خرید بک لینک
آموزشگاه کافی شاپ
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
تور دبی
ویزای تایوان
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
خرید اتو تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كمربند
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/14  ساعت: ۱۴

اشكال چرم طبيعي در صنعت چرم سازي به سه گونه كلي تقسيم مي شود . علاوه بر اين جور بندي، چرم طبيعي را بر شالوده دسته دباغي نيز مي بضاعت به شش گونه تقسيم كرد . 

انواع چرم طبيعي در صنعت چرم سازي انواع چرم ارگانيك در صنعت چرم سازي به سه مدل چرم سبك، چرم نصفه سبك و چرم سنگين وزن تقسيم مي شود . 

كمربند
چرم سبك: چرمي است كه از پوست حيواناتي نظير گوسفند، بز، بزغاله و بره به دست مي آيد . اين مدل چرم مضاعف دقيق و نازك هست و به همين علت نيز در ساخت محصولاتي مثل لبـاس چرم، كاپشن چرم و دستكش چرم استفاده مي شود . در حالي كه از گونه كيفيت زير تر آن به تيتر آستري كفش و لباس استعمال مي گردد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست بز چرم نيمه سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مانند كروكوديل و شتر مرغ به دست مي آيد . اين نوع چرم به علت كمياب و گران بها بودن بيش خيس در توليد محصولاتي كه جنبه تزييني دارند و يا اين كه گران‌قيمت محسوب مي شوند زمينه به كار گيري قرار مي گيرد . 
اشكال چرم طبيعي از پوست شتر مرغ گونه هاي چرم ارگانيك از پوست كروكوديل چرم سنگين: به چرمي گفته مي شود كه از پوست حيواناتي مثل گاو ،گاوميش ،گوساله، شتر و … به دست مي آيد . چرم سنگين وزن بهترين مدل چرم جهت به كار گيري هاي معمول مي باشد . اين دسته چرم داراي بيشترين مقاومت و زيباترين رخ در در بين چرم هاي ديگر است . اين گونه چرم به علت استحكام و مقاومت بالا، در زيره و رويه كفش، توليد كيف هاي دستي و جيبي مرغوب و يا تسمه هاي اتومبيل آلات صنعتي و … به مصرف مي برسد . 
اشكال چرم ارگانيك از پوست گاو انواع چرم ارگانيك بر اساس دسته دباغي علاوه بر دسته بندي كلي بالا، چرم ارگانيك را بر اساس گونه دباغي هم مي بضاعت به مدل هاي تحت تقسيم كرد: دباغي چرم چرم گياهي: در دباغي اين گونه چرم تا حد قابليت از مواد و رنگ هاي شيميايي به كار گيري نمي شود . به جاي رنگ هاي شيميايي از رنگ هاي گياهي و مواد و روغن هاي حيواني استفاده مي گردد . اين نوع چرم به علت اينكه داراي بيشترين سازش با محفظه زيست بوده و در اثر تماس با پوست بشر عوارضي ايجاد نمي نمايد از بهترين گونه هاي دباغي چرم به شمار مي رود . اين مدل چرم، انعطاف‌پذير بوده و رنگ آن قهوه‌اي‌ست كه مقدار رنگش به مخلوط شيميايي و رنگ پوست بازمي‌گردد . در زمان ديرباز از چرم گياهي براي ساخت زره استفاده مي شده مي باشد . 
چرم كرومي: چرمي ميباشد كه مواد كليدي در دباغي آن بر شالوده كروم هست . بر روي بعضي چرم هاي كرومي كه شيوه نامرغوبي دارند، برنامه اي را بصورت مصنوعي چاپ مي كنند كه به آن چرم كرومي چاپي مي گويند . چرم كرومي كه در سال ۱۸۵۸ ابتكار عمل شد، با كروميوم سولفات و ديگر نمك‌هاي كروميومم دباغي ميشد . 
چرم آلدهيدي: با به كار گيري از تركيبات گلوتارآلدهيد يا اكسازوليدين دباغي مي‌شود . 
چرم تركيبي: به ياري بسپارهاي آروماتيك مانند گونه‌هايي از نوولاك و نرادول ساخته و دباغي مي‌شود . 
چرم آلومي: در اين منش چرم با نمك آلومينيوم در مخلوط با چسبنده‌هاي مختلف و منابع پروتئيني مثل فلوئور، زردهٔ تخم مرغ و … دباغي مي‌شود . 
چرم پوسته خام: با ايجاد تراش‌هاي نازك روي پوست، شناور ساختنش در آهك، و كشيدنش در موقعي كه كم آب گرديده است درست مي‌شود . 
محصولاتي با كالا چرم طبيعي جنس چرم فرآورده چرم هم به سه گونه ي اشبالت، ميلينگ، شرانگ تقسيم بندي مي شود چرم اشبالت: به عبارتي چرم گاوي ميباشد كه هر دو سوي آن پرز دار مي باشد . چرم ميلينگ: چرم گاوي يا بزي يا گوسفندي هست كه يك طرف آن صاف و طرف ديگر آن پرز دار است . چرم شرانگ: همان چرم گاوي ميباشد كه بافت طبيعي دارااست . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/13  ساعت: ۱۴

چرم گياهي چيست؟ به كارگيري از چرم و محصولات چرمي در عالم قدمتي ديرينه دارد . ميگويند براي پيش‌داوري درباره هر فرد كافي مي‌باشد به كفش، كيف و كمربندش نگاهي بيندازيم . همين دستور نشان‌دهنده منزلت والاي مصنوعات چرمي به‌عنوان محصولاتي لوكس در تمدن و اجتماع انسان است . 

كيف پول
برندها و شركت‌هاي توليدكننده توليدات چرمي با دانايي از اين مقام تبارك سال‌هاست به ايجاد توليدها متفاوت و تبليغ آن در جامعه ميپردازند . اما از سوي ديگر هرازچندگاه، مطلبي در رسانه‌ها منتشر مي گردد كه يادآوري مينمايد در روند ساخت چرم، چه‌ صدمه‌هاي بي‌بازگشتي به محيط زيست وارد ميگردد . جذاب هست بدانيم مرز و بوم ايران، از قديمي‌ترين و معروف‌ترين توليدكنندگان و صادركنندگان پوست ناپخته و چرم دنيا هست . اينجاست كه اين سوال اساسي در ذهن انسان نقش مي‌بندد كه چه استانداردهايي در ارتباط با ساخت چرم و توليدات چرمي در كشور ايران و دنيا وجود داراست . 
چرم در عالم به دو راه و روش كلي ايجاد مي‌شود؛ يا با استفاده از مواد كرومي، يا اين كه با به كار گيري از مواد گياهي (وجيتال) . 
در راه و روش در آغاز (كرومي)، فضاهاي بين‌سلولي تراز پوست نپخته با به كارگيري از مواد شيميايي كرومي رنگ‌دهي مي گردد . رويه به كار گيري از مواد كرومي از شيوه‌هاي سنتي ساخت چرم هست و تا سال‌هاي اخير، اكثر چرم توليدي جهان با همين روش ساخت ميشد . ولي امروزه در اروپا و آمريكا خير تنها به كار گيري از اين خط مش ممنوع شده است، بلكه محصول ها چرمي‌اي كه با چرم‌هاي كرومي توليدشده‌اند، اجازه حضور در بازار اين كشورها را پيدا نمي‌كنند و عمدتا براي مصرف در كشورهاي عالم سوم ايجاد مي گردند . 
كروم يك فلز سنگين وزن است كه نيز به محيط‌زيست و هم به سالم انسان زخم مي‌رساند؛ اين آسيب‌رساني سبب ساز شده مي‌باشد طي سال‌هاي اخير، دولت‌هاي كشورهاي پيشرفته توليدكنندگان چرم و توليدها چرمي را به استفاده از مواد گياهي براي توليد چرم و توليد ها چرمي تشويق نمايند . اين در حالي هست كه در ايران، در خصوص آسيب‌رساني و مضرات چرم‌هاي كرومي اطلاع‌رساني صحيحي انجام نشده و قانوني هم براي محدود كردن استعمال از اين دسته چرم وجود ندارد . 

چرم‌هايي كه به راه گياهي ساخت ميگردند در مقايسه با چرم‌هاي كرومي مزيت‌هايي دارا هستند كه در ادامه به آنان اشاره مي‌شود: 
زيبايي بيشتر تراز چرم‌هايي كه به راه و روش گياهي ساخت و رنگ مي‌شوند، موقعيت طبيعي خود را نگهداري مي نمايد . رگه‌ها، خطوط و بافت پوست در چرم‌هاي گياهي، شكل اصلي خود را از دست نمي‌دهد؛ در حالي كه در رويه كرومي، مرحله منافذ چرم وضعيت ارگانيك خويش را از دست داده و با لايه‌اي از رنگ پوشيده ميشود . 
همچنين در چرم‌هاي گياهي، دورنگي بودن طبيعي است، اما چرم‌هاي كرومي دورنگ، با استعمال از پيگمنت رنگ مي گردند و حالتي تصنعي و كارخانه‌اي به خود مي گيرند . 

دوستدار سلامت در پروسه توليد چرم‌هاي گياهي از فلزهاي سنگين و مواد شيميايي سمي به كار گيري نمي‌شود و به همين برهان اين جور چرم هيچ آسيبي به پوست و بدن انسان وارد نميكند . جالب هست بدانيد در بسياري از كشورهاي دنيا، استفاده از چرم‌هاي كرومي در پوشاك كودكان ممنوع است؛ چراكه آلرژي پوست كودكان در مقابل دلايل كروم اكثر از بزرگسالان مي باشد . 
به كارگيري از چرم‌هاي گياهي در آستر كفش، از آن‌جا كه اين گونه از چرم، دم و بازدم زيادي دارد و منافذ آن توسط مواد شيميايي پر نشده است، باعث جذب عرق پا و جلوگيري از پرورش قارچ و ايجاد بيماري و بوي بد در پا مي شود . 
توليدكنندگان معتبر كفش به اين دليل كه چرم‌هاي كرومي پا را خفه مي‌نمايد و قابليت تنفس را از پا مي‌گيرد، از اين جور چرم در ساخت كفش استفاده نميكنند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/12  ساعت: ۱۲

داده ها اوليه پوست از نظر شيميايي پليمري ميباشد از اسيدهاي آمينه كه آن‌ها را اصطلاحا پروتئين مي‌نامند . اسيدهاي آمينه از طرز پيوندهاي پپتيدي ، براحتي ميتوانند زير تاثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند . در اين فيس زنجير پروتئين گسسته شده و پوست ، كيفيت ارگانيك خويش را از دست خواهد داد . 

كمربند
از اينرو براي جلوگيري از هجوم و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عوامل مفيد بيروني در پوست ، مي بايست تغييراتي كه تغيير حياتي در ماهيت پوست وارد نكند، بر روي آن به‌وجود آورد . اين عمليات را دباغي پوست گويند و صنعت داراي ارتباط با آن ، صنعت دباغي (Tanning Industry) مي‌باشد . 
تصوير دباغي با مواد گياهي از قسمتهاي متفاوت گياه يعني پوست ، تنه ، برگ ، شاخه ، ميوه و ريشه گياهان ، مي‌توان مواد دباغي تنظيم كرد . از آن گزاره مي‌توان پوست درخت صنوبر ، كاج ، بلوط ، فندق ، كائوچو ، سماق و … را نام موفقيت . براي تنظيم عصاره يا جوهر دباغي ، مواد مذكور را با روشهاي ويژه‌ در آب مي‌خيسانند . در اين عمل مواد جامد و مواد محلول براي دباغي بدست ميايد . به مواد جامد كمي بي‌سولفيت سديم بيش تر مي كنند تا اين مواد را حل نمايد . دباغي با مواد شيميايي دباغي با كروم بر عكس مواد دباغي گياهي كه منشاء گياهي دارا هستند ، دباغي با نمكهاي كروم منشاء معدني داشته و براي پوست‌هاي سبك عملكرد دارااست . براي تهيه مواد دباغي با كروم ، از سنگ معدن كروميت (متشكل از %68 اكسيد كروم ( III ) و %32 اكسيد آهن ( II ) ) استفاده ميگردد . دوام پوست دباغي گرديده با نمك كروم ، حدود سه برابر تداوم پوست دباغي شده با مواد گياهي مي باشد . دباغي با زاج سفيد اين مدل دباغي از روشهاي مضاعف ديرين مي باشد . برتري دباغي خز با زاج سپيد در اين ميباشد كه بعلت بيرنگ بودن آن ، اثري بر روي موي خز باقي نمي‌ماند . در صورتي كه در دباغي به وسيله مواد گياهي و كروم ، موهاي پوست بيرنگ ميشود . دباغي با نمكهاي آهن در اين روش ، از نمكهاي مختلف آهن استفاده مي‌شود كه از آن پاراگراف ، مي‌توان سولفات آهن III ، كلريد و سولفات آهن III (فتالاتهاي آهن III ) و … را نام برد . دباغي با سولفات زيركُنيم پوستهاي اسيدي شده را با محلول سولفات زيركنيم نيم دباغي مي‌نمايند . براي دباغي با اين رويكرد ، وقتي نمك دباغي به پوست نيم دباغي گرديده اضافه ميشود كه پوست همپا با ده درصد وزن خويش با اكسيد زيركنيم همپا باشد . پس از عمليات دباغي ، پوست را با بي‌كربنات سديم ، قليايي مي‌نمايند . دباغي با مواد روغني روغن ماهي و بعضا از روغنهاي گياهي نظير روغن دانه آفتاب گردان ، خواص دباغي داشته و براي دباغي پوست شوكا و بز كوهي كه معمولا در تهيه خرقه و دستكش كاربرد دارند، مصرف ميشوند . دباغي با مواد سنتزي ( سينتان ) اين مواد دباغي كه امروزه جايگزين مواد دباغي طبيعي شده‌اند، خود به چهار نوع تقسيم مي‌شوند: 
سينتان آليفاتيك: كه از سولفو كلريد پارافينها و دي‌ايزو سياناتها تنظيم ميگردد . 
سينتان متروسيكليكي: كه از ملامين ساخته مي شود . 
سينتان آروماتيك: كه از سينتان با مجموعه فنلي و بردن تيم فنلي تهيه مي شود . 
سينتان كايتونيك: كه از تركيبات فنلي چندين عاملي با آلدئيدها و آمينها تنظيم ميگردد . دباغي با فرمالدئيد در اين رويكرد ، محلول دباغي كه مشتمل بر آب ، فرمالدئيد و قليا است، ولي مي‌توان به جاي فيض ، از بي‌كربنات سديم ، كربنات كلسيم يا اين كه كربنات منيزيم نيز به كارگيري كرد . 
تصوير دباغي نيم كرومي اين گونه دباغي با نمكهاي كروم و مواد گياهي انجام ميگيرد كه ممكن ميباشد در آن از سه روش استفاده شود . 

