ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كمرپند
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :charmsara
تاريخ: 1397/11/22  ساعت: ۱۰


چرم تصنعي و مصنوعي ماده اي مي‌باشد كه با هدف به كار گيري به تيتر جايگزين چرم در موضوع هايي مثل توليد اسباب و اثاث منزل، پوشاك، كفش، پارچه و ديگر كاربرد هايي كه در آن ها به روكشي چرم مانند نياز مي‌باشد اما استفاده از چرم واقعي در آن ها سبب ارتقا هزينه ها مي شود و يا براي كاربرد مسئله لحاظ مطلوب نيست، توليد مي شود . چرم مصنوعي با نام هاي مختلفي مانند leatherette، faux leather، PU leather، pleather و يا اين كه چرم گياهي شناخته مي شود . 

كمربند
ايجاد چرم مصنوعي راه متعدد متعددي براي توليد چرم هاي تصنعي ابتكار عمل گرديده اند . يكي از اولي چرم هاي مصنوعي، Presstoff نام دارد كه در آلمان قرن 19 ميلادي اختراع شد . اين چرم از خمير كاغذ كه به شكلي يگانه فرآوري شده و به صورت لايه اي در آمده تشكيل مي شود . گسترده ترين كاربرد اين نوع چرم در جريان پيكار جهاني دوم در آلمان بوده است كه از آن به عنوان جايگزين چرم حقيقي وواقعي به كارگيري مي شد . در اين دوران، به دليل وضعيت جنگي، چرم واقعي جيره بندي شده بود . قابليت به كار گيري از Presstoff تقريبا در هر گونه كاربردي كه در آن معمولا از چرم حقيقي و واقعي به كار گيري مي شد، به جز كالاهايي نظير كفش كه به طور مكرر تحت اثر خمش، ساييدگي يا رطوبت قرار داشتند، وجود داشت . زير چنين شرايطي Presstoff لايه لايه گرديده و چسبندگي خود را از دست مي دهد . Poromeric ها از يك روكش پلاستيكي ( معمولا پلي اورتان) بر روي يك لايه حساس الياف( معمولا پلي استر) ساخته مي شوند . واژه و كلمه poromeric به وسيله شركت DuPont و به عنوان اشتقاقي از كلمه هاي porous(متخلخل) و polymeric(پليمري) موضوع استعمال قرار گرفت . او‌لين ماده poromeric، محصولي از شركت DuPont بود كه Corfam اسم داشت . اين ماده براي اولين بار در سال 1963 و در جريان نمايشگاه كفش شيكاگو معرفي شد . Corfam بخش اصلي غرفه DuPontدر نمايشگاه جهاني نيويورك در سال 1964 را به خويش اختصاص داده بود . پس از خرج ميليون ها دلار براي بازاريابي اين كالا براي فروش به توليدكنندگان كفش، DuPont در سال 1971، Corfam را از بازار توده آوري كرد و حقوق و دستمزد آن را به يك كمپاني لهستاني فروخت . Leatherette نيز از پوشاندن يك اصلي پارچه اي بوسيله پلاستيك ساخته مي شود . اين پارچه را مي بضاعت از الياف طبيعي يا تصنعي تهيه كرد . اين پارچه در ادامه به وسيله يك لايه نرم PVC پوشانده مي شود . Leatherette در صحافي به كارگيري مي شود و همينطور به كارگيري از اين ماده به عنوان فريم دوربين هاي قرن بيستم نيز رايج بود . چرم Cork مشابه Presstoff، جايگزين ديگري براي چرم ارگانيك ميباشد كه از الياف ارگانيك پوست درخت بلوط چوب پنبه اي كه به صورت فشرده در آمده است تنظيم مي شود . 


پروسه ساخت چرم مصنوعي قدم هاي اضطراري براي تهيه چرم تصنعي و مصنوعي پلي اورتان:1- پارچه حياتي 2- پوشش پلي اورتان بر روي آن اعمال مي شود 3- يك پوشش رنگي به آن بيشتر مي شود 4- براي پايان كار، بافت نهايي به آن طولاني تر مي شود استعمال از چرم تصنعي در پوشاك و پارچه ها اكثر اوقات از چرم هاي مصنوعي در پوشاك و پارچه ها به كار گيري مي شود . يك عدد از معايب چرم هاي مصنوعي با پوشش پلاستيكي اين مي‌باشد كه حالتي متخلخل ندارند و اجازه عبور هوا را نمي دهند؛ بنابراين، در شراي از آن ها براي تهيه خرقه و يا پوشش صندلي هاي ماشين ها و . . . استعمال شود، مي تواند باعث عرق كردن شود . يكي از داراي اهميت ترين مزيت هاي اين دسته چرم، به خصوص در اتومبيل ها اين مي‌باشد كه در مقايسه با چرم طبيعي به نگهداري مقداري نياز دارااست و به راحتي ترك بر نمي دارااست يا اين كه رنگ خويش را از دست نمي دهد . 

:
برچسب‌ها:

[ ]