loading...

كيف چرم

كيف چرم

بازدید : 9
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

آشنايي با ماهيت پوستر تبليغاتي

پوسترتبليغاتي، صفحه اي است حاوي تصاوير، نقوش و كلمات كه براي آگاهي دادن يا پيام رساني مورد استفاده قرار مي گيرد. به بياني ساده تر اين چنين مي توان گفت پوستر وسيله اي براي اطلاع رساني و آگاهي بين اطلاع دهنده و اطلاع گيرنده است. يك برگه به ظاهر ساده به نام پوستر تبليغاتي مي تواند با متصاوير جذاب و نوشته هاي از پيش برنامه ريزي شده خود در تحقق اهداف شما نقش به سزايي ايفا نمايد.

طراحي پوستر تبليغاتي

نيم نگاهي به تاريخچه پوستر تبليغاتي

شايد حتي تصور كردنش براي شما كار ساده اي نباشد اما حقيقت اين است كه تاريخچه پوستر به دهه 1800 باز مي گردد .پوستر در آن زمان بيشتربراي فروش و معرفي محصولات استفاده ميشد و اكثر بازاريان به طراحي پوستر روي مي آوردند.

در واقع مي توان گفت پوستر يكي از اولين شيوه هاي تبليغاتي بود كه در اوايل قرن 19 به عنوان ابزاري براي ارتباط تصويري بين اطلاع دهنده و اطلاع گيرنده توسعه يافت . پس از دهه 19 طراحي پوستر تبليغاتي سريعا در جهان گسترش يافته و به يكي از عناصر مهم طراحي گرافيك و بازاريابي تبديل شد

پوستر هاي تبليغاتي كجا استفاده مي‌شوند؟

پوستار هاي تبليغاتي همانند كاتالوگ به عنوان يكي از مهم ترين ابزار هاي اطلاع رساني يك گرد همايي يا اتفاق يا معرف يك محصول يا برند در موارد بسياري كه به آنها در ادامه اشاره خواهيم كرد استفاده مي شوند. اگر بيرون برويد و به به اطراف خود به خصوص مغازه‌ها و ساختمان‌ها نگاه كنيد، پوستر هاي تبليغاتي را مشاهده خواهيد كرد. از جمله پر كاربرد ترين مكان هايي كه مي توانيد پوسترتبليغاتي خود را در آنجا نصب كنيد مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • بيلبوردها

 • پشت ويترين فروشگاه‌ها
 • كافه، رستوران و باشگاه‌ها
 • شركت‌ها
 • جشنواره‌ها و كنسرت
 • ديوار ساختمان ها و درختان
 • تابلو اعلانات

به طور كلي در اكثر مكان هاي پر تردد كه اجازه نصب پوستر تبليغاتي توسط شهرداري براي آن صادر شده باشد مي توان به نصب پوستر ها پرداخت.

هدف طراحي پوستر تبليغاتي چيست؟

با توجه به بياناتي كه در خصوص ماهيت پوستر هاي تبليغاتي ارائه كرديم به سادگي مي توان به منظور توضيح اهداف طراحي پوستر هاي تبليغاتي به موارد زير اشاره كرد:

 • تفهيم واقعيت يا انديشه‌اى به مخاطب

 • ترغيب مخاطب به منظور پشتيبانى از يك انديشه
 • معرفى يا آغاز يك فعاليت
 • برند سازي

چند نكته مهم در خصوص استفاده از پوسترهاي تبليغاتي

يك نكته مهم و ثابت شده در زمينه بازاريابي با استفاده از پوستر هاي تبليغاتي همانند بنر ها اين است كه هر چقدر تعداد پوسترهاي تبليغاتي در يك ناحيه بيشتر باشد، تأثير آنها نيز بيشتر خواهد بود.

اما چيزي كه حائز اهميت است اين است كه استفاده بيش از حد پوسترهاى تبليغاتي باعث مى‌شود كه به هدف يا هدف‌ هاى مورد نظر نرسيم و ممكن است مردم عليه انديشه‌اى كه اين پوسترها آن را رواج مى‌بخشند، برانگيخته شوند.

در واقع نكته مهم درباره طراحي و چاپ بنر و پوسترهاي تبليغاتي اين است كه برگ برنده دست كسي است كه به اندازه اي از پوستر ها استفاده كند كه موجب آزار و اذيت بينندگان نشود چرا كه اگر آزار و اذيتي در كار باشد هزينه طراحي و چاپ پوستر در راه دور كردن مخاطب از شما صرف مي شود.

چند عامل ساده اما موثر در طراحى پوستر

زمان شما براي جذب مخاطب از طريق پوستر تبليغاتي آنقدر زياد نيست پس اين نكته مهم را به ذهن خود بسپاريد كه معمولاً مردم فقط نگاهى گذرا به پوسترها مى‌اندازند و مدت اين نگاه آنقدر است كه صرفاً آن را تشخيص بدهند. رهگذران فقط در صورتى مدت نگاه آنها طولانى خواهد بود كه چيزى خاصى توجه آنها را جلب و علاقه‌مندى آنها را تحريك كند پس سعي كنيد در پوستر هاي تبليغاتي خود از جملات بسيار مهيج و جذاب استفاده كنيد.

طراحي پوستر تبليغاتي

 • سعي كنيد نوشته هاي روى پوستر ساده، روشن و صريح باشد.
 • مشخص كنيد چه كارى را اميدوار هستيد مخاطبان در نتيجه نصب پوستر انجام دهند.
 • انديشه اصلى پيام مورد نظر را مجسم كنيد و به‌صورت تصوير در بياوريد.
 • در ابتدا، طرحى كلى از پوستر را در مقياسى كوچك يك سوم يا يك پنجم اندازه واقعى ترسيم كنيد.
 • به‌منظور جلب توجه و براى تمايز تصوير، از رنگ استفاده كنيد، ولى طورى نباشد كه اين رنگ‌ها موجب سردرگمى شوند.
بازدید : 18
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

چه كسي مي داند كه در ته نشين هاي رسوبي يك جواهر ارشمند و كمياب زندگي مي كند؟

شايد در رسوبات آتشفشان ها يافتن الماس سفيد دور از ذهن نباشد اما گوهر كم ياب و قيمتي الماس سياه را در آتشفشان ها نمي توان يافت. اگر به رنگ مشكي به عنوان رنگ قدرت علاقه منديد و به تبع آن جواهراتي نظير الماس سياه بيشتر نظر شما را به خود جلب مي كند در اين مقاله با ما همراه باشيد.