دباغي اوليه با محلول كروم و دباغي دوباره با محلول دباغي گياهي دباغي نخستين با مواد گياهي و دباغي دوباره در محلول كروم دباغي بوسيله مواد گياهي و محلول كروم بطور هم‌زمان . 
اين راه دباغي براي چرم راه و روش بويژه براي تنظيم چرمهاي فراوان عالي ، ضد آب ، چرمهاي ضخيم ، دباغي چرم زيره و لباس زمينه استفاده قرار ميگيرد . عيب اين خط مش آن مي‌باشد كه چرم بسهولت چروك برمي‌دارد . دباغي نيم زاجي به سه روش انجام مي‌گيرد: 
دباغي نخستين در محلول زاج سفيد و دباغي دوباره در محلول عصاره گياهي دباغي اول در محلول عصاره گياهي و دباغي دوباره در محلول زاج سفيد دباغي با محلول عصاره گياهي و زاج سفيد بطور هم زمان پوست دباغي گرديده كه در نقطه پايان بصورت چرم بدست مي‌آيد، داراي اندازه متعددي آب هست . براين اساس پيشين از هر كار ديگر بر روي چرم حاصل ، مي بايست آب از آن گرفته شود اين فعاليت به وسيله اتومبيل آبگيري يا پرس كردن و … انجام مي گيرد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/9  ساعت: ۱۲

۳ نكته كه مي بايست در خريد كيف پول و مدارك بدانيد تلفن همراه، كليد و كيف پول و مدارك! اكثر زمان ها ما هنگامي كه به كار هاي روزانه مي پردازيم اين سه چيز را با خود به ياور داريم . در اين ميان، كيف پول اهميت ويژه اي دارد . چرا كه پول نقد، كارتهاي بانكي و شناسايي، صورتحسابها ، گهگاه حافظه هاي قابل حمل، مدارك و ديگر چيزهاي با قيمت را در آن‌ها حفظ مي كنيم . بنابراين كليدي نمي باشد كه در طول روز پرداخت هاي خويش را چه‌طور انجام مي دهيم . كيف پول ومدارك كاربردهايي دوچندان كليدي خيس از اين داراست . ممكن است حتي گاهي اصلي تر از گوشي تلفن همراه! بنابراين، پيش از همه حرفها، سفارش حياتي ما به شما در خريد كيف پول و مدارك، اين هست كه از در ميان كيف هاي دوخته گرديده از چرم ارگانيك استفاده فرمائيد . چرا كه علاوه بر ماندگاري و طرح و نقش زيبا، به نيكي از وسايل شما محافظت مي نمايد . توجه داشته باشيد كه درصورتي كه از كيف چرمي استفاده مي فرمائيد خوب تر مي باشد از لحاظ طرح و رنگ با كمربند، كفش و لباسهاي شما اصطلاحا «ست» گرديده و همخواني داشته باشد . 
اكثر بخوانيد: چرا استفاده از محصول ها چرم ارگانيك را توصيه مي كنيم؟ در ادامه به سه ويژگيهاي مهم يك كيف پول چرم مناسب اشاره مي كنيم . 
استفاده از چرم با كيفيت شرط نخستين تعيين است ويژگيهايي كه مي خوانيد به هيچ رويه خاصي طبقه بندي نشده اند، البته كيفيت چرم مطلقا در رتبه اول اهميت قرار دارد . 
چرم با كيفيت خوب، در هنگام استعمال و به دست به چنگ آوردن احساس مختص بودن را به ما منتقل مي‌كند . چرم خوب، در گذر برهه زماني حالتي شخصي سازي گرديده كلاسيك را القا مي كند و مدتها بدون تغيير و تحول محسوس در كيفيت با شما مي ماند! به همين خاطر است كه كيفهاي چرم طبيعي شايسته ترين هديه براي كسانيست كه دوستشان داريد يا مي خواهيد از آنان تقدير كنيد . البته براي تشخيص كيفيت چرم، مي بايست اطلاعات اول اي داشته باشيد . مطالب ذيل به شما در اين قضيه كمك مي كند . 
عمده بخوانيد: هر گردي، گردو نيست: نكاتي براي خريد چرم طبيعي ۶ راهكار ساده براي تشخيص چرم طبيعي ظرفيت، ميزان و كاربرد كيف متناسب با به كار گيري ما دراين مورد، مي بايست نيازهاي خود را بشناسيد . به اين معني كه در‌صورتي‌كه كارتهاي اعتباري زيادي به ياور داريد، يا پول انتقاد و يا اين كه قبض هاي متعددي را محافظت مي كنيد، مي بايست كيف پولي با تعداد جاي كارت مضاعف و فضاي والا خريداري فرمائيد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/8  ساعت: ۱۳

معرفي چرم  با ارائه مطالبي در مسئله چرم به شما يوزرها ياري خواهد كرد تا براي گزينش چرم موضوع نيازخود و حتي افرادي كه ميخواهند در قضيه چرم اطلاعاتي داشته باشند مطالبي را ارايه مي كنم و در اين بخش ما معرفي چرم را براي شما كاربران متشخص در حيث داريم . 
چرم، جنسي مي‌باشد كه در دباغي پوست نپخته جانوران، به‌ويژه گاو به‌دست ميايد مراحل دباغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف‌پذير براي كاربردهاي گوناگون تبديل ميكند . چرم در تلفيق با چوب، پايه فناوري باستانيان را صورت مي‌داده است . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متفاوت‌اند . اين تفاوت از اهميت مواد نپخته قضيه استعمال در هر كدام پيداست مواد خام قضيه استفاده در صنعت چرم، محصولات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي ‌كه گوشت قيمت بيش‌تري از پوست داراست . 

كمربند
مواد خامي كه در صنعت خز به‌ فعاليت گرفته مي‌شوند، قيمت بيش‌تري از گوشت دارا‌هستند و به همين ياد گوشت به تيتر يك محصول جانبي تلقي ميگردد . تاكسيدرمي اذن به كارگيري از پوست حيوان‌ها را به آدم مي‌دهد، اما مهم‌تر از پوست‌شان، راز و چكيده از پشت آن‌هاست . پوست‌ها و پوست‌هاي نپخته در توليد چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا‌هستند يكسري روش وجود داراست كه در سود آنها پوست موجود به يك ماده انعطاف‌پذير و سفت به اسم چرم تبديل ميشود .براي افزايش عمر كيف هاي چرم هنگام نظافت و ضد عفوني منزل و كمدديواري لباس تان از كيف هاي چرم تان غافل نشويد . با اين همگي آلودگي و باكتري هاي مترو و بي آر تي، لكه هاي جوهر، اثر اثاثيه آرايش، زدگي و خوردگي، چند رويه مضاعف عالي براي پاك كردن اين دوستان خوب دل گران بها تان وجود داراست . با رعايت نكات زير مي توانيد درخشش، انعطاف و نرمي را به كيف هاي چرم بازگردانيد . 
تميز كردن اصلي است هر چه بخش اعظم اين كار را انجام دهيد، خوبتر مي‌باشد . آسان ترين شيوه تميز كردن كيف چرم با پارچه ي چيت آغشته به آب و يكسري قطره صابون محلول در آن هست . پارچه را به آرامي و در جهت بافت چرم بكشيد . داخل كيف چرم هم به مقدار سطح آن آلوده و كثيف مي شود . جارو برقي را برداريد، محرمانه باريك آن را وصل فرمائيد و در عرض يك سري ثانيه گرد و خاك درون كيف چرم را از منزه نماييد . 
تميز كردن نقطه اي راه و روش هاي مسئله عشق ي ما براي منزه كردن لكه هاي سمج جوهر، خون و غذا، ماليدن الكل و آبليمو به كيف چرم است . از به كارگيري از دستمال هاي مرطوب كودك و آرايش تميز كن به طور بدون واسطه بر روي كيف هاي چرم خودداري نماييد، در عوض آنها را رقيق نموده و بعد از امتحان نمودن روي يك مرحله كوچك كيف چرم (ترجيحا تحت كيف تا نتيجه ي تست علمي تان معين نباشد)، با احتياط به كارگيري كنيد . براي جنگ با لكه هاي روغن كوچك، پودر جاذب (پودر بچه) را بر روي آن بپاشيد و بگذاريد پودر تمام روغن را جذب كند . 
به كيف هاي تان برسيد در صورتيكه مي خواهيد كيف هاي چرم تان سپس از چندين سال مانند روز اولش باشد، همانند پوستتان، كيف هاي چرم نيز مستمند رسيدگي و توجه مي‌باشند . روغن كتان و سركه ي سفيد دست اندركاران قابل انعطاف كنندگي عالي اي براي نرمي، شاداب و براق به نظر رسيدن كيف هاي چرم هست . كيف هاي چرم تان را از روغن هاي نفتي و معدني كه سنگين وزن و بازدارنده نفس كشيدن كيف مي شود، به دور نگاه داريد قسمت هاي فلزي كيف، مثل سگگ ها و قلاب ها را فراموش ننماييد . پاك و پوليش كردن آن ها با پارچه ي چيت و تميزكننده هاي تعدادي منظوره ي خانگي، به آن ها جلا مي بخشد و خراش هاي شان را مي پوشاند . نيز چنين، براي كاركرد موثر زيپ ها، روي آن ها موم عسل بماليد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/12/7  ساعت: ۱۵

توليد اوليه پوستاولين پنهان، پوست خام توسط اولين غوطه ور كردن پوست خام و پوست در يك راه حل تخمير مواد آلي كه در آن باكتري رشد و با حمله به پوست و يا پوست، و در نتيجه سست شدن مو يا پشم و برخي از حل از پروتئين پوست ساخته شده است. سپس مو يا پشم را با سنگهاي خفيف اوليه يا اسكرپري چوبي از بين برد و چربي يا گوشت هنوز هم به طرف گوشت چسبيده بود. درختكاري، تبديل پوسته به چرم، توسط گرد و غبار خاكستر با خاك پوست ديگر ماده آلي و قرار دادن آنها در چاله هاي كم عمق يا بطري هاي محلول تانين انجام شد. علاوه بر اين افزودني هاي پوست پوستي، از زمان به زمان ساخته مي شود تا محلول تانن از طريق ساختار پوست نفوذ كند و براي پوست هاي بسيار ضخيم به طول دو سال مي رسد. سپس چرم چند روز در انبارهاي باز گذاشته شد. پانسمان از چرم بريده درگير و يا اصلاح آن را به يك ضخامت سطح، رنگ آميزي، درمان با روغن و گريس ها، خشك كردن و درمان نهايي سطح دانه با واكس ها، پروتئين ها مانند خون و تخم مرغ آلبومين و جلا دادن به توليد پس از اتمام سطح جذاب است.

