيد . از آنجا كه چرم طبيعي از پوست دام تهيه مي شود، ضخامت آن در جاهاي مختلف مختلف هست . چرم ارگانيك نرم، انعطاف پذير و غير يك دست مي‌باشد . 
دوخت چرم تشخيص چرم ارگانيك از مصنوعي از طرز دوخت چرمدرزهاي چرم را نگاه كنيد . چرم تصنعي نازك خيس و كناره هاي تيز داراست . چرم طبيعي ضخيم تر و كناره هاي دانه دانه دارد . شكاف سوزن ها را بررسي فرمائيد . به علت انعطاف پذير بودن چرم طبيعي سوزن به راحتي در آن فرو مي رود و جاي رخنه‌ ها به هم نزديك مي باشد . البته در چرم مصنوعي جاي ترك خا با فاصله و گردند . 
منعكس شدن نور تشخيص چرم طبيعي از مصنوعي با توجه به طرز منعكس شدن فروغ چرمچرم تصنعي و مصنوعي نور را به طور يك دست منعكس ميكند، در حالي كه چرم ارگانيك در بعضا جاها مات و در برخي جاها درخشان ميباشد . 
جذب آب تشخيص چرم طبيعي از تصنعي با توجه به مقدار جذب آب چرمچند قطره آب روي جنس بريزيد . چرم ارگانيك آنگاه از يك‌سري ثانيه آب را جذب مي نمايد اما چرم تصنعي و مصنوعي زيرا از متاع پلاستيك است آب را جذب نمي نمايد . چرم طبيعي به طور بدون نقص ضد آب نمي‌باشد . 
شعله و حرارت تشخيص چرم طبيعي از تصنعي توسط آزمون شعله چرمآخرين تراز تفكيك چرم طبيعي از تصنعي و مصنوعي امتحان شعله و حرارت هست . چرم ارگانيك آتش نمي گيرد، تغيير صورت نمي دهد، هنگام سوختن بويي مثل گيسو سوخته مي دهد . البته چون چرم مصنوعي از پلاستيك تنظيم مي شود، در معرض حرارت توده شده و مي سوزد . 

:
برچسب‌ها:

[ ]