آشنايي با الماس سياه

قيقهمانطور كه ساير سنگ هاي زينتي مانند انواع گوناگوني دارند جواهر ارزشمند الماس نيز داراي انواع مختلفي است. ويژگي هاي الماس هاي سياه به طور كامل با ويژگي هاي الماس هاي معمولي تفاوت دارند. در زير به برخي از اين تفاوت ها اشاره مي كنيم.

طبق تعاريفي كه در مقالات گذشته در خصوص الماس معمولي ارائه كرديم حتما مي دانيد كه ساختار الماس هاي معمولي، به شكل تك بلورهاي عظيم،است. اما الماس هاي سياه از ميليون ها بلور الماس ريز به هم چسبيده، شكل گرفته اند و دقيقا همين موضوع باعث شده كه ساختار شكننده اي داشته باشند.

نكته ديگري كه در خصوص ساختار الماس سياه مي توان گفت اين است كه به جز گرافيت در تركيب آن هماتيت يا بلور هاي كنگلومرا به كار رفته كه به اين گوهر زيبا خاصيت مغناطيسي كمي نيز بخشيده است.

تفاوت هاي اساسي الماس سياه با الماس هاي معمولي

 • ميزان ايزوتوپ كربن الماس سياه بسيار كمتر از الماس هاي معمولي است.
 • الماس سياه شكننده تر از الماس هاي معمولي است.
 • الماس هاي سياه از جنس گرافيت هستند و در ساختار آنها ناخالصي بسيار زيادي وجود دارد و همين عامل موجب مي شود تا الماس سياه به اندازه الماس هاي معمولي شفاف نباشند.
 • با توجه به اينكه الماس هاي سياه شكننده تر از الماس هاي معمولي هستند تراش دادن و صيغل دادن آنها كار بسيار دشواري است.
 • الماس هاي معمولي، به علت شرايط فشار بالايي كه هنگام توليد متحمل مي شوند،در ساختارشان هيچ گونه گازي همانند اكسيژن وجود ندارد. اما الماس هاي سياه، به خاطر ساختار متخلخلشان حاوي گزهاي هيدروژن و نيتروژن به دام افتاده هستند.

مقايسه الماس سياه طبيعي و مصنوعي

همان‌طور كه امروزه الماس‌هاي رنگي علي‌رغم كمياب بودن آنها در طبيعت در فروشگاه‌ها زياد ديده مي‌شوند، بيشتر الماس‌هاي سياه نيز به صورت مصنوعي تهيه شده و به بازار عرضه مي‌شوند. معمولا الماس‌هاي سفيدي كه كيفيت پاييني دارند در برابر حرارت و پرتوافكني قرار مي‌گيرند تا رنگ آنها تيره شود. در نتيجه بيشتر الماس‌هاي سياهي كه در بازار ديده مي‌شوند به طور طبيعي به اين رنگ در نيامده‌اند؛ اما نكته جالب اينجا است كه الماس سياه چه به صورت طبيعي شكل بگيرد يا به طور مصنوعي تيره شود تركيبات شيميايي يكساني دارد.

كاربرد الماس سياه طبيعي

در گذشته بيشتر جواهرات ارزشمند را با الماس هاي معمولي مي ساختند و الماس سياه بيشتر كاربرد صنعتي داشت اما امروزه جواهرات الماس سياه نيز طرفداران بسيار زيادي پيدا كرده است و با توجه به كمياب بودن قيمت بالتري نيز دارند.

انواع الماس سياه

الماس سياه در سه شكل مختلف وجود دارد:

 • الماس سياه فانتزي
 • الماس سياه صنعتي
 • الماس سياه درماني

الماس سياه فانتزي را به سختي تراش مي دهند و از آن براي استفاده در جواهراتي مانند گوشواره، گردنبند و انگشتر استفاده مي كنند. در حال حاضر شما علاوه بر خريد انگشتر عقيق يا خريد انگشتر فيروزه مي تواني در جواهرات خود از انگشتر الماس سياه نيز به عنوان يك جواهر گران بها استفاده كنسد.

موارد استفاده الماس صنعتي عبارتند از :

الماس سياه صنعتي به خاطر دارا بودن خاصيت مغناطيسي و حجم زياد گرافيت در امور صنعتي بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد.

 • مته هاي حفاري چاه هاي نفت و گاز
 • دستگاه هاي برش يا ساينده
 • توليد قطعات اپتيك بوسيله تراش با الماس
 • براي قطعاتي از موتورهاي جت كه احتياج به درجه حرارت بالا دارند
 • مصارف دندانپزشكي و مته هاي دندانپزشكي و تيغ هاي جراحي و تراش داخل رگها
 • به عنوان خنك كننده ( Heatsink ) قطعات ( چون الماس هدايت حرارتي بالايي دارد)
 • در لوازم الكترو مغناطيسي پيشرفته مانند ويدئو
 • در ساخت پنجره فضاپيماي پايونير

خاصيت درماني الماس سياه:

الماس سياه نيز مانند از بوجود آمدن سنگ كليه، كيسه صفرا و بيماري مثانه جلوگيرى مى كند. الماس سياه همچنين روى دستگاه گوارش شما اثر مطلوبى دارد و اعصاب و مغز را نيرو مى بخشد، در رفع مسموميت، تقويت چشم، تسكين نقرس و مصونيت بدن تأثير بسزايى دارد و تقويت كننده هوش و حافظه هست.
از ديگر خواص الماس سياه مي توان به بهبود قواي جنسي اشاره كرد. در بهبود بيماري هاي پوستي، مو و ناخن تاثير خارق العاده اي دارد. الماس از صاحب اش در برابر افكار منفي محافظت مي كند. بهتر است براى درمان از سنگ نتراشيده الماس استفاده شود و پس از ھر بار استفاده بايد آن را زير آب شسته و زمان كوتاھى (حدود 15 دقيقه) در زير نور خورشيد قرار داد.

چرا الماس سياه مثل الماس معمولي درخشش ندارد؟

ساختار شيميايي الماس سياه درست همانند نوع سفيد آن است اما وجود گرافيت در اين سنگ، رنگ آن را به سياه تبديل مي‌كند. الماس سياه به دليل داشتن ساختار چندبلوري، تلالو و درخشش ندارد. اين ساختار باعث مي‌شود نور به جاي شكست، جذب شود و ظاهر الماس را مات كند.