كيف دوشي
در طول قرون وسطي چرم براي همه نوع از اهداف مانند استفاده شد: كفش، لباس، كيف چرم، كيف و تنه، بطري هاي چرم، سراجي و مهار، براي اثاثه يا لوازم داخلي از صندلي، و نيمكتها، كتاب اتصال و نظامي استفاده مي كند. همچنين براي تزئين مربيان، صندلي هاي سدان و ديوارها استفاده مي شود. بسياري از محصولات چرمي از مري رز، يك كشتي تودور كه در سال 1545 غرق شد، بازيافت شده است.
اكثريت چرم با پوست پوسته پوشيده شده بود اما پوست نرم، لباس هاي بافي و كفش با روغن آلو، روغن و تركيبي از اين دو ماده تهيه شده بود.
با كشف و معرفي مواد شيميايي اساسي مانند آهك و اسيد سولفوريك، تانرها به تدريج روشهاي سنتي خود را رها كردند و توليد چرمي به آرامي به يك سري از فرآيندهاي مبتني بر شيميايي تبديل شد. سر هامفري ديوي، مخترع لامپ ايمني معدنچي، برخي از اين فرايندها را مورد بررسي قرار داد.
رشد صنعتي شدن در قرن 18 و 19 ايجاد تقاضا براي بسياري از انواع جديدي از پوست، به عنوان مثال محل بستن كمربند چرم به درايو ماشين آلات حال وارد شدن به صنعت معرفي، چرم ويژه براي استفاده در دستگاه هاي بافندگي در صنعت نساجي، چرم براي استفاده به عنوان ديافراگم و واشر پوست براي استفاده در حمل و نقل و اثاثه يا لوازم داخلي مبلمان.
در پايان قرن نوزدهم، از اختراع ماشين موتور، جاده هاي مدرن، دامنه هاي جديد رنگ مو قطران زغال سنگ، تقاضا براي نرم تر، كفش سبك وزن با ظاهر شيك و افزايش عمومي در استاندارد زندگي ايجاد تقاضا براي نرم، لطيف، چرم رنگي. چرم دباغي سبزيجات سنتي براي اين نيازها خيلي سخت و ضخيم بود و بنابراين استفاده از نمك هاي كروم فلز متذكر شد و دكوراسيون كروم به عنوان كفش هاي مدرن كفش و مد لباس پوشيده شد. اين پوست نرم، نرم، زيبا و زيبا را توليد مي كند، كه منعكس كننده نحوه زندگي ما است.
شركت پرستار Leathersellersشركت پرماجرا از Leathersellers نظارت بر كيفيت كيف چرم متوسطه اي در شهر لندن را تحت نظارت داشت. آنها اولين بخش خود را در سال 1444 از پادشاه هنري VI دريافت كردند كه مقررات مربوط به تنظيم آنها را در نخستين شهرداري ريچارد وايتينگتون در سال 1398 اعطا نمودند.
از طريق قرن ها، شركت نقش مهمي در صنعت چرم، به ويژه در زمينه آموزش فني داشته است. اين شركت يك كالج فني در برموندسي را در سال 1909 تأسيس كرد و در سال 1978 500 هزار پوند براي احداث مركز ملي ليزرلرز در كالج دانشگاه نورتمنگتن اهدا كرد. شركت همچنان ارتباط نزديكي با كالج و صنعت را به طور كلي حفظ كرده است و اخيرا با ايجاد محل جديد براي مركز حفاظت از پوست، همچنين در دانشگاه Northampton دانشگاه دانشگاه مشغول به فعاليت است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/28  ساعت: ۱۴


چرم گاوي نبوك نوعي از چرم گاوي با فيس مخملي ميباشد كه با نازكي پرداخت شده ميباشد . 
چرم گاوميش اين چرم كه كلفت خيس از چرم گاوي مي باشد جهت تهيه و تنظيم چمدان، كمربند، جلد قنداق تفنگ، زين اسب و . . . قضيه به كارگيري قرار مي گيرد . 
چرم زيره و كفي اين چرم كه از گاو يا اين كه گاوميش تهيه و تنظيم مي شود براي توليد زيره و كفي كفش، پاپوش و گيوه به كار مي رود . اما امروزه براي تهيه اين كفي ها از چرم بزي كلفت نيز استعمال مي كنند . 

دستبند چرم
چرم شرانگ شرانگ اسم يك نوع چاپ (نقش) و به شكل منقوط ميباشد كه از آن عمده بر روي چرم هاي گاوي استفاده مي كنند . 
چرم گوسفندي و بره اي تراكم الياف اين چرمها نسبت به ساير چرم ها كمتر مي‌باشد و به همين ادله مقاومت چرم هاي گاوي و گوساله اي را ندارد . مرحله اين چرم نظير سطح چرم گاوي صاف هست و با اعتنا به لطافت و سبكي كه اين چرم ها دارا‌هستند از آنها اكثر در تهيه كيف، خرقه و كفش به كارگيري مي شود . 
چرم گوسفندي لباسي چرم گوسفندي لباسي بسيار لطيف و نازك هست كه جهت تنظيم جامه و دستكش از آن به كارگيري مي شود .در زمان هاي قديم به چرم گوسفندي «چرم ميشن» مي گفتند . 
چرم بزي تراكم الياف چرم بزي از چرم گاوي بخش اعظم است و داراي مقاومت خوبي هست . با توجه به وضوح رشد محل موي بر روي چرم بزي اين چرم را به راحتي مي توان از گونه هاي ديگر چرم تشخيص اعطا كرد . چرم بزي نسبت به بقيه چرم ها انعطاف پذيرتر و سبكتر مي باشد . اين چرم در دو جور نرم و كم آب تهيه مي شود و از آن براي تهيه كيف و كفش زنانه استفاده مي نمايند . 
چرم بزي گياهي (نقاشي) اين جور چرم كه تنها پروسه اوليه رنگرزي بر روي آن فيس مي گيرد از مرغوبيت چندان قابل قبولي برخوردار نميباشد . از اين نوع چرم اكثر براي آستري كفش و كيف به كار گيري مي شود . اما در هنرهايي مانند نقاشي و خطاطي روي چرم از اين مدل چرم استعمال مي شود . اين چرم در بازار به رنگ هاي كرم و اُكر يافت مي شود . 
اشبالت اشبالت كه از لايه لايه كردن چرم هاي ضخيم به دست مي آيد دارنده سطحي پرزدار مي باشد . رنگ اشبالت مي بايست يكدست و به اصطلاح مغزرنگ باشد (يعني تمام مرحله و عمق آن رنگ شده باشد) . زيرا اشبالت پس از محل برش سطح آن سمباده مي خورد لذا مطلقا بايستي يكدست و صاف سمباده خورده باشد . بعضا اشبالت ها كه داراي مغز سبك ميباشند از حيث استقامت مضاعف ضعيف اند . از اشبالت اكثر وقت ها براي تهيه و تنظيم كيف و كفش به كار گيري مي شود . 
يكي از نقاط ضعف چرم اشبالت اين است كه به ادله پرزدار بودن سريعتر خاك را به خويش مي گيرد . 
چرم اشبالت گاوي اين دسته چرم نظير چرم نبوك دارنده رخي مخملي اما با ظرافتي كمتر مي باشد . اين چرم از كاغذ كاغذ كردن چرم هاي كلفت گاوي به دست مي آيد . در راستي چرم اشبالت از لايه داخلي و لايه مياني چرم گاو تهيه و تنظيم مي شود . 
چرم اشبالت بزي اين چرم همانند اشبالت گاوي هست با اين تفاوت كه از لحاظ ضخامت نازكتر و از حيث ميزان كوچكتر هست و كمتر در بازار يافت مي شود . 
چرم چاپي چرم چاپي چرمي مي‌باشد كه پس از تراز اتمام تراز دباغي با عبور دادن آن از تحت غلطك هاي خاصي كه داراي نقوش (برجستگي و فرورفتگي) گوناگون ميباشد بر روي سطح آن طرح هايي به وجود مي آيد . طرح هايي كه معمولا بر روي سطح اين چرم ايجاد مي شود عبارتند از شرانگ، فلوتر، بوفالو، فلاور، ليزارت، كرگدني، پيتون و . . . 
اما گاهي وقت ها روي چرم ورني هم اين نقش ها را مي زنند كه به آن ها چرم ورني چاپدار مي گويند . 
عكس چرم طبيعي گونه هاي آستر چرم آسترها به دو صورت ارگانيك و مصنوعي در بازار وجود دارا هستند . 
آسترهاي مصنوعي مثل اشبالت مصنوعي، سوزني، جير، پارچه اي و . . . كه به فيس طاقه اي (متري) در بازار مو جود است . 
آسترهاي طبيعي مثل اشبالت ارگانيك (از جور نازك)، چرم بز و گوسفند و جير . 
اصطلاحات چرم سازي چرم شبرو (چرم كفاشي) شبرو چرم گاوي مي باشد كه در تهيه راه كفش قضيه به كار گيري قرار مي گيرد . اصطلاح شبرو اكثر در صنعت كفش و ميان كفاشان ترويج دارااست . 
چرم ممتاز چرم ممتاز چرم بزي هست كه علاوه بر دارا بودن ضخامت بالاي 1 ميليمتر، متوسط فوت آن بيش از 7 .75 پا باشد . 
فول گرين به چرم هايي كه اثرها رد مو (گرين) در آن ها از دربين نرفته و قابل مشاهده باشد فول گرين مي گويند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/27  ساعت: ۱۲

منزه كردن كفش چرمي با كفش چرم جير (نوبوك) تفاوت دارااست و هر يك مواد و شيوه‌هاي تميز سازي جداگانه‌اي دارا‌هستند . اين‌جور كفش‌ها را هر 3 ماه يك‌بار منزه نماييد و حداقل سالي يك‌بار به آنها واكس مخصوص بزنيد . در شراي كفش‌ها را براي مقطع طولاني كنار مي‌گذاريد، داخل‌شان را با ورقه باطله پُر نمائيد تا صورت خويش را نگهداري كنند . مطلب زير در قضيه نحوه‌ي پاك كردن كفش‌ چرمي و كفش‌هاي نوبوك مي باشد . 

كمربند
در صورتي كه كفش چرمي خود را مي خواهيد در دوران دوران طولاني تري به عمل گيري نماييد و بيشترين فايده برداري را از هزينه اي كه صرف نموديد داشته باشيد، مسلما نكات ذيل را رعايت فرماييد . 
تميز كردن كفش‌ چرمي 1-چرم تان پرداخت شده مي باشد يا اين كه پرداخت نشده؟ از روي برچسبي كه باطن كفش و يا اين كه اين كه درون جعبه‌ي كفش جاي داراست مدل چرم را تشخيص دهيد . 
هر يك از اين دو گونه چرم تهيدست تميزكننده‌هاي متفاوتي ميباشند . اكثر كفش‌هاي چرمي از دسته پرداخت گرديده مي‌باشند . 2-با به كار گيري از يك بُرس نرم، كثيفي و لك اندك آب شده‌ي روي كفش را بگيريد . برس را بر روي مرحله كفش بكشيد تا رويه‌ي چرم قابل انعطاف شود . 
3- با يك پارچه‌ي كم آب و پاك تمام سطح كفش را دستمال بكشيد 4- پارچه را پاره اي نم‌دار فرمائيد . مرحله كفش را با پارچه نم‌دار دستمال بكشيد . اين‌كار را تنها بر روي چرم پرداخت گرديده انجام دهيد . 
چرم پرداخت نشده را با صابون زين اسب بشوييد . اين صابون را مي توانيد از فروشگاه‌هاي اسباب سواركاري تهيه و تنظيم نماييد . با استعمال از يك پارچه نم‌دار، كمي از صابون زين را به روي چرم بماليد . در حين اين‌كه به آرامي روي كفش را دستمال مي‌كشيد، آن را به كف صابون آغشته فرمائيد . سپس كف صابون را منزه فرماييد . كفش را در جايي بگذاريد تا كاملاً خشك شود . 5- با قراردادن كفش در فضاي باز، بگذاريد چرم كاملاً كم آب شود كفش‌ها را نزديك شوفاژ يا اين كه بخاري و يا پايين نور و روشنايي سواي واسطه آفتاب خشك نكنيد . هر يك از اين كارها منجر ساز كنار گذاشتن تناول كردن چرم و از در ميان رفتن رنگ آن مي‌شود . 6- چرب‌سازي چرم در حالتي كه ميخواهيد چرم پرداخت گرديده را تميز كنيد، واكس پوليشِ هم‌رنگ با كفش خود را به كفش‌تان بماليد . واكس پوليش را مي‌توانيد در بيشتر مغازه‌هاي كفش فروشي پيدا نماييد . با به كارگيري از يك پارچه‌ي قابل انعطاف واكس را به كفش‌تان بماليد . يك سري دقيقه كفش را كناري بگذاريد تا واكس به خورد چرم برود . بعد براي جلا دادن چرم، با به عمل گيري از يك پارچه يا اين كه اين كه يك بُرس نرم، روي آن‌را بكشيد . براي بهتر برق انداختن، يك قطره آب روي پارچه قابل انعطاف بچكانيد . در حالتي كه مي خواهيد چرم پرداخت نشده را منزه كنيد، مقداري روغن طبيعي به روي آن بماليد . اين‌كار جلوي چروكيدگي و ترك تناول كردن چرم را ميگيرد . با استعمال از يك پارچه پاك روغن ارگانيك را به روي چرم بماليد . 7-كفش‌ چرمي را خارج از باكس مراقبت نماييد . هر از چندگاهي يك روز به آن استراحت دهيد تا هوايي عوض كنند . پيروي از اين پروسه منجر مي‌گردد كفش شما قدمت بيشتري نمايد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/25  ساعت: ۰۹

وجود واژه‌هايي مثل اديم، كيمخت، ساغري، تيماج، سختيان در لهجه پارسي قبل از اسلام و همينطور وجود واژه و كلمه هاي داراي ارتباط با وسايل و ابزار هاي چرمي مانند سختك، كمربند، انگشتيان، مشك و … در متون ديرين نشان دهنده به كار گيري گسترده از چرم در جمهوري اسلامي ايران پيش از اسلام است . چرم از پوست حيوان‌ها زيادي تهيه و تنظيم مي شود و نسبتاً از مقدمه با بشريت همراه بوده ميباشد . طي سالها و با پيشرفت بشر، گونه هاي متعدد چرم به وجود آمده اند كه مي توانيد در اين مطلب مطالعه نمائيد . 