بازدید : 6
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

تحليل و بررسي اشتباهات رايج در طراحي و چاپ بنر

با توجه به اينكه پروسه طراحي و چاپ بنر پروسه اي هزينه بردار است دقت در چگونگي انجام آن از مرحله طراحي تا چاپ بسيار حائز اهميت است. هر گونه اشتباه يا ندانم كاري در پروسه چاپ بنر مي تواند براي روند بازاريابي شما نتيجه اي معكوس در بر داشته باشد. براي پيش گيري از اين اشتباهات و دستيابي به نتيجه ي موفقيت آميز در مرحله اول بايد به تحليل و بررسي خطاهاي ديگران پرداخت و از آنها درس گرفت. با تحليل و بررسي 5 مورد از اشتباهات رايج در چاپ بنر در اين مقاله با شما خواهيم بود.

اشتباه رايج 1: انتخاب اشتباه مكان نصب و به تبع آن انتخاب اشتباه سايز بنر

مكان نصب بنر يكي از مهم ترين عواملي است كه مي تواند تاثيرگذار بودن اين شيوه تبلببغاتي را تضمين كند.

نكات مناسب براي چاپ بنر

در هنگام انتخاب مكان مناسب براي نصب بنر تبليغاتي بايد به نكات زير توجه كنيد:

 • مكان مورد نظر خيلي بالا يا خيلي پايين نباشد. بهترين ارتفاع براي نصب بنر از كف معبر بين 2 تا 2.5 متر است.
 • از مكاني براي نصب بنر خود استفاده كنيد كه روشنايي آن در شب به اندازه كافي باشد
 • پيش از طراحي بنر مكان نصب آن را مشخص كرده و در طراحي خود عوامل محيطي تاثيرگذار را رعايت كنيد. به عنوان مثال اگر بنر تبليغاتي شما قرار است رو به روي يك دانشگاه نصب شود بهتر است در طراحي آن از رنگ هاي جذاب و جوان پسند استفاده شود و يا مي توان در طراحي آن از حجم بيشتري نوشته استفاده كرد چرا كه جامعه دانشجويي اهل مطالعه است و احتمال اينكه كل محتواي بنر تبليغاتي شما را مطالعه كند خيلي زياد است.
 • بنر هاي تبليغاتي خود را در ابعاد بزرگ چاپ كنيد. درست است كه چاپ بنر تبليغاتي بزرگتر هزينه بيشتري را نيز در بر دارد اما قطعا و صد البته كه تاثيرگذاري آن بسيار بيشتر است از بنر هاي تبليغاتي با سايز كوچك.

با توجه به نكاتي كه در اين بخش از مقاله ذكر شد در مي يابيم كه يكي از بزرگترين اشتباهات رايج در چاپ بنر انتخاب مكان نصب و به تبع آن انتخاب سايز بنر اشتباه است.

اشتباه رايج 2: انتخاب عكس ضعيف در طراحي

انتخاب يك عكس با كيفيت و جذاب بهتر است از استفاده بي رويه از عكس هاي بي كيفيت

اين شعاري است كه بزرگترين شركت هاي تبليغاتي در زمينه چاپ بنر سر مي دهند. شركت هايي كه براي طراحي بنر خود از عكس هاي زيادي استفاده مي كنند، بسيار كار اشتباهي را در طراحي بنر انجام مي دهند زيرا يك عكس جذاب مي تواند نگاه مخاطب را به قدري به خود جذب نمايد كه حتي نام برند تبليغ كننده را با آن عكس به خاطر بسپارد.
يكي از بزرگترين اشتباهات رايج در چاپ بنر اين است كه از در بنر تبليغاتي خود از چندين عكس بي كيفيت استفاده كنيد. اين نكته را به خاطر داشته باشيد كه هر كس كيفيت را فداي كميت كرده شكست خورده.

چاپ بنر

اشتباه رايج 3: طراحي بنر تبليغاتي بدون عنوان

بنر تبليغاتي كه عنوان ندارد صد در صد بيننده خود را به سرگرداني مي كشاند. پر واضح است كه يك بنر تبليغاتي نصب شده در يك نقطه شلوغ از شهر ميزبان مخاطباني است كه خيلي فرصتي براي مطالعه ندارند پس با انتخاب يك عنوان مناسب و كاربردي با يك جمله كار را تمام كرده و هدف تبليغ خود را به مخاطب القا كنيد.

نكته مهم: بنري داراي قدرت بيان كافي مي باشد كه عنوان مناسبي در آن استفاده شده باشد.

استفاده از نام و لوگوي شركت براي عنوان بنر كار اشتباهي در طراحي بنر مي باشد. اين موضوع به خصوص براي شركت هايي كه به صورت نوپا در اين زمينه فعاليت دارند صدق مي كند زيرا ابتدا بايد روي عنوان بنر خود كار كنند و بعدها روي برند و يا لوگو كار كنند.

چاپ بنر

اشتباه رايج 4: استفاده از حجم متن زياد در بنر

يكي از اشتباهات رايجي كه طراحان در بنر انجام مي دهند استفاده از متن طولاني مي باشد. بنابراين بهتر است از متن هاي كوتاه و پر مفهوم براي بنر خود استفاده كنيد حتي اگر دو جمله باشد. .خيلي ها هستند كه تصورشان اين است كه چون براي چاپ بنر هزينه كرده اند پس بايد همه آنچه مي خواهند به مشتريانشان بگويند در دل بنر جاي دهند. ما در اين بخش از مقاله مجددا تاكيد مي كنيم كه اين كار بسيار اشتباه است.

چاپ بنر

اشتباه رايج 5: درج نكردن اطلاعات تماس

نه آدرس مكان نه ايميل نه شبكه هاي اجتماعي، فقط و فقط شماره تماس يا وب سايت خود را در بنر تبليغاتي تان بنويسيد.
اطلاعات تماس تنها پل ارتباطي بين مخاطبان و شما مي باشد. پس توجه به آن بسيار مهم است كه آن را در بنر خود به كار ببريد و گرنه طراحي بنر كار بيهوده اي خواهد بود. البته در نوشتن اطلاعات تماس با تمام جزئيات نبايد زياده روي كنيد زيرا مخاطبان زمان كافي براي ثبت آن نخواهد داشت پس بهترين راه حل درج وب سايت يا يك شماره تماس به صورت درشت مي باشد تا مخاطبان بتوانند آن را به ذهن بسپارند.