كيف دوشي

مقاله ها مرتبط چه‌طور عمر كيف هاي چرم را افزايش دهيم؟ چه طور كفش چرمي را منزه كنيم؟ سه رويه سهل براي حفظ از كفش ها براي اين كه به طيف وسيعي از محصول ها اوريجينال دسترسي داشته باشيد و نگران تقلبي بودن آن نباشيد كافيست به مغازه اينترنتي باميلو مراجعه نماييد . مشاهده ليست قيمت توليدها اوريجينال مد و فشن leather-goods-from-florence-and-italy [1600x1200] جنسي هست كه از دبّاغي پوست خام جانوران، به‌ ويژه گاو به‌ دست مي ‌آيد . فرآيند دبّاغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ي ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف ‌پذير جهت كاربردهاي متعدد تبديل مي‌ كند . چرم و تركيبش با چوب، اساس هاي تكنولوژي باستان را شكل مي‌ اعطا كرد . صنعت چرم و صنعت خز با نيز متعدد ‌اند . پوست‌ ها و پوست‌ هاي نپخته در توليد چسب و ژلاتين هم كاربرد دارند . از تركيب پوست جانوران با مواد متفاوت نظير زاج سفيد، پوست درخت صنوبر، كاج، بلوط، فندق، كائوچو، سماق و مواد شيميايي ديگر، جنس انعطاف پذيري به اسم چرم به دست مي آيد . 
دباغ خانه اي در مراكش دباغ خانه اي در مراكش تاريخچه چرم در ايران به متن ابن يمين ايرانيان باستان از پوست حيواناتي مانند گاوميش و گاو و گوسفند براي تاليف برروي آن به كار گيري مي‌كردند وابن يمين در نوشته‌ها يش بر نوشتن امر هاي داريوش بر روي چرم اشاره كرده مي باشد . بنا بر بعضي احاديث اوستا را بر دوازده هزار قطعه پوست گاو متن بودند .همينطور پوست ن÷وشته‌هايي كه در اورامان كردستان يافت شده و در موزه بريتالنيا مراقبت ميگردد نشان دهنده به كار گيري از پوست براي نگارش در عصر اشكانيان هست . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/22  ساعت: ۱۰


چرم تصنعي و مصنوعي ماده اي مي‌باشد كه با هدف به كار گيري به تيتر جايگزين چرم در موضوع هايي مثل توليد اسباب و اثاث منزل، پوشاك، كفش، پارچه و ديگر كاربرد هايي كه در آن ها به روكشي چرم مانند نياز مي‌باشد اما استفاده از چرم واقعي در آن ها سبب ارتقا هزينه ها مي شود و يا براي كاربرد مسئله لحاظ مطلوب نيست، توليد مي شود . چرم مصنوعي با نام هاي مختلفي مانند leatherette، faux leather، PU leather، pleather و يا اين كه چرم گياهي شناخته مي شود . 

كمربند
ايجاد چرم مصنوعي راه متعدد متعددي براي توليد چرم هاي تصنعي ابتكار عمل گرديده اند . يكي از اولي چرم هاي مصنوعي، Presstoff نام دارد كه در آلمان قرن 19 ميلادي اختراع شد . اين چرم از خمير كاغذ كه به شكلي يگانه فرآوري شده و به صورت لايه اي در آمده تشكيل مي شود . گسترده ترين كاربرد اين نوع چرم در جريان پيكار جهاني دوم در آلمان بوده است كه از آن به عنوان جايگزين چرم حقيقي وواقعي به كارگيري مي شد . در اين دوران، به دليل وضعيت جنگي، چرم واقعي جيره بندي شده بود . قابليت به كار گيري از Presstoff تقريبا در هر گونه كاربردي كه در آن معمولا از چرم حقيقي و واقعي به كار گيري مي شد، به جز كالاهايي نظير كفش كه به طور مكرر تحت اثر خمش، ساييدگي يا رطوبت قرار داشتند، وجود داشت . زير چنين شرايطي Presstoff لايه لايه گرديده و چسبندگي خود را از دست مي دهد . Poromeric ها از يك روكش پلاستيكي ( معمولا پلي اورتان) بر روي يك لايه حساس الياف( معمولا پلي استر) ساخته مي شوند . واژه و كلمه poromeric به وسيله شركت DuPont و به عنوان اشتقاقي از كلمه هاي porous(متخلخل) و polymeric(پليمري) موضوع استعمال قرار گرفت . او‌لين ماده poromeric، محصولي از شركت DuPont بود كه Corfam اسم داشت . اين ماده براي اولين بار در سال 1963 و در جريان نمايشگاه كفش شيكاگو معرفي شد . Corfam بخش اصلي غرفه DuPontدر نمايشگاه جهاني نيويورك در سال 1964 را به خويش اختصاص داده بود . پس از خرج ميليون ها دلار براي بازاريابي اين كالا براي فروش به توليدكنندگان كفش، DuPont در سال 1971، Corfam را از بازار توده آوري كرد و حقوق و دستمزد آن را به يك كمپاني لهستاني فروخت . Leatherette نيز از پوشاندن يك اصلي پارچه اي بوسيله پلاستيك ساخته مي شود . اين پارچه را مي بضاعت از الياف طبيعي يا تصنعي تهيه كرد . اين پارچه در ادامه به وسيله يك لايه نرم PVC پوشانده مي شود . Leatherette در صحافي به كارگيري مي شود و همينطور به كارگيري از اين ماده به عنوان فريم دوربين هاي قرن بيستم نيز رايج بود . چرم Cork مشابه Presstoff، جايگزين ديگري براي چرم ارگانيك ميباشد كه از الياف ارگانيك پوست درخت بلوط چوب پنبه اي كه به صورت فشرده در آمده است تنظيم مي شود . 


پروسه ساخت چرم مصنوعي قدم هاي اضطراري براي تهيه چرم تصنعي و مصنوعي پلي اورتان:1- پارچه حياتي 2- پوشش پلي اورتان بر روي آن اعمال مي شود 3- يك پوشش رنگي به آن بيشتر مي شود 4- براي پايان كار، بافت نهايي به آن طولاني تر مي شود استعمال از چرم تصنعي در پوشاك و پارچه ها اكثر اوقات از چرم هاي مصنوعي در پوشاك و پارچه ها به كار گيري مي شود . يك عدد از معايب چرم هاي مصنوعي با پوشش پلاستيكي اين مي‌باشد كه حالتي متخلخل ندارند و اجازه عبور هوا را نمي دهند؛ بنابراين، در شراي از آن ها براي تهيه خرقه و يا پوشش صندلي هاي ماشين ها و . . . استعمال شود، مي تواند باعث عرق كردن شود . يكي از داراي اهميت ترين مزيت هاي اين دسته چرم، به خصوص در اتومبيل ها اين مي‌باشد كه در مقايسه با چرم طبيعي به نگهداري مقداري نياز دارااست و به راحتي ترك بر نمي دارااست يا اين كه رنگ خويش را از دست نمي دهد . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/20  ساعت: ۰۷

ترقي صنعت در دنياي كنوني منجر گرديده كه كيفيت چرم تصنعي به طرز چشمگيري بهتر شود . اما عليرغم اين مورد هنوز هم چرم ارگانيك و تصنعي و مصنوعي دارنده تفاوت‌هاي عمده‌اي ميباشند و راهكار هاي بي آلايش اي براي تشخيص چرم طبيعي وجود دارد كه مي‌توانيد به سادگي آن‌ها را تشخيص دهيد . 

كمربند
چرم مرغوب ۱- بو: چرم ارگانيك دارنده بوي منحصر به شخصي است كه براي همگي شناخته گرديده هست . در حالي كه چرم تصنعي بيش‌تر بوي مواد شيميايي را در خود داراست . اين يك عدد از ساده‌ترين روش‌هايي مي باشد كه براي تشخيص چرم ارگانيك از چرم تصنعي به كار مي‌رود . 
۲- مال و بافت پشت چرم: پشت چرم تصنعي ظاهري پارچه‌اي داشته و در عوض، پشت چرم طبيعي حالتي جير نظير داراست . 
۳- صورت ظاهري سطح چرم: مرحله چرم ارگانيك داراي خطوط و پستي و بلندي معلوم و فراواني هست . هم اكنون آن كه چرم تصنعي ظاهري فراوان براق‌تر و يك‌دست‌تر داشته و نمي‌توانيد خطوط مشخصي را روي آن ملاحظه كنيد . با اين كه فناوري توليد چرم تصنعي و مصنوعي ترقي زيادي داشته است، ولي هنوز نتوانسته‌اند خطوط چرم ارگانيك را عيناً بر روي چرم تصنعي و مصنوعي كپي نمايند . 
۴- سوزاندن: وقتي قطعه‌ي كوچكي چرم تصنعي و مصنوعي را با حريق بسوزانيد، خواهيد روئت كرد كه سريعاً مي‌سوزد و به سمت درون تاب برداشته و جمع ميشود . درضمن، بوي فراوان بدي هم توليد مي‌كند . در حالي كه چرم طبيعي به سختي آتش مي گيرد . البته در‌صورتي‌كه مدت متعددي در معرض سوختگي قرار بگيرد، متوجه خواهيد شد كه كم‌تر تغيير تحول شكل داده و بوي سوختگي پوست و مو ميدهد . 
۵- تا كردن: چرم طبيعي و حقيقي و واقعي به نرمي تا گرديده و به سختي چروك مي شود . از طرف ديگر، چرم تصنعي و مصنوعي به آساني تا نمي شود . بنابراين، اين نيز يكي از راه‌هاي ساده‌ي تشخيص اين دو مدل چرم از يكديگر است . 
۶- خيس كردن: چرم طبيعي داراي قابليت و امكان جذب آب است . در صورتي‌كه تعدادي قطره آب را روي آن بريزيد، خواهيد مشاهده كرد كه ظرف ۱۰ ثانيه جذب مي‌شود . در صورتي كه، چرم تصنعي نمي‌تواند آب را جذب خويش نمايد . 
از آن جا كه چرم ارگانيك از نظر قيمت و كيفيت، تفاوت مضاعف زيادي با چرم تصنعي و مصنوعي دارد خوب تر هست بتوانيم آنان را از يكديگر تشخيص دهيم . اين روش‌ها مي‌توانند به سادگي كمك‌مان نمايند تا در هنگام خريد توليد ها زيباي چرمي از مال حقيقي وواقعي آنان مطمئن گرديم . 

حتماً شما نيز مانند تعداد بي‌شمار ديگري بر اين اعتقاد ميباشيد كه توليد ها چرمي فراوان چشمگير هستند . ديدني هست كه به سادگي بتوانيد تفاوت ميان چرم تصنعي و ارگانيك را تشخيص دهيد تا موفق به گزينش بهترين‌ها گرديد . 
مشاهده كلكسيون كيف چرم در فروشگاه اينترنتي نوزده برچسب ها : چرم طبيعيخصوصيات چرم طبيعيراههاي تشخيص چرم طبيعي اشتراك گذاري 0توييتاشتراك گذاري 0اشتراك گذاري 0اشتراك گذاري ۶ استراتژي معمولي براي تشخيص چرم طبيعي قبلي مارك بهداشتي بتيس را خوبتر بشناسيد ۶ راهكار بي آلايش براي تشخيص چرم طبيعي بعدي هنگام خريد كرم ضد آفتاب به چه نكاتي اعتنا كنيم مطالب مرتبط مختصري در رابطه چرم و برند ايراني چرم Mante مختصري در رابطه چرم و مارك ايراني چرم Mante دي ۰۳, ۱۳۹۷ كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي لبريز انرژي شهريور ۱۶, ۱۳۹۷ روشي معمولي براي پاك كردن گرد و غبار از كيف چرم+ يك سري نكته مهم روشي بي آلايش براي تميز كردن گرد و غبار از كيف چرم+ يك‌سري نكته مهم مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ كاوش . . . 
ad محبوبترين‌‌هاي مد و استايل چاپ روي چرم و متنوع سازي توليد ها چرمي چاپ روي چرم و متنوع سازي توليدها چرمي آذر ۲۳, ۱۳۹۶ ۶ استراتژي ساده براي تشخيص چرم طبيعي ۶ راهكار ساده براي تشخيص چرم طبيعي آبان ۰۴, ۱۳۹۶ معرفي چرم شتر و ارشاد مناسب در هنگام خريد كيف چرم يا اين كه اكسسوري چرم معرفي چرم شتر و ارشاد مطلوب در هنگام خريد كيف چرم يا اين كه اكسسوري چرم فروردين ۰۵, ۱۳۹۷ تكنيك‌هاي يك مرد خوش استايل: چه‌طور كمربند مطلوب تعيين كنم؟ تكنيك‌هاي يك مرد خوش استايل: چه گونه كمربند مناسب گزينش كنم؟ آبان ۲۲, ۱۳۹۶ مجموعه توليدي چرم آفتاب را خوبتر بشناسيم مجموعه توليدي چرم آفتاب را خوب تر بشناسيم آذر ۲۸, ۱۳۹۶ ad آخرين‌‌هاي مد و استايل مختصري در رابطه چرم و مارك ايراني چرم Mante مختصري در رابطه چرم و برند ايراني چرم Mante دي ۰۳, ۱۳۹۷ كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي پر انرژي كيف دوشي، مناسب‌ترين كيف براي يك پياده روي مالامال انرژي شهريور ۱۶, ۱۳۹۷ روشي ساده براي پاك كردن گرد و غبار از كيف چرم+ چندين نكته مهم روشي ساده براي منزه كردن گرد و غبار از كيف چرم+ تعدادي نكته مهم مرداد ۲۰, ۱۳۹۷ گوشواره نقره، جايگزين مطلوب گوشواره‌هاي گرانقيمت گوشواره نقره، جايگزين مناسب گوشواره‌هاي گرانقيمت مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ براي نگه داري از زيورآلات نقره اين پنج نكته را بخوانيد براي نگه داري از زيورآلات نقره اين پنج نكته را بخوانيد مرداد ۱۵, ۱۳۹۷ ad روزنامه اينترنتي نوزده با نوزده آشنا شويد با نوزده در تماس باشيد دسته‌بندي مطالب راهنماي خريدزيبايي و سلامتسبك زندگيمد و استايل ad استفاده از مطالب مجله اينترنتي نوزده صرفا براي هدف هاي غير تجاري و با ذكر منشاء بلامانع مي‌باشد . كليه دستمزد اين سايت به دكان اينترنتي نوزده تعلق دارد . Noozdah .com - 2017 © Copyright CLOSE 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/16  ساعت: ۱۴

چرم ماده اي ميباشد كه از طريق فرآيند دباغي پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، مستمر و انعطاف پذير تبديل مي نمايد . 
تاريخچه چرم در ايران پس از يورش مغول به جمهوري اسلامي ايران تجارت چرم و پوست در جمهوري اسلامي ايران رونق پيدا كرد و شهرهاي تبريز و شيراز در ايران دوره آوازه داشتند . 
در عصر قاجار شهر همدان راءس ساخت چرم بود كه چرمي موسوم به چرم همداني( تهيه و تنظيم گرديده از پوست گوسفند) را ايجاد مي كرد . 

كيف پول
اولي كارخانه چرم سازي كشور ايران در سال 1308 در تبريز سازه شد . 
اول كارخانه ماشيني و امروزي چرم سازي در كشور ايران در سال 1311 در شهر همدان تاسيس شد . 
چرم ها اشكال و كاربرد هاي مختلفي دارند . 
انواع چرم چرم حيواني: از پوست حيوان ها مختلفي مانند گوسفند- گاو-بز-شترمرغ-مار و . . .ساخته مي شود . 
چرم هاي حيواني خويش به مدل هاي مختلفي تقسيم مي شوند كه در ادامه به معرفي آن‌ها مي پردازيم . 
چرم گياهي:با به كار گيري از عناصري در پوست و ميوه برخي درختان(مثل مازو) و ماده اي به نام تانن كه در عصاره ي بسياري از گياهان وجود داراست و معمولا در پوست بلوط يافت مي شود، تنظيم مي شود . 
چرم انساني:شركتي در انگليس طي قرار دادي با افراد داوطلب از پوستشان آن‌گاه از مرگ چرم هايي براي توليد كمربند، كيف و كفش ساخت مي نمايد . 
اشكال چرم حيواني چرم اشبالتي: چرمي شبيه جير البته از برگه كاغذ كردن چرم كلفت گاو بدست مي ايد . 
چرم جير: از پوست گوساله و بز تنظيم مي شود و در اثر دباغي تراز گوشتي پوست به صورت مخملي در مي آيد . 
چرم جير چرم نوبوك: از پوست گاو تهيه گرديده و چرمي دقيق ميباشد . 
چرم نوبوك nubuck چرم ورني: تهيه و تنظيم گرديده از پوست گاو و گوساله و روش آن با لعاب لاكي پوشش داده مي شود . 
چرم ورني مدل بندي چرم در صنايع: در صنايع چرم سازي چرم ها به دو گونه سبك و سنگين وزن تقسيم پاره اي شوند چرم سبك: از پوست حيواناتي نظير گوسفند،بزغاله، بره ساخته مي شود و به علت ظرافت در توليد لباس ،كلاه، دستكش، كيف زنانه كاربرد دارا هستند . 
چرم سنگين: از پوست حيواناتي مثل گاو ، گاو ميش، گوساله، اسب و شتر ساخته مي شود و بدليل استحكام و مقاومت در ايجاد زيره و منش كفش، پوتين، تسمه ماشين آلات صنعتي كاربرد داراست . 
چرم ها مي توانند رنگهاي متفاوتي داشته باشند كه سطح رنگ دهي پاياني تراز در ساخت چرم است و مي بضاعت چرم ها با رنگ متنوع و سبك هاي متفاوتي ساخت كرد . 
كاربردهاي چرم چرم ها كاربردهاي مختلفي دارا هستند و در ايجاد وسايل گوناگوني زمينه به كارگيري قرار مي گيرند .بيشترين كاربرد چرم در ساخت كاپشن،كيف و كفش ميباشد . 
كاربردهاي ديگر: پوشاك:شلوار، كراوات،- دستكش- كت – كاپشن- كفش- كيف- جا كليدي وسايل:توليد لاستيك و . . . 
چرم ها به دو گونه ارگانيك و مصنوعي تقسيم مي شوند . 
راههاي مختلفي براي تشخيص چرم طبيعي از تصنعي وجود دارااست كه رايجترين آنان عبارتند از: -چرم طبيعي دارنده شناسه اي بوده كه اطلاعات مربوط به چرم روي آن درج مي شود . 
-چرم طبيعي بوي مشخص و خاصي دارااست كه هيچ گاه قابل اسكن برداري نمي باشد . 
-چرم طبيعي را زماني لمس مي كنيد فراوان قابل انعطاف و منعطف است . 
-چرم تصنعي و طبيعي را هم مي توان از نصيب پشت چرم تشخيص داد . چرم تصنعي و مصنوعي داراي پوششي در نصيب پشت چرم است كه هنگام برش جراحت مي بيند . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/8  ساعت: ۱۵


دباغي پوست خام جانوران به ‌ويژه گاو در صنعت توليد چرم منجر به توليد محصولي به نام چرم مي شود . پروسه دباغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف ‌پذير براي كاربردهاي متعدد تبديل مي ‌كند . چرم در تلفيق با چوب، پايه فناوري باستانيان را صورت مي ‌داده است . مواد نپخته قضيه به كارگيري در صنعت توليد چرم ، توليدات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌ كه گوشت بها بيشتري از پوست دارد .

كمربند

در حالي كه مواد خامي كه در صنعت خز به‌ كار گرفته مي شوند، بها بيشتري از گوشت دارا هستند و به همين خاطر گوشت به تيتر يك فرآورده جانبي تلقي ميگردد . شبكه نانونساجي- صنعت ايجاد چرمتاكسيدرمي كردن حيوانات، اين امكان را به آدم مي دهد تا از پوست آن ها استفاده نمايد . اما اصلي ‌تر از پوست ‌حيوانات، راز و چكيده از پشت آنهاست . پوست‌ هاي ناپخته حيوان ها در ساخت چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا‌هستند . پوست از حيث شيميايي پليمري هست از اسيدهاي آمينه كه آن‌ها را اصطلاحا پروتئين مي ‌نامند . اسيدهاي آمينه از نحوه پيوندهاي پپتيدي به راحتي مي ‌توانند ذيل تأثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند . در اين رخ زنجير پروتئين گسسته شده و پوست كيفيت ارگانيك خود را از دست خواهد داد . از اين رو براي دوري از يورش و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عامل ها مؤثر بيروني در پوست بايد تغييراتي بر روي آن به وجود آورد . اين تغييرات كه شامل محدود شدن جذب آب، جلوگيري از تورم، گشوده و حل شدن و مقاومت در برابر مواد شيميايي است، نبايد ماهيت اساسي پوست را تغيير و تحول دهد و در عين حال آن را به يك فرآورده پردازش شده و باارزش تبديل مي كند . به مجموعه اين عمليات در صنعت توليد چرم ، دباغي پوست مي گويند . چرم ‌سازي يا اين كه دباغي فرايند آماده‌ سازي و پرداخت پوست حيوانات براي تبديل آن به چرم است . كانال نانونساجي- صنعت ايجاد چرماز رويه هاي حفظ پوست مي بضاعت به كم آب كردن در هوا، محافظت با نمك، مراقبت با آب نمك و نگهداري با اسيد اشاره كرد . سپس از مرحله مراقبت چرم، پروسه خيس ابتدا مي شود كه سطح اي از دباغي مي‌باشد كه پوست از انبار خام بيرون آورده گرديده و فراهم دباغي مي گردد . اين مرحله شامل خيساندن، گيسو زدايي، لش زني، دور گيري و آنزيم دادن ميباشد . پوست خامي كه به كارخانجات چرم سازي حمل مي گردد، معمولا در اثر آب گيري در شرايط حفظ گرديده قرار داراست كه اين كار به وسيله نمك چهره مي گيرد . به همين عامل پوست در اين سطح پاره اي تر مي شود تا براي عمليات بعدي مهيا شود . اين مرحله پوست را براي پروسه بعدي فراهم مي كند و در حوضچه هاي چوبي يا اين كه سيماني انجام مي شود . در مرحله مو زدايي همت بر آن ميباشد كه پياز و مو و باقي باقي مانده گيسو زدوده شده و تراز پوست صاف گردد، پوست متورم شود تا پروتئين هاي كروي آن حل شده و از لابلاي الياف پوست بيرون شود . همچنين فرآورده آخرين به واسطه اثر آهك داراي لطافت مناسب باشد . تراز لش زدايي كليه بافت هاي غير واجب پوست حذف مي شود كه در مرحله دروني و گوشتي پوست وجود داراست و به طور معمول پس از مرحله آهك دهي انجام مي گردد . هنگام لش زدايي پوست با كارد بايد تماما توجه داشت كه به پوست آسيبي وارد نشود و مرحله گوشتي پوست به قدري تراشيده نشود كه ريشه هاي گيسو نمايان شود . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/8  ساعت: ۱۵


دباغي پوست خام جانوران به ‌ويژه گاو در صنعت توليد چرم منجر به توليد محصولي به نام چرم مي شود . پروسه دباغي، پوست فسادپذير را به يك ماده ارگانيك پايدار، دايمي و انعطاف ‌پذير براي كاربردهاي متعدد تبديل مي ‌كند . چرم در تلفيق با چوب، پايه فناوري باستانيان را صورت مي ‌داده است . مواد نپخته قضيه به كارگيري در صنعت توليد چرم ، توليدات فرعي صنعت گوشت هستند؛ در حالي‌ كه گوشت بها بيشتري از پوست دارد .