چاپ بنر

اميدواريم با شناخت كامل اشتباهات رايجي كه در طراحي و چاپ بنر تا كنون شاهد آن بوده ايم بتوانيد قدمي در باب پيشگيري از رخ داد مجدد آنها برداشته و در زمينه چاپ بنر موفق باشيد.

بازدید : 12
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

براي برند هاي لوكس چه كارت ويزيتي مناسب است؟

با توجه به افزايش چشمگير تنوع در طراحي كارت ويزيت امروزه انتخاب كارت ويزيتي كه در شان كسب و كار باشد انتخاب چندان ساده اي نيست. مخصوصا اگر داراي كسب و كار ارزشمندي نيز باشيد و به اصطلاح نام و آوازه ي برند شما براي عموم مردم آشنا باشد.

اگر شغل شما خريد و فروش اشيا قيمتي است يا لباس هاي برند و مارك را مي فروشيد و يا محصولاتي لاكچري براي خريداراني خاص عرضه مي كنيد پيشنهاد ما به شما طراحي كارت ويزيت طلاكوب است. در ادامه شما را بيشتر با اين نوع كارت ويزيت آشنا مي كنيم.

آشنايي با چاپ كارت ويزيت به روش طلاكوب

يكي از جذاب ترين و زيباترين انواع چاپ هاي ديجيتال در حال حاضر چاپ سيلور و طلا كوب است. اين تكنولوژي جديد به شما امكان مي دهد از چاپ ديجيتال براي ايجاد جلوه هاي فلزي خيره كننده براي ابعاد چند بعدي در طراحي خود استفاده كنيد و به خلق يك كارت ويزيت لوكس بپردازيد.

در واقع چاپ طلاكوب نوعي چاپ داغي است كه به شيوه لتر پرس انجام ميگيرد. طلا كوب در رنگ‌هاي مختلف از جمله طلايي، نقره‌اي، آبي، قرمز موجود ميباشد.

چگونه فرايند برجسته سازي در كارت ويزيت انجام مي شود؟

بهترين شيوه براي برجسته سازي عناصر مهم در كارت ويزيت استفاده از جوهر خشك فلزي است. جوهر خشك فلزي يك روش مقرون به صرفه براي چاپ هاي فلزي و يك راه زيبا براي برجسته كردن عناصر مهم در صفحه و همچنين افزودن يك درخشش ظريف و خيره كننده مي باشد .

چگونه محتواي برجسته كارت ويزيت شما رنگ طلا به خود مي گيرد؟

براي اين كار با روش لتر پرس فويل طلايي رنگ را با فشار جك روي قسمت هاي برجسته طرح پرس مي كنند. البته قبل از هر چيز بايد براي تمامي قسمت هاي برجسته كه قرار است لايه طلا به آنها تزريق شود كليشه ساخت. توضيح اينكه كليشه چيست از حوصله اين مقاله خارج است.

كاربرد هاي متفاوت چاپ طلاكوب

بر روي آرم ها و عناصر كليدي، مانند اسامي، عناوين و عنوان هاي مهم روي كارت ويزيت

براي اضافه كردن اعتبار به مهر در دعوت نامه ها، گواهينامه ها و اسناد مهم

سلطنتي تر نشان دادن كارت هاي عروسي

بر روي عناصر گرافيكي مانند الگوهاي و تصاوير براي يك اثر منحصر به فرد

چاپ لوگو و نوشته روي سالنامه، تقويم هاي روميزي، جلد مدارك و...

نكات مهم در طراحي كارت ويزيت طلاكوب

به خاطر داشته باشيد اگر قصد داريد براي برند خود به طراحي كارت ويزيت طلاكوب بپردازيد در اين روش از نوشته هاي خيلي ريز و نازك خودداري كنيد. به دليل ساخت كليشه براي قسمت هاي طلاكوب امكان ناخوانا بودن متن وجود دارد.

قسمت هايي كه قرار است به صورت طلاكوب چاپ شوند نيازمند ساخت كليشه مي باشد كه بايد حتما با نرم افزارهاي برداري و به صورت تك رنگ مشكي k=100 در فايلي جداگانه ذخيره شود.

در فايل اوليه قسمت هاي طلاكوب در طراحي قرار داده نمي شوند و اين قسمت ها به صورت طرح زمينه قرار مي گيرند. روش چاپ طلاكوب در دو مرحله انجام مي شود كه قسمت هاي طلاكوب مرحله دوم چاپ مي باشد.

معرفي 5 نمونه طراحي كارت ويزيت طلاكوب لوكس و لاكچري

در اين جا 5 نمونه كارت ويزيت كه زيبايي چشمگيري دارند را مشاهده مي كنيد كه مي توانيد از اين نمونه هاي جذاب، ايده هاي فوق العاده اي بگيريد و كارت هاي زيبايي خلاق كنيد.

انواع كارت ويزيت طلاكوب

انواع كارت ويزيت طلاكوب

انواع كارت ويزيت طلاكوب

انواع كارت ويزيت طلاكوب

ويژگي‌هاي منحصر به فرد كارت ويزيت هاي طلاكوب

در اين بخش از مقاله مي خواهيم به ويژگي هاي منحصر به فرد كارت ويزيت هاي طلاكوب اشاره كنيم. ضمن اينكه طراحي كارت ويزيت طلاكوب اعتبار و ارزش ويژه اي به كسب و كار و برند لوكس شما مي دهد مزاياي ديگري نيز دارد كه در اين بخش از مقاله به آنها اشاره مي كنيم.

استحكام: كارت ويزيت طلاكوب سخت تا مي‌شود و مقاومت زيادي در برابر شكستن دارد همين عامل موجب مي شود كه كارت ويزيت طلاكوب شما از استحكام بالايي برخوردار باشد.. ضمنا ضخامت كارت‌ طلاكوب اندكي از كارت‌هاي سلفون بيشتر و محكم تر هستند.

مقاومت در برابر آب: كارت ويزيت طلاكوب از جنس كاغذ استخواني مي‌باشد و بخاطر داشتن روكش سلفون مات مقاومت نسبتا خوبي در برابر آب دارد. در واقع كارت ويزيت طلاكوب و لاكچري شما ضد آب نيز هست.

قابليت نوشتن با خودكار روي كارت: قابليت نوشتن با خودكار روي كارت ويزيت‌ طلاكوب وجود دارد. اما بلافاصله پس از نوشتن نبايد روي آن دست كشيده شود چون رنگ آن پخش مي‌شود. اين قابليت به مشتري شما اين امكان را ميدهد كه اگر نيازي به اطلاعات اضافه تري نسبت به آنچه كه روي كارت ويزيت شما درج شده است دارد به سادگي روي آن يادداشت نمايد.

بازدید : 10
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

اگر در كل دنيا مي توانستيد فقط يك وسيله نقليه داشته باشيد ، چه چيزي را انتخاب مي كرديد؟ بسياري از ما يك ماشين اسپرت شگفت انگيز يا حتي يك اتومبيل مسابقه را انتخاب مي كرديم. برخي به دنبال يك چهار چرخ يا وانت مي رويم. با توجه به اين انتخاب ها مطلقاً به فكر تراكتور مي افتيم . تراكتور داراي يك موتور ديزل قدرتمند و لاستيك هاي بسيار بزرگ است، با اين وسيله مي توانيد به به هر جايي برويد و هر كاري انجام دهيد! تراكتورها واقعاً وسايل نقليه شگفت انگيزي هستند ، اما آيا تا به حال فكر خريد تراكتور بوده ايد . بياييد نگاه دقيق تري روي آن داشته باشيم.

اگر تا به حال در يك حركت تند و تيز در پشت يكي گير كرده ايد ، احتمالاً فكر مي كنيد يك تراكتور مزاحم است اما كاملا دچار اشتباه هستيد. كلمه "تراكتور" با كلماتي مانند "كشش" و "كششي" از كلمه لاتين "tractus" به معني ترسيم (كشيدن) به دست مي آيد. تراكتور در اصل دستگاهي است كه براي كشيدن اوضاع خراب طراحي شده است ، معمولاً بسيار كند و مطمئن است.

تراكتورها موتورهاي ديزلي بزرگ و قدرتمندي دارند و از نظر تئوري اين بدان معني است كه آنها بايد دقيقاً مانند اتومبيل هاي اسپرت بتوانند به طور باورنكردني حركت كنند. اما در يك تراكتور قدرت موتور طوري طراحي شده است كه به روشي كاملاً متفاوت عمل مي كند و براي كشيدن بارهاي بزرگ و سنگين مورد استفاده قرار مي گيرد. آنچه اين امر را ممكن مي سازد جعبه دنده تراكتور است كه چرخش هاي پر سرعت موتور ديزل قدرتمند را به چرخه هاي بسيار كم سرعت چرخ ها تبديل مي كند ، و با افزايش نيرويي كه تراكتور مي تواند براي كشيدن همزمان كارها استفاده كند. اگر چيزي در مورد چرخ دنده ها بدانيد ، مي فهميد كه قدرت كشش باورنكردني يك تراكتور بايد با هزينه سرعت پيش بيايد: اگر يك تراكتور را ببينيد كه به سرعت مي رود، احتمال آن وجود دارد كه فشار زيادي به آن وارد نمي شود. به همين ترتيب ، اگر در پشت يك تراكتور گير بيفتيد ، مي دانيد موتور احتمالاً به همان اندازه كه مي تواند بار خود را بكشد كار مي كند.

چرا تراكتور اختراع شد

تراكتورها در ابتدا براي جايگزين كردن حيوانات مانند گاوها و اسبها طراحي شده بودند كه مردم از زمان هاي قديم براي كشيدن گاوآهن از آنها استفاده مي كردند. يكي از پيشگامان تراكتورهاي مدرن ، هنري فورد ، صنعتگر آمريكايي ، حداقل بخشي از الهام خود را از يك عزم ساده دريافت كه براي انجام كارهاي مزرعه سنگين چيزي بهتر از اسب و گاو بدست آورد.

قبل از رسيدن تراكتورها ، اسبها و گاوها زندگي را براي كشاورزان بسيار آسان تر مي كردند ، اما همه آنها واقعاً مي توانستند كار را انجام دهند. از آنجا كه تراكتورهاي اوليه صرفاً جايگزيني براي اسبها و گاوها بودند ، كشيدن كارها تقريباً همان كاري بود كه مي توانستند انجام دهند. سوخت تراكتورهاي اوليه بوسيله ذغال سنگ تامين مي شد كه به موتورهاي كشش بخار معروف بودند. آنها مانند لوكوموتيوهاي بخار كوچك ، با چرخ هاي فلزي بزرگ ، محكم كه قادر به پايين آمدن از جاده ها بودند كار مي كردند. به نظر مي رسيد و براي اولين بار در اواخر قرن 19 تراكتور ساخت شد. جالب توجه است براي هنري فورد اين حيوانات كه در مزارع كار مي كردند و همچنين ذغال سنگ الهانم بخش ساخت اين وسيله قدرمتمند بوده است . همانطور كه بعدها در زندگي نامه خود نوشت:

"من كاملاً مطمئن بودم كه اسب ها و گاو ها با توجه به همه زحمتي كه در مزرعه انجام مي دهند و هزينه هاي تغذيه نمي توانند سود كافي داشته باشند. همين دليل مرا به فكر ساخت موتور انداخت تا بتواند كارهايي كه اين حيوانات مي كنند را به بهترين شكل انجام دهد. "

فروش تراكتورهايي كه توسط فورد ساخته شده بود با استقبال خوبي روبه رو شد.

در سال هاي اخير اين وسيله علاوه بر استفاده هاي فراواني كه دارد قيمت بالايي بالايي دريافت كرده است و همين دليل باعث شده تا قيمت تراكتور دست دوم براي بسياري از افراد اهميت پيدا كنند و به جاي خريد نو اين وسيله به سراغ ماشين هاي دست دوم بروند.

بازدید : 9
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

در اين مقاله آموزشي مي خواهيم در خصوص چگونگي انجام شبيه سازي با انسيس فلوئنت صحبت كنيم. قبل از هر چيز لازم مي دانيم براي آن دسته از عزيزاني كه به تازگي به جمع كاربران وب سايت ما پيوسته اند مختصري در خصو قابليت ها و ويژگي هاي انسيس فلوئنت توضيح داده و سپس به تشريح مراحل انجام پروژه با انسيس فلوئنت بپردازيم. در صورتي كه به اين موضوع علاقه منديد با ما همراه باشيد.