كمربند

در حالي كه مواد خامي كه در صنعت خز به‌ كار گرفته مي شوند، بها بيشتري از گوشت دارا هستند و به همين خاطر گوشت به تيتر يك فرآورده جانبي تلقي ميگردد . شبكه نانونساجي- صنعت ايجاد چرمتاكسيدرمي كردن حيوانات، اين امكان را به آدم مي دهد تا از پوست آن ها استفاده نمايد . اما اصلي ‌تر از پوست ‌حيوانات، راز و چكيده از پشت آنهاست . پوست‌ هاي ناپخته حيوان ها در ساخت چسب و ژلاتين نيز كاربرد دارا‌هستند . پوست از حيث شيميايي پليمري هست از اسيدهاي آمينه كه آن‌ها را اصطلاحا پروتئين مي ‌نامند . اسيدهاي آمينه از نحوه پيوندهاي پپتيدي به راحتي مي ‌توانند ذيل تأثير ميكرو ارگانيسم و عوامل بيروني ديگر قرار گيرند . در اين رخ زنجير پروتئين گسسته شده و پوست كيفيت ارگانيك خود را از دست خواهد داد . از اين رو براي دوري از يورش و نفوذ ميكرو ارگانيسمها و عامل ها مؤثر بيروني در پوست بايد تغييراتي بر روي آن به وجود آورد . اين تغييرات كه شامل محدود شدن جذب آب، جلوگيري از تورم، گشوده و حل شدن و مقاومت در برابر مواد شيميايي است، نبايد ماهيت اساسي پوست را تغيير و تحول دهد و در عين حال آن را به يك فرآورده پردازش شده و باارزش تبديل مي كند . به مجموعه اين عمليات در صنعت توليد چرم ، دباغي پوست مي گويند . چرم ‌سازي يا اين كه دباغي فرايند آماده‌ سازي و پرداخت پوست حيوانات براي تبديل آن به چرم است . كانال نانونساجي- صنعت ايجاد چرماز رويه هاي حفظ پوست مي بضاعت به كم آب كردن در هوا، محافظت با نمك، مراقبت با آب نمك و نگهداري با اسيد اشاره كرد . سپس از مرحله مراقبت چرم، پروسه خيس ابتدا مي شود كه سطح اي از دباغي مي‌باشد كه پوست از انبار خام بيرون آورده گرديده و فراهم دباغي مي گردد . اين مرحله شامل خيساندن، گيسو زدايي، لش زني، دور گيري و آنزيم دادن ميباشد . پوست خامي كه به كارخانجات چرم سازي حمل مي گردد، معمولا در اثر آب گيري در شرايط حفظ گرديده قرار داراست كه اين كار به وسيله نمك چهره مي گيرد . به همين عامل پوست در اين سطح پاره اي تر مي شود تا براي عمليات بعدي مهيا شود . اين مرحله پوست را براي پروسه بعدي فراهم مي كند و در حوضچه هاي چوبي يا اين كه سيماني انجام مي شود . در مرحله مو زدايي همت بر آن ميباشد كه پياز و مو و باقي باقي مانده گيسو زدوده شده و تراز پوست صاف گردد، پوست متورم شود تا پروتئين هاي كروي آن حل شده و از لابلاي الياف پوست بيرون شود . همچنين فرآورده آخرين به واسطه اثر آهك داراي لطافت مناسب باشد . تراز لش زدايي كليه بافت هاي غير واجب پوست حذف مي شود كه در مرحله دروني و گوشتي پوست وجود داراست و به طور معمول پس از مرحله آهك دهي انجام مي گردد . هنگام لش زدايي پوست با كارد بايد تماما توجه داشت كه به پوست آسيبي وارد نشود و مرحله گوشتي پوست به قدري تراشيده نشود كه ريشه هاي گيسو نمايان شود . 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/19  ساعت: ۰۸

شنيده ايد كه مي‌گويند بعضي چيزها هيچ وقت از مد نمي‌افتند؟ اين موضوع وقتي خيلي مهم است كه در نظر بگيريد در دنياي امروز و با توجه به تغييرات مداوم دنياي مد، مشكل است كه بتوانيد هميشه به روز باشيد! يكي از هميشگي‌ترين استايل‌ها، استايل كلاسيك و تك رنگ است. با در نظر گرفتن اين موضوع، كت چرمي يكي از لباس‎هايي است كه بين خانم‎ها و آقايان از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار است. در حال حاضر، چرم طبيعي دوباره محبوبيت زياد خود را در بين مردم بازيافته و داشتن يك كت چرمي به يكي از المان‌هاي دنياي مد كنوني تبديل شده است. در اين جا به بررسي دلايل محبوبيت اين پوشاك زيبا مي‎پردازيم.

كت چرم كلاسيك يا امروزي؟ لباسي كه هرگز از مد نمي افتد!

يك مد كلاسيك!

واقعيت اين است كه استفاده از كت چرمي همواره و به مدت ده‎ها سال است كه مورد توجه همگان بوده است. اگر از سال ۱۹۵۰ تا كنون به پوشش سلبريتي‌ها، سينماگران و هنرپيشه‎گان توجه كنيد، خواهيد ديد كه پوشيدن كت چرم همواره مورد توجه آن‎ها بوده است. اين موضوع تا امروز تغيير نكرده است. كت چرم بي‎نظير و باكيفيت يك انتخاب هميشگي است. اگر چه، سبك و سياق كت‎هاي چرمي در گذر زمان تغييرات چشمگيري داشته است، اما طراحي اين پوشاك محبوب همچنان مطابق با سنت‎ها است.

طرح كت هاي چرمي امروزي از تلفيق طرح هاي سنتي و آوانگارد نشات گرفته است. اگر به نام هاي تجاري پيشرو در اين عرصه و طرح هاي آن ها توجه كنيد، خواهيد ديد كه طرح هاي پر زرق و برق امروزي را با اندكي خصوصيات ويژه تركيب كرده و پوشاك منحصر به فردي را تدارك ديده‎اند.

تلاش بر اين بوده تا كت هاي چرمي امروزي، علاوه بر پايبندي به سنت و مدل هاي شناخته شده با رنگ هاي متاليك و دكمه هاي فلزي تزئين شده و ظاهري مدرن تر پيدا كنند. طرح هاي كنوني، هم از نظر كارشناسان مد و هم از ديدگاه مردم عادي مورد توجه بسيار زيادي قرار گرفته اند. پوشيدن چنين كت هاي چرمي نمايان گر كاراكتر و شخصيت منحصر به فرد شما خواهد بود!

طرح‎ها و مدل‎هاي جديد كت چرم:

هيچ يك از مدل هاي جديد كت هاي چرم امروزي، الزاماٌ به جنسيت خاصي تعلق ندارند. در صورتي كه براي خريد يكي از اين كت هاي چرم زيبا به يكي از فروشگاه هاي عرضه كننده ي محصولات چرمي مراجعه كنيد، خواهيد ديد كه طرح‎هاي جديد كت هاي چرمي وابسته به جنس خاصي نبوده و فارغ از زن يا مرد بودن، مي توانيد هر كدام را كه مي خواهيد، انتخاب كنيد. اگر به پوشش افراد مشهور و محبوب در سر تا سر جهان توجه كنيد، متوجه مي‎شويد كه پوشيدن كت چرمي بين خانم ها و آقايان به يك اندازه رواج دارد. اين را هم در نظر بگيريد كه كت چرمي با انواع كيف چرم و كمربند چرم به راحتي ست مي شود و هارموني فوق العاده اي ايجاد مي كند.

يكي از بهترين ويژگي هاي يك كت چرمي اين است كه بسيار بادوام بوده و علاوه بر اين هيچوقت از مد نمي‎افتد. اين موضوعي است كه در مورد تمام انواع لباس ها صدق نمي‎كند. چرم طبيعيماده‎اي استثنايي است كه در صورت رسيدگي و استفاده‎ي مناسب مي‎تواند به مدت ده ها سال عمر كند. اين ويژگي، خصوصاً در مورد چرم هاي با كيفيتي كه از طريق فروشگاه‎هاي معتبر عرضه مي‎شوند، صادق است. با اين كه در نگاه اول، قيمت يك كت چرمي بسيار گزاف است، اما خريدن آن در واقع نوعي سرمايه گذاري به شمار مي رود. زيرا همان طور كه گفته شد، يك كت چرمي مي تواند عمري طولاني داشته و سال ها مورد استفاده قرار گيرد.

با توجه به ظاهر كلاسيك كت هاي چرمي، اطمينان داشته باشيد كه سال ها پس از اين هم با ظاهري برازنده به شما خدمت خواهند كرد. همان طور كه قبلاً هم گفته شد، يك كت چرمي هرگز از مد نمي افتد. با اين كه برخي از مدل هاي امروزي با طرح هاي پيشين آن اندك تفاوت هايي دارد، اما كت هاي چرمي قديمي همين امروز هم قابل استفاده بوده و بسيار شيك به نظر مي رسند.

گاهي اوقات، يك كت چرمي از نظر بصري تداعي كننده‎ي حسي مردانه و قدرتمند است. برخي از افراد، تركيب كت چرمي و انجام مشاغل سخت و پر خطر را با هم در ارتباط مي‎دانند. چرا كه پوشاك چرمي به دليل دوام و استحكام بالاي خود، مي‎تواند در مقابل خطرات گوناگون از بدن ما هم مراقبت كند.

البته همين موضوع در مورد خانم‎ها هم كاربرد دارد. تصاوير خيره كننده‎ي ستارگان زن با پوشش چرمي نشان مي‎دهد كه بانوان به خوبي مي‎دانند چگونه بايد يك كت چرمي را به شكلي زيبا مورد استفاده قرار دهند. خلاصه بهتر است بگوئيم كه كت چرمي يكي از ملزومات دوست داشتني كمد لباس هر مرد و زني است.

همان طور كه مي‎بينيد، دلايل قانع كننده‎ي زيادي وجود دارند كه ما را براي خريد يك كت چرميباكيفيت ترغيب مي‎كنند. حتي با پوشيدن يك كت چرمي قديمي و متعلق به سال‎ها پيش هم مي‎توانيد مطمئن باشيد كه ظاهري برازنده و مطابق مد روز داريد. وقتي صحبت از پيروي از مد و شيك پوشي به ميان مي‎آيد، نمي‎توان از داشتن يك كت چرمي صرف نظر كرد!

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/10  ساعت: ۱۰

شنيده ايد كه مي‌گويند بعضي چيزها هيچ وقت از مد نمي‌افتند؟ اين موضوع وقتي خيلي مهم است كه در نظر بگيريد در دنياي امروز و با توجه به تغييرات مداوم دنياي مد، مشكل است كه بتوانيد هميشه به روز باشيد! يكي از هميشگي‌ترين استايل‌ها، استايل كلاسيك و تك رنگ است. با در نظر گرفتن اين موضوع، كت چرمي يكي از لباس‎هايي است كه بين خانم‎ها و آقايان از محبوبيت بسيار زيادي برخوردار است. در حال حاضر، چرم طبيعي دوباره محبوبيت زياد خود را در بين مردم بازيافته و داشتن يك كت چرمي به يكي از المان‌هاي دنياي مد كنوني تبديل شده است. در اين جا به بررسي دلايل محبوبيت اين پوشاك زيبا مي‎پردازيم.

كت چرم كلاسيك يا امروزي؟ لباسي كه هرگز از مد نمي افتد!

يك مد كلاسيك!

واقعيت اين است كه استفاده از كت چرمي همواره و به مدت ده‎ها سال است كه مورد توجه همگان بوده است. اگر از سال ۱۹۵۰ تا كنون به پوشش سلبريتي‌ها، سينماگران و هنرپيشه‎گان توجه كنيد، خواهيد ديد كه پوشيدن كت چرم همواره مورد توجه آن‎ها بوده است. اين موضوع تا امروز تغيير نكرده است. كت چرم بي‎نظير و باكيفيت يك انتخاب هميشگي است. اگر چه، سبك و سياق كت‎هاي چرمي در گذر زمان تغييرات چشمگيري داشته است، اما طراحي اين پوشاك محبوب همچنان مطابق با سنت‎ها است.

طرح كت هاي چرمي امروزي از تلفيق طرح هاي سنتي و آوانگارد نشات گرفته است. اگر به نام هاي تجاري پيشرو در اين عرصه و طرح هاي آن ها توجه كنيد، خواهيد ديد كه طرح هاي پر زرق و برق امروزي را با اندكي خصوصيات ويژه تركيب كرده و پوشاك منحصر به فردي را تدارك ديده‎اند.

تلاش بر اين بوده تا كت هاي چرمي امروزي، علاوه بر پايبندي به سنت و مدل هاي شناخته شده با رنگ هاي متاليك و دكمه هاي فلزي تزئين شده و ظاهري مدرن تر پيدا كنند. طرح هاي كنوني، هم از نظر كارشناسان مد و هم از ديدگاه مردم عادي مورد توجه بسيار زيادي قرار گرفته اند. پوشيدن چنين كت هاي چرمي نمايان گر كاراكتر و شخصيت منحصر به فرد شما خواهد بود!

طرح‎ها و مدل‎هاي جديد كت چرم:

هيچ يك از مدل هاي جديد كت هاي چرم امروزي، الزاماٌ به جنسيت خاصي تعلق ندارند. در صورتي كه براي خريد يكي از اين كت هاي چرم زيبا به يكي از فروشگاه هاي عرضه كننده ي محصولات چرمي مراجعه كنيد، خواهيد ديد كه طرح‎هاي جديد كت هاي چرمي وابسته به جنس خاصي نبوده و فارغ از زن يا مرد بودن، مي توانيد هر كدام را كه مي خواهيد، انتخاب كنيد. اگر به پوشش افراد مشهور و محبوب در سر تا سر جهان توجه كنيد، متوجه مي‎شويد كه پوشيدن كت چرمي بين خانم ها و آقايان به يك اندازه رواج دارد. اين را هم در نظر بگيريد كه كت چرمي با انواع كيف چرم و كمربند چرم به راحتي ست مي شود و هارموني فوق العاده اي ايجاد مي كند.