آشنايي اوليه با انسيس فلوئنت

انسيس فلوئنت يك نرم افزار كاربردي است كه در زمينه شبيه سازي جريان هاي سيال و سيستم هاي حرارتي از سال 2006 تا به امروز كمك شاياني به جامعه فني و مهندسي كرده است. اين نرم افزار يك داده پرداز قدرتمند است كه به كمك آن به سادگي مي توانيد مخازن مختلف را شبيه سازي كرده و تحقيقات خود را به صورت مجازي روي آن پياده سازي كنيد. در ادامه درباره كاربرد هاي اين نرم افزار بيشتر سخن خواهيم گفت.

كاربردها و قابليت هاي نرم افزار انسيس فلوئنت

همانطور كه در بخش قبل نيز اشاره كرديم عمده ترين كاربردهاي انسيس فلوئنت در شبيه سازي جريان هاي سيال خلاصه مي شود. جهت اشراف كامل شما همراهان ارجمند به اين نرم افزار و ايجاد آمادگي براي انجام پروژه با انسيس فلوئنت ليست كاملي از قابليت ها و كاربرد هاي آن را در اين بخش ارائه مي كنيم:

كاربرد ها و قابليت هاي انسيس فلوئنت:

 • شبيه سازي جريان در هندسه هاي پيچيده
 • شبيه سازي مدل كردن تراكم‌پذير و تراكم‌ناپذير
 • شبيه سازي تحليل كامل جريان پايا (Steady) يا گذرا (Transient)
 • شبيه سازي مدل كردن جريان‌هاي لزج، آرام و متلاطم
 • شبيه سازي سيال‌هاي نيوتني و غيرنيوتني
 • شبيه سازي انتقال حرارت جابجايي شامل جابجايي آزاد يا اجباري
 • شبيه سازي تركيب انتقال حرارت جابجايي/هدايتي
 • شبيه سازي انتقال حرارت تشعشعي
 • شبيه سازي مدل فريم‌هاي چرخان يا ساكن
 • شبيه سازي مش‌هاي لغزان و مش‌هاي متحرك
 • شبيه سازي واكنش‌هاي و تركيبات شيميايي، شامل احتراق و مدل‌هاي واكنشي
 • شبيه سازي محاسبات لاگرانژي براي تغيير فاز از ذرات/قطرات كوچك/حباب‌ها يا شامل تركيبي از همه با فاز يكنواخت
 • شبيه سازي افزودن ترم‌هاي اختياري حجمي از گرما، جرم، مومنتوم، اغتشاش و تركيبات شيميايي
 • شبيه سازي جريان در محيط متخلخل
 • شبيه سازي مبدل‌هاي حرارتي، فن‌ها، رادياتورها و بازده آن‌ها
 • شبيه سازي جريان‌هاي دوفازي و چندفازي
 • شبيه سازي جريان‌هاي سطح آزاد با شكل‌هاي سطح پيچيده

چگونه با انسيس فلوئنت شبيه سازي كنيم؟

بعد از آگاه شدن درباره قابليت ها و كاربرد هاي ارزشمند انسيس فلوئنت نوبت آن است كه در خصوص كار با آن و نحوه استفاده از امكانات لازم براي اجراي شبيه سازي ها سخن بگوييم. در اين مقاله مراحل كلي صفر تا صد شبيه سازي با انسيس فلوئنت را به شما توضيح مي دهيم و در مقالات بعدي به صورت تخصصي تر به تشريح هر يك از مراحل انجام پروژه با انسيس فلوئنت به صورت محزا خواهيم پرداخت.

سه مرحله اساسي شبيه سازي با انسيس فلوئنت

 1. طرح اوليه مدل را در نرم افزار هاي طراحي ايجاد كنيد.
 2. با استفاده از امكانات نرم افزار هاي طراحي مدل خود را شبكه بندي كنيد.
 3. با اعمال شرايط مرزي حاكم بر مسئله فرآيند شبيه سازي در نرم افزار فلوئنت را آغاز كنيد.

براي انجام مرحله اول به صورت ساده تر و راحت تر استفاده از محيط ديزاين مُدلِر انسيس را به شما پيشنهاد مي كنيم سپس شبكه بندي مدل طراحي خود را در محيط انسيس مشينگ (ANSYS Meshing) مي توانيد انجام دهيد و در انتها با انجام شبيه سازي با انسيس فلوئنت (ANSYS Fluent) كار خود را ادامه دهيد.

چند نكته مهم

 • كار مدل سازي پروژه خود را در نرم افزارهاي ساليدوركز(Solidworks) يا كتيا (Catia) نيز مي توانيد انجام دهيد و سپس هندسه ي طراحي شده خود را به محيط هاي مشينگ (ANSYS Meshing) و يا ICEM به منظور شبكه بندي وارد كنيد (Import)
 • كار شبكه بندي مدل خود را در مي توانيد در نرم افزار گمبيت(Gambit) انجام دهيد.

پس از اين سه مرحله اساسي بايد اطلاعات لازم را به حل گر هاي نرم افزار انسيس فلوئنت بدهيد. در ادامه اين مقاله به صورت تيتر وار مراحل بعدي كه به حل مساله مربوط است را ارائه مي كنيم

 • وارد كردن شبكه محاسباتي به برنامه حلگر مانند انسيس فلوئنت
 • چك كردن شبكه محاسباتي
 • تعيين روش محاسباتي حل CFD
 • تعيين معادلات پايه كه بايد به صورت عددي حل شوند. از قبيل آرام يا مغشوش بودن جريان، فعال بودن يا نبودن معادله انرژي، واكنش‌هاي شيميايي، مدل‌هاي انتقال حرارت، تعيين كردن مدل‌هاي مختلف در صورت لزوم از قبيل فن‌ها، مبدل‌هاي حرارتي، محيط‌ هاي متخلخل و غيره
 • انتخاب خواص سيال و يا جامد در فلوئنت و ساير نرم افزارهاي CFD
 • مشخص كردن شرايط مرزي مسئله CFD يا فلوئنت
 • تعيين پارامترهاي كنترل‌كننده حل CFD
 • مقداردهي اوليه به مسئله فلوئنت يا CFD
 • شروع حل عددي مسئله
 • آزمايش و بررسي اعتبار نتايج حل CFD و فلوئنت
 • ذخيره نتايج محاسبات CFD
 • بهينه‌سازي مشبندي شبكه در صورت لزوم

اميدوريم با ارائه اين مقاله توانسته باشيم در جهت آموزش انسيس فلوئنت به شما كاربران محترم گام موثري برداريم.