يكي از بهترين ويژگي هاي يك كت چرمي اين است كه بسيار بادوام بوده و علاوه بر اين هيچوقت از مد نمي‎افتد. اين موضوعي است كه در مورد تمام انواع لباس ها صدق نمي‎كند. چرم طبيعيماده‎اي استثنايي است كه در صورت رسيدگي و استفاده‎ي مناسب مي‎تواند به مدت ده ها سال عمر كند. اين ويژگي، خصوصاً در مورد چرم هاي با كيفيتي كه از طريق فروشگاه‎هاي معتبر عرضه مي‎شوند، صادق است. با اين كه در نگاه اول، قيمت يك كت چرمي بسيار گزاف است، اما خريدن آن در واقع نوعي سرمايه گذاري به شمار مي رود. زيرا همان طور كه گفته شد، يك كت چرمي مي تواند عمري طولاني داشته و سال ها مورد استفاده قرار گيرد.

با توجه به ظاهر كلاسيك كت هاي چرمي، اطمينان داشته باشيد كه سال ها پس از اين هم با ظاهري برازنده به شما خدمت خواهند كرد. همان طور كه قبلاً هم گفته شد، يك كت چرمي هرگز از مد نمي افتد. با اين كه برخي از مدل هاي امروزي با طرح هاي پيشين آن اندك تفاوت هايي دارد، اما كت هاي چرمي قديمي همين امروز هم قابل استفاده بوده و بسيار شيك به نظر مي رسند.

گاهي اوقات، يك كت چرمي از نظر بصري تداعي كننده‎ي حسي مردانه و قدرتمند است. برخي از افراد، تركيب كت چرمي و انجام مشاغل سخت و پر خطر را با هم در ارتباط مي‎دانند. چرا كه پوشاك چرمي به دليل دوام و استحكام بالاي خود، مي‎تواند در مقابل خطرات گوناگون از بدن ما هم مراقبت كند.

البته همين موضوع در مورد خانم‎ها هم كاربرد دارد. تصاوير خيره كننده‎ي ستارگان زن با پوشش چرمي نشان مي‎دهد كه بانوان به خوبي مي‎دانند چگونه بايد يك كت چرمي را به شكلي زيبا مورد استفاده قرار دهند. خلاصه بهتر است بگوئيم كه كت چرمي يكي از ملزومات دوست داشتني كمد لباس هر مرد و زني است.

همان طور كه مي‎بينيد، دلايل قانع كننده‎ي زيادي وجود دارند كه ما را براي خريد يك كت چرميباكيفيت ترغيب مي‎كنند. حتي با پوشيدن يك كت چرمي قديمي و متعلق به سال‎ها پيش هم مي‎توانيد مطمئن باشيد كه ظاهري برازنده و مطابق مد روز داريد. وقتي صحبت از پيروي از مد و شيك پوشي به ميان مي‎آيد، نمي‎توان از داشتن يك كت چرمي صرف نظر كرد!

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/9  ساعت: ۰۷

15 اطلاعات پاپ در مورد چرمه همه مي دانند يك واقعيت سرگرم كننده و يا دو زماني كه آن را به چرم مي آيد. به عنوان مثال، چرم بوي عالي مي دهد و مي تواند بسيار جذاب و دلپذير باشد. به ذكر است، چرم نيز مي تواند راحت، گران، با دوام و چند منظوره باشد.
اما شما ممكن است شگفت زده شويد كه تعدادي از حقايق در مورد چرم را بياموزيد كه خيلي واضح نيستند.كيف چرم زنانه و كيف پول
براي شروع، آيا مي دانيد ...؟
1. صنعت چرم سالانه بيش از 53.8 ميليارد دلار در سراسر جهان توليد مي كند.اين واقعيت جالب نشان دهنده ارزش دلار بزرگتر از فروش لاستيك، پنبه، قهوه، چاي، برنج و شكر است! و از آن 53.8 ميليارد دلار، تقريبا 60 درصد فروش كفش چرمي را نشان مي دهد.
2. مصرف كنندگان متوسط ​​در هر زمان خاص، چهار محصول چرمي مي پوشند.اطلاعات مربوط به چرم
اين ممكن است شامل يك جفت كفش، يك كمربند يا كيف پول، يا حتي يك بند در يك ساعت مچي باشد.
3. بيش از 23 ميليارد فوت مربع چرم در سال 2007 توليد شد.بدون هيچ گونه حقايقي در مورد چرم، بدون شمار زياد تعداد قابل توجهي، كامل خواهد بود.
4. ارزش پنهان گاو و پوست گوسفند تقريبا 5 تا 10 درصد ارزش حيوانات را نشان مي دهد.گاو و گوسفند اغلب براي توليد گوشت، لبنيات و پشم ها كار مي كنند. چرم يك محصول جانبي است، زيرا درصد كمي از ارزش حيوانات را نشان مي دهد. در حال حاضر در ايالات متحده، هيچ حيواني تنها براي هدف توليد چرمي كشت نشده است.
5. چرم تجديد و منابع طبيعي است.اگر چرم توليد نگردد، جايگزين مصنوعي ايجاد شده از منابع غير مجاز براي جايگزيني آن لازم است. اين براي يك واقعيت سرگرم كننده چطور است؟
6. وزن چرم در اونس در هر فوت مربع اندازه گيري مي شود.به عنوان مثال، اگر يك مربع چرم براي وزن سه اونس باشد، آن را به عنوان چرم 3 اونس نامگذاري مي شود و تقريبا 1/8 اينچ ضخامت دارد. اين يك ترجمه خشن است، اما وزن سنگين چرم ضخيم تر را توصيف مي كند. گاهي اوقات، حقايق در مورد چرم شامل رياضي است!
7. گاو پوست بيشترين استفاده را در توليد محصولات چرمي دارد.واقعيت جالب درباره چرم گاو
اين به احتمال زياد به خاطر سهولت مراقبت از آن است، به ويژه هنگامي كه يك پوشش محافظ يا ضد آب را فراهم مي كند. گاو همچنين تمايل دارد كه ضخيم ترين چرم باشد، بين گونه هاي 1 اونس و 12 اونس.
8. پوست از سال 3000 قبل از ميلاد با محبوبيت فراوان برخوردار است.در طول امپراطوري رومي، به طور گسترده اي شناخته شده است كه بادبان هاي مورد استفاده در قايق ها ساخته شده از چرم ساخته شده است. ديگر موارد استفاده معمولي شامل مبلمان خانگي، چادر، سلاح و زره بدن بود. تقريبا 1000 سال بعد، از زنان مدرن مصري پوشيده شده است.
9. اولين كفش چرمي كه با شلوار و سوراخ ساخته شده بود، در سال 1790 اختراع شد.اگرچه كفش چرمي براي هزاران سال توليد شده است، اولين شاخ و شلوار در سال 1790 ساخته شد. آيا مي خواهيد يكي ديگر از واقعيت هاي سرگرم كننده باشد؟ اولين كفشهاي متعلق به پاهاي چپ و راست در سال 1818 اختراع شد.
10. چرم دانه بالا به معناي كيفيت بالا نيست.كساني كه با حقايق در مورد چرم آشنا نيستند، ممكن است با اصطلاح "دانه بالا" اشتباه گرفته شوند. دانه بالا به طور كلي به چرم اشاره دارد كه كاملا طبيعي نيست، در حالي كه دانه كامل به عنوان واقعي ترين تمام چرم شناخته مي شود.
11. چرم را مي توان از پوست آلياژتا، گوزن و يا شترمرغ توليد كرد.بسياري از حيوانات عجيب و غريب ديگر براي توليد چرم استفاده مي شود. به عنوان مثال، يكي از دوام ترين پوسته هاي جهان است كه از تايلند ديده مي شود و از چروك ها ساخته شده است.
12. توپ گلف يكبار از چرم پر شده با پرهاي ساخته شده بود.در ابتداي قرن نوزدهم، توپ هاي گلف چوبي با چرم جايگزين شدند. اين توپ هاي جديد چرم پر شده با پرهاي كافي براي پر كردن كل كلاه بالا!
13. چرم سفيد سخت ترين توليد است.كت چرم سفيد
كيفيت پايين پنهان شدن در معرض رنگ سفيد، به احتمال زياد احساس سفتي مي كند و ممكن است حتي شكسته شود. تنها پودرهاي با كيفيت بالا رنگ سفيد بدون تغيير قابل توجهي در بافت را مي پذيرند.
14. كيك چرم دست ساز بارها در انگلستان محبوب بود.در قرن شانزدهم، انگليسي ها بسياري از حقايق جالب در مورد چرم را مي دانستند. به عنوان مثال، آنها با استفاده از كوزه هاي چرم دست ساز خود را براي لذت بردن از پينت در يك ميخانه محلي استفاده مي شود.
15. چرم بعنوان يك تصوير بسيار شيك استفاده شد.در قرن هفدهم، بسيار شيك به نظر مي رسيد كه خانه شما با چرم در فلورانس و ونيز، ايتاليا ساخته شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/7  ساعت: ۰۷

همه مي دانند يك واقعيت سرگرم كننده و يا دو زماني كه آن را به چرم مي آيد. به عنوان مثال، چرم بوي عالي مي دهد و مي تواند بسيار جذاب و دلپذير باشد. به ذكر است، چرم نيز مي تواند راحت، گران، با دوام و چند منظوره باشد.

كيف چرم زنانه
اما شما ممكن است شگفت زده شويد كه تعدادي از حقايق در مورد چرم را بياموزيد كه خيلي واضح نيستند.
براي شروع، آيا مي دانيد ...؟
1. صنعت چرم سالانه بيش از 53.8 ميليارد دلار در سراسر جهان توليد مي كند.اين واقعيت جالب نشان دهنده ارزش دلار بزرگتر از فروش لاستيك، پنبه، قهوه، چاي، برنج و شكر است! و از آن 53.8 ميليارد دلار، تقريبا 60 درصد فروش كفش چرمي را نشان مي دهد.
2. مصرف كنندگان متوسط ​​در هر زمان خاص، چهار محصول چرمي مي پوشند.اطلاعات مربوط به چرم
اين ممكن است شامل يك جفت كفش، يك كمربند يا كيف پول، يا حتي يك بند در يك ساعت مچي باشد.
3. بيش از 23 ميليارد فوت مربع چرم در سال 2007 توليد شد.بدون هيچ گونه حقايقي در مورد چرم، بدون شمار زياد تعداد قابل توجهي، كامل خواهد بود.
4. ارزش پنهان گاو و پوست گوسفند تقريبا 5 تا 10 درصد ارزش حيوانات را نشان مي دهد.گاو و گوسفند اغلب براي توليد گوشت، لبنيات و پشم ها كار مي كنند. چرم يك محصول جانبي است، زيرا درصد كمي از ارزش حيوانات را نشان مي دهد. در حال حاضر در ايالات متحده، هيچ حيواني تنها براي هدف توليد چرمي كشت نشده است.
5. چرم تجديد و منابع طبيعي است.اگر چرم توليد نگردد، جايگزين مصنوعي ايجاد شده از منابع غير مجاز براي جايگزيني آن لازم است. اين براي يك واقعيت سرگرم كننده چطور است؟
6. وزن چرم در اونس در هر فوت مربع اندازه گيري مي شود.به عنوان مثال، اگر يك مربع چرم براي وزن سه اونس باشد، آن را به عنوان چرم 3 اونس نامگذاري مي شود و تقريبا 1/8 اينچ ضخامت دارد. اين يك ترجمه خشن است، اما وزن سنگين چرم ضخيم تر را توصيف مي كند. گاهي اوقات، حقايق در مورد چرم شامل رياضي است!
7. گاو پوست بيشترين استفاده را در توليد محصولات چرمي دارد.واقعيت جالب درباره چرم گاو
اين به احتمال زياد به خاطر سهولت مراقبت از آن است، به ويژه هنگامي كه يك پوشش محافظ يا ضد آب را فراهم مي كند. گاو همچنين تمايل دارد كه ضخيم ترين چرم باشد، بين گونه هاي 1 اونس و 12 اونس.
8. پوست از سال 3000 قبل از ميلاد با محبوبيت فراوان برخوردار است.در طول امپراطوري رومي، به طور گسترده اي شناخته شده است كه بادبان هاي مورد استفاده در قايق ها ساخته شده از چرم ساخته شده است. ديگر موارد استفاده معمولي شامل مبلمان خانگي، چادر، سلاح و زره بدن بود. تقريبا 1000 سال بعد، از زنان مدرن مصري پوشيده شده است.
9. اولين كفش چرمي كه با شلوار و سوراخ ساخته شده بود، در سال 1790 اختراع شد.اگرچه كفش چرمي براي هزاران سال توليد شده است، اولين شاخ و شلوار در سال 1790 ساخته شد. آيا مي خواهيد يكي ديگر از واقعيت هاي سرگرم كننده باشد؟ اولين كفشهاي متعلق به پاهاي چپ و راست در سال 1818 اختراع شد.
10. چرم دانه بالا به معناي كيفيت بالا نيست.كساني كه با حقايق در مورد چرم آشنا نيستند، ممكن است با اصطلاح "دانه بالا" اشتباه گرفته شوند. دانه بالا به طور كلي به چرم اشاره دارد كه كاملا طبيعي نيست، در حالي كه دانه كامل به عنوان واقعي ترين تمام چرم شناخته مي شود.
11. چرم را مي توان از پوست آلياژتا، گوزن و يا شترمرغ توليد كرد.بسياري از حيوانات عجيب و غريب ديگر براي توليد چرم استفاده مي شود. به عنوان مثال، يكي از دوام ترين پوسته هاي جهان است كه از تايلند ديده مي شود و از چروك ها ساخته شده است.
12. توپ گلف يكبار از چرم پر شده با پرهاي ساخته شده بود.در ابتداي قرن نوزدهم، توپ هاي گلف چوبي با چرم جايگزين شدند. اين توپ هاي جديد چرم پر شده با پرهاي كافي براي پر كردن كل كلاه بالا!
13. چرم سفيد سخت ترين توليد است.كت چرم سفيد
كيفيت پايين پنهان شدن در معرض رنگ سفيد، به احتمال زياد احساس سفتي مي كند و ممكن است حتي شكسته شود. تنها پودرهاي با كيفيت بالا رنگ سفيد بدون تغيير قابل توجهي در بافت را مي پذيرند.
14. كيك چرم دست ساز بارها در انگلستان محبوب بود.در قرن شانزدهم، انگليسي ها بسياري از حقايق جالب در مورد چرم را مي دانستند. به عنوان مثال، آنها با استفاده از كوزه هاي چرم دست ساز خود را براي لذت بردن از پينت در يك ميخانه محلي استفاده مي شود.
15. چرم بعنوان يك تصوير بسيار شيك استفاده شد.در قرن هفدهم، بسيار شيك به نظر مي رسيد كه خانه شما با چرم در فلورانس و ونيز، ايتاليا ساخته شده است.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/5  ساعت: ۰۶