بازدید : 8
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

وقتي كه مدل هاي تابش فعال است، شار تشعشعي در حل معادله انرژي در هر تكرار گنجانده مي شود.
روش‌هاي مختلف براي انتقال حرارت شامل هدايت، جابجايي و تشعشع است. تفاوت اصلي تشعشع با هدايت و جابجايي اين است كه تشعشع براي انتقال نياز به محيط مادي ندارد. انتقال تشعشعي در هر سه محيط جامد، مايع و گاز مي‌تواند اتفاق بيفتد.

انجام پروژه با انسيس فلوئنت

مدل‌هاي تشعشع عبارتند از:

· مدل تشعشعي انتقال گسسته
((Discrete Transfer Radiation Model (DTRM)

· مدل تشعشعي پي-1
(P-1 Radiation Model)

· مدل تشعشعي روزلند
(Rosseland Radiation Model)

· مدل تشعشعي سطح به سطح (مدل تشعشعي ناحيه‌اي)
(Surface to Surface (S2S)

· مدل تشعشعي دسته‌بندي گسسته
(Discrete Ordinates (DO) Radiation Model)

نرم‌افزار ANSYS Fluent به جز مدل‌هاي ذكر شده يك مدل خورشيدي نيز دارد كه به كاربر اين اجازه را مي‌دهد كه تاثيرات تشعشع خورشيد در شبيه‌سازي‌ها را اعمال كند.

منبع: سايت ايران انسيس

در مدل DTRM فرض اصلي اين است كه تشعشعي كه از المان سطح در يك بازه مشخص زاويه جامد خارج مي‌شود، مي‌تواند با يك تك‌اشعه تقريب زده شود.

مدل تشعشع P-1 ساده‌ترين حالت مدل كلي P-N است كه اساس آن بسط شدت تشعشع به يك سري متعامد هارمونيك‌هاي كروي است.

مدل تشعشع Rosseland زماني اعتبار دارد كه ماده به لحاظ نوري ضخيم باشد و بهتر است كه براي مسائلي استفاده شود كه ضخامت نوري بيشتر از 3 باشد. معادله مدل Rosseland مي‌تواند از معادلات مدل P-1 بدست آيد.

مدل تشعشع S2S مي‌تواند براي تبادل تشعشع در يك محفظه با سطوح خاكستري و ديفيوز استفاده شود. تبادل انرژي بين دو سطح به اندازه، فاصله و جهت‌گيري دو سطح وابسته است. اين پارامترها از طريق ضريب ديد (view factor) در نظر گرفته مي‌شوند. فرض اصلي مدل S2S اين است كه هر نوع تشعشع جذبي، نشري و پخشي مي‌تواند صرف‌نظر شود؛ از اينرو، فقط تشعشع سطح به سطح براي تحليل‌ها نياز است كه در نظر گرفته شود.

مدل تشعشع DO معادله انتقال تابش را براي تعداد محدودي زاويه جامد گسسته، كه هر كدام به يك جهت بردار ثابت در يك سيستم كارتزين جهاني (x,y,z) مرتبط مي‌شود، حل مي‌كند. برخلاف مدل DTRM، مدل DO تعقيب پرتو ندارد و بجاي آن معادله 1 را به معادله انتقال براي شدت تشعشع در مختصات فضايي (x,y,z) تبديل مي‌كند. مدل DO به تعداد جهت‌هاي موجود معادلات انتقال را حل مي‌كند.

براي آشنايي بيشتر با مفاهيم انتقال حرارت از طريق تشعشع و كاربردهاي آن در نرم افزار فلوئنت، دوره‌‎ي آموزشي را پيشنهاد مي‌كنيم.

[caption id="attachment_2380" align="aligncenter" width="300"]انتقال حرارت از طريق تشعشع در يك اتاق انتقال حرارت از طريق تشعشع در يك اتاق[/caption]

بازدید : 6
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

چگونه لكه ها را از روي فرش پاك كنيم ؟

اگر نوشيدني ريخته شده تنها آب باشد، نگران نباشيد . تنها كاري كه لازم است انجام دهيد خشك كردن مايع ريخته شده با استفاده از يك دستمال نخي تميز از روي فرش مي باشد دليل اينكه ميگوييم محل ريختن آب خشك شود اين است كه اگر حجم زيادي ازآب به تار و پود فرش نفوذ كند رطوبت داخل فرش باعث پوسيدگي در آن تكه از فرش ميشود و امكان دارد در زمان شسشتشو با دستگاه هاي اتومات آن تكه از فرش دچار پارگي شود. .

لكه قهوه را سريع پاك كنيد !

هنگامي كه نوشيدني ريخته شده بر روي فرش ، قهوه باشد بلافاصله براي لكه زدايي قهوه از روي دست به كار شويد ! چرا كه قهوه به سرعت رنگ ميدهد و خيلي زود لكه آن بر روي فرش تثبيت ميشود . قاليشويي غرب با ارائه راهكارهايي شما را به خواندن ادامه مقاله دعوت ميكند.

راهكارهايي آسان جهت لكه زدايي قهوه از روي فرش :

زماني كه قهوه ريخته شده بر روي فرش هنوز خيس و تازه است شانس شما براي از بين بردن لكه بسيار زياد است و ميتوانيد تنها با مقداري آب و يك دستمال خشك محل لكه را تميز كنيد به اين صورت كه ابتدا با كمك دستمالي خشك و تميز كه قدرت جذب بالايي داشته باشد تمام مايع خيس قهوه را از روي فرش جمع كنيد سپس با استفاده از دستمالي مرطوب و مقداري آب محل لكه را محكم بكشيد و بعد ار پاك شدن لكه ، با دستمالي تميز خشك كنيد .

با مايع ظرفشويي لكه قهوه را پاك كنيد :

اين روش براي لكه هايي مناسب است كه زمان بيشتري گذشته و رنگ قهوه بر روي فرش تثبيت شده در اين روش از يك استكان آب و چند قطره مايع ظرفشويي استفاده كنيد پس از آن آب و مايع را تركيب كرده و با اسفنج محل لكه قهوه را محكم بكشيد و سپس با دستمال خشك كنيد .