دو كيف چرم مسنجر كيف چرم زنانه
در مورد اينكه چگونه چرم مي تواند تقريبا هر لباس را به هم بزند، چيزي درباره چگونگي گفتن وجود دارد. از چكمه به لوازم جانبي، به لباس، شما مي توانيد همه چيز را در چرم اين روزها خريداري كنيد.
ما درك مي كنيم چقدر رايج است كه كالاهاي چرمي به عنوان چرم كمربند تكيه كنيم. ما همچنين مي دانيم چقدر وقت گير است كه به طور مداوم براي چرم شما مراقبت مي كند. اگر متوجه شديد كه محصولات چرمي شما درخشش خود را از دست مي دهند، آن را عرق نكنيد! ما ليستي از راهنمايي ها را براي كمك به اصلاح هر گونه محصولات چرمي كه ممكن است از بين رفته اند كنار گذاشته ايم.
آنها را از خورشيد حذف كنيدبا گذشت زمان، طبيعي است كه پوست از بين مي رود. در حالي كه بعضي از مردم به نظر چرم مرطوب نگاه مي كنند، ما تمايل به پايان دادن براق را درك مي كنيم. يك قدم براي بازسازي يك نگاه جديد به چرم قديمي مي توانيد آن را از خورشيد حذف كنيد. حتي اگر شما چمدان خود را در داخل خانه ذخيره كنيد، لزوما اين بدان معنا نيست كه آنها در معرض نور خورشيد قرار نگيرند. به عنوان مثال، اگر شما يك كت چرمي خود را با يك پنجره نگه داريد، نور خورشيد مي تواند به طور مستقيم روي ژاكت ضربه بزند و رنگ را محو كند. البته اين يك شبه اتفاق نمي افتد. با اين حال، ظهور چرم به نور خورشيد حتي چند ماه مي تواند به طور چشمگيري ظاهر آن را تغيير دهد. سعي كنيد اقلام چرمي خود را درون گنجه يا در مناطق كم نور از خانه تان نگه داريد تا آنجا كه ممكن است.
مرطوب و شرايطاگر چرم شما مدت زمان طولاني مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، توصيه مي كنيم آن را به تميز كردن عميق بلند بسپاريد. چرم سالم معمولا ناشي از كمبود آب است. براي كمك به حل اين مسئله، مرطوب كننده چرم را استفاده كنيد. استفاده از يك مرطوب كننده به هر منافذي كه در داخل چربي تبخير مي شود كمك مي كند. نگران نباشيد كه چگونه چرم پس از استفاده از يك مرطوب كننده به نظر مي رسد يا احساس مي كند، زيرا معمولا چرم خشك و خشك مي شود.
لوازم جانبي چرم
گام بعدي اين است كه از يك تهويه چرم استفاده كنيد. نه تنها تهويه مطبوع خشكي چرم را برطرف مي كند، بلكه همچنين باعث جلوگيري از ترك خوردگي هاي آينده خواهد شد. هنگام استفاده از تهويه مطبوع به محصولات چرمي مهم است كه احتياط كنيد. در اينجا چند مرحله ساده كه مي توانيد دنبال كنيد:
از بين بردن يا پوشش آنها، از لكه ها، زيپ ها يا ساير جزئيات در مورد محصولات استفاده نكنيدقبل از استفاده از تهويه مطبوع، چرم خود را خشك كنيداز مقدار حداقل استفاده كنيد سعي كنيد به ياد داشته باشيد كه كمي با چرم تهويه اي طول مي كشدبراي اعمال، از يك پارچه گرم يا يك اسفنج استفاده كنيداجازه دهيد تهويه مطبوع به چرم شبانه بخورندپس از ترك چرم دست نخورده، پاك كننده تهويه اضافي را پاك كنيدسعي كنيد درمان هاي طبيعيبرس كفش
 
اگر اميدوار باشيد از مواد شيميايي موجود در چرم خود اجتناب كنيد، ما چند راه حل براي شما داريم. در حالي كه اين ممكن است هر يك از نقاط روشن نيست، آنها را به تفاوت قابل توجهي.
جوش شيرين: از كتري براي جوشاندن آب استفاده كنيد، سپس آن را به يك كاسه بزرگ بماليد. 2-3 قاشق غذاخوري نوشابه را به داخل كاسه بگذاريد و يك پارچه نرم را در آن بنوشيد. سپس مي توانيد از پارچه استفاده كنيد تا به آرامي هر مورد چرمي كه داراي لكه يا لكه باشد، مالش دهيد. براي جلوگيري از ضربه زدن به لكه ها، پارچه را به حركت در مي آورند. با گذشت زمان، بايد شروع كنيد كه علامت ها ناپديد شوند. اجازه دهيد اقلام چرمي خود را به طور طبيعي خشك كنيد قبل از استفاده از يك محافظ يا محافظ. يك پارچه نرم را در آب بشوييد و سپس آن را به يك فنجان سودا پودر كنيد.آب و سركه: مقدار يكنواخت آب و سركه را به يك فنجان مخلوط كنيد و يك پارچه تميز آن را بشوييد. پس از خيساندن مقدار زيادي از مخلوط به پارچه خود را، آن را به لكه ها بماليد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/4/4  ساعت: ۰۵

تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم

در مقاله هاي قبل در مورد مراحل توليد چرم مطالبي بيان شد در اين مقاله سعي داريم تعريف چرم به زبان ساده داشته باشيم چند نكته ساده از مراحل توليد چرم و روشهاي دباغي چرم را بيان نماييم.با ما همراه باشيد...

[caption id="attachment_3376" align="alignnone" width="800"]تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم[/caption]

چرم چيست؟

چرم محصولي است كه از فرآيند دباغي پوست خام حيوانات به دست مي‌آيد. اين فرآيند به پوست دوام و انعطاف بيش‌تري مي‌بخشد. براي توليد چرم معمولاً از پوست گاو استفاده مي‌شود. اما در برخي موارد، پوست حيواناتي همچون بز، بوفالو و حتي شتر نيز دباغي شده و به چرم تبديل مي‌گردند.

دباغي:

دباغي فرآيندي شيميايي است كه طي آن لايه‌ي پروتئيني متشكل ازگوشت و چربي و مواد فاسد شدني پنهان در زير پوست دچار تغييراتي اساسي شده و از بين مي‌روند. با از بين رفتن لايه‌ي پروتئيني، پوست خامي به دست مي‌آيد كه هنوز آماده‌ي تبديل شدن به چرم نيست. پوست خام در ابتداي فرآيند دباغي، نمك زدايي شده و پيش از آن كه به مدت ۶ تا ۴۸ ساعت در آب غوطه‌ور شود، تمام موهاي آن زدوده مي‌گردد.

 

ساخت چرم

لازم است بدانيد كه تمام بخش‌هاي پوست حيوانات را نمي‌توان دباغي كرد و به چرم تبديل نمود. بنابراين، چرم ساخته شده از قسمت‌هاي مختلف بدن جانوران داراي ويژگي‌هاي متفاوتي است. به عنوان مثال، چرمي كه از پوست بخش‌هاي زيرين حيوانات به دست مي‌آيد با چرم حاصل از پوست ناحيه‌ي شكم و شانه‌ي حيوان متفاوت است.

براي به دست آوردن چرم‌هايي با ضخامت‌هاي گوناگون مي‌توان قبل يا پس از دباغي، پوست خام را به لايه‌هاي مختلفي تقسيم نمود. ساير فرآيندهاي توليد نيز تا حدود زيادي بر كيفيت چرم تأثير مي‌گذارد.

بسياري از افراد عاشق چرم بوده و هميشه به دنبال كالاهاي ساخته شده از چرم واقعي هستند. با اين وجود، اگر از آن‌ها بپرسيد كه چرم چيست، تنها پاسخ خواهند داد، محصولي است كه از پوست حيوانات به دست مي‌آيد. البته اين تعريف درست است اما بسيار ساده است. به عنوان مثال اغلب علاقمندان به چرم اصل نمي‌داننند كه ضخامت چرم براي هر مساحتي، نبايد بيش از ۰٫۱۵ ميلي متر باشد.

انواع چرم بر اساس نوع دباغي

[caption id="attachment_3377" align="alignnone" width="800"]تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم تعريف چرم به زبان ساده و چند نكته ساده از مراحل توليد چرم[/caption]

انواع چرم براساس فرآيند توليد آن متفاوت بوده و مي‌توان از آن جمله به موارد زير اشاره كرد:

 • چرم دباغي شده با مواد روغني: اين چرم، سبك و قابل شستشو بوده و با استفاده از امولسيون مواد روغني كه اغلب از عصاره‌ي به دست آمده از مغز حيوانات به دست مي‌آيند، توليد مي‌شود.

 

 • چرم دباغي شده با مواد گياهي: اين چرم بسيار انعطاف پذير و ظريف بوده و نياز به رسيدگي زيادي دارد. اين نوع چرم در صورت خيس شدن ممكن است سخت و شكننده شده يا به اصطلاح آب برود. براي توليد اين چرم از عصاره‌ي سبزيجات، ميوه‌ها، پوست درختان، ريشه‌ها و ساير عصاره‌هاي گياهي استفاده مي‌گردد.

 

 

 

 • چرم گوسفندي: اين نوع چرم داراي ويژگي جذب بالاي آب بوده و با استفاده از موادي روغني ساخته مي‌شود كه اكسيد شده و آلدئيدها را توليد مي‌كنند.

 

 • چرم دباغي شده با محلول كروم: در صورت تماس با آب، بافت و شكل اين نوع چرم مي‌تواند دچار تغييراتي اساسي شود. در فرآيند توليد اين چرم از سولفات كروم و ساير نمك‌هاي كروميوم استفاده مي‌شود.

 

 

 • چرم دباغي نشده: اين چرم محصول نهايي پوست حيوانات است و براي توليد آن با استفاده از ساده‌ترين روش‌ها پوست را تميز مي‌كنند تا لايه‌اي نازك حاصل گردد، سپس آن را براي مدتي مي‌خيسانند. پس از آن چرم را پهن مي‌كنند تا خشك شود. اين چرم معمولاً خشك و شكننده بوده و به عنوان چرم اصل شناخته نمي‌شود.

ديگر انواع چرم عبارتند از: چرم دباغي شده با زاج سفيد، چرم دباغي شده با گل سرخ، چرم دباغي شده با آلدئيد و چرم دباغي شده با فرمالدئيد.

 

امروزه، چرم به شكل قابل توجهي در دنياي مد و دكوراسيون مورد استفاده قرار مي‌گيرد. چرم در ساخت انواع گوناگون لوازم جانبي از جمله مبلمان و لوازم منزل و روكش صندلي اتومبيل به كار مي‌رود. همچنين، اين ماده‌ي زيبا با طرح و رنگي متنوع به صورت گسترده‌اي در توليد كيف چرم و كفش به كار گرفته مي‌شود. كمربند چرم ، بند ساعت و بسياري از اكسسوري چرم ديگر از جمله محصولاتي هستند كه بين عموم مردم از محبوبيت بسيار زيادي برخوردارند.

:
برچسب‌ها:

[ ]