لكه زدايي قهوه

ماست ، پاك كننده اي قوي جهت زدودن لكه قهوه

براي زدودن لكه از روي فرش ميتوان از چند قاشق ماست استفاده كرد .

ماست هارا روي محل لكه بريزيد و تقريبا 10 دقيقه منتظر بمانيد سپس با قاشق ماست ها را جمع كنيد و با دستمالي خشك و تميز و مقداري آب محل لكه را پاك كنيد به ياد داشته باشيد كه هرچه مدت زمان ايجاد لكه قهوه بر روي فرش كمتر باشد قدرت پاك كنندگي ماست بيشتر است و هرچه مدت زمان بروز لكه بيشتر باشد براي از بين بردن كامل لكه بايد اين مرحله را چندين بار تكرار كنيد.

ماست لكه زداي قوي براي قهوه

نكته قابل توجه :

قهوه طوري است كه وقتي روي فرش ريخته ميشود به آساني پخش ميشود و به اكثر مناطق فرش رنگ ميدهد به همين دليل بايد براي پاك كردن لكه قهوه از روي قالي از خارج به داخل دستمال رابكشيد يعني از اطراف و خارج لكه شروع كنيد و به قسمت مركزي لكه ، دستمال را حركت دهيد به اين ترتيب بجاي اينكه لكه پخش شود در يك نقطه جمع ميشود.

در صورتي كه غلظت و ميزان قهوه ريخته شده زياد، و لكه قديمي است و بيشتر در مناطق روشن و سفيد فرش نمايان است بهتر است از خدمات قاليشويي مورد اعتماد و اطمينان خود كمك بگيريد .

بازدید : 15
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

اپليكيشن فروشگاهي رايا پارس با كليه قابليت هاي اتصال به هر نوع درگاه بانكي، درج هر تعداد دسته بندي و محصول، كاتالوگ، نمودار قيمتي، باشگاه مشتريان، نظرات، اخبار و مقالات علمي، فرم ساز، ايميل ماركتينگ، ثبت سفارشات، مدريت فاكتور ها و ساير قابليت هاي مديريت سايت را دارا ميباشد. اپليكشن فروشگاهي قابليت به اتصال هر نوع وب سايتي را دارد.

ورود كاربران به اپليكيشن

در هنگام ورود به اپليكيشن فروشگاهي شما نيازي به ثبت نام نداريد و ميتوانيد كليه محصولات را ملاحظه بفرماييد. و ثبت نام در رويه خريد صورت ميگرد. اين عمليات بخاطر افزايش ورود كاربران صورت ميگيرد تا اطلاعات محرمانه خود را حفظ نمايند.

صفحه اصلي و نمايش محصولات

شما ميتوانيد محصولات خود را با كليه مشخصات به نمايش بگذاريد و اگر محصولي داراي چندين رنگ ميباشد و هر رنگ قيمت خاص خود را دارد شما ميتوانيد بدن هيچ مشكلي محتواي خود را در پنل مديريت درج نماييد. تعداد دسته بندي و تعداد محصول بصورت نامحدود ميباشد.

جستجوي محصول

در قسمت جستجو شما ميتوانيد محصول مورد نظر را بيابيد.

اتصال به درگاه پرداخت

اپليكيشن ميتواند به هر درگاه پرداخت رسمي، واسط و يا بين المللي متصل شود. و درصورتي كه محصول ناموجود باشد كاربر بدون پرداخت هزينه ميتواند سفارش دهد.

بنرهاي تبليغاتي

شما ميتوانيد بنرهاي تبليغاتي خود را در صفحه اصلي اپليكيشن و يا صفحات داخلي به نمايش بگذاريد. شما ميتوانيد لينك داخلي به بخش هاي اپليكيشن بدهيد.

اخبار و مطالب آموزشي

شما ميتوانيد هر دسته بندي از مطالب اخبار، مقالات علمي، آموزشي و ... را درج نماييد. و حتي اخبار مهم را بصورت نوتيفيكيشن به كاربران ارسال نماييد.

بازدید : 11
سه شنبه 16 ارديبهشت 1399 زمان : 11:18

خريد اپليكيشن آموزشي آماد

با قابليت درج و فروش بي نهايت فايل ويدئو، صوت و PDF در هر سرفصل

آرشيو مطالب بصورت كتابخانه اي

ارسال پيام انفرادي و نوتيفيكيشن

Player اختصاصي براي فايل صوتي و تصويري

رمزنگاري فايل هاي صوتي و تصويري

قابليت اتصال به درگاه پرداخت

قابليت اتصال به پنل sms

بخش نمايش اخبار علمي بصورت كانال تلگرامي

معرفي شبكه هاي مجازي

اپليكيشن آموزشي طراحي شده توسط شركت رايا پارس قابليت انتقال دانش به جامعه اساتيد داده است در اين اپليكيشن قابليت هاي تجاري فروش فايل در نظر گرفته شده است.

اكثر اساتيد به دليل نشر بدون مجوز فايل هايشان در بستر فضاي مجازي وارد نميشوند ولي اين برنامه فابل هاي ويدئويي در ج شده فقط از طريق خود اين اپليكيشن قابليت اجرا دارند.

شما ميتوانيد كليه ي پكيج هاي آموزشي خود را به صورت رايگان و يا دريافت هزينه در اختيار عموم قرار دهيد.ساختار درج فايل ها با اين قابليت ميباشد كه يك قيمت براي پكيج در نظر گرفته شده است و شما براي فايل هاي زير مجموعه اين پكيج ميتوانيد قيمت مجزا تعريف نماييد.

ثبت نام و ورود به اپليكيشن

رويه ثبت نام در اپليكيشن آموزشي از طريق شماره موبايل صورت ميگيرد. به گونه اي كه در زماني كه برنامه باز ميشود كادر شماره موبايل ظاهر ميشود، پنل مديريت شماره را بررسي مينمايد اگر حساب كاربري از قبل ساخته شده باشد، كليه اطلاعات قبلي از جمله فايل هاي خريداري شده و پيام هاي صورت گرفته با ادمين را به نمايش ميگذارد و در صورتي كه شماره موبايل جديد باشد، حساب كاربري ساخته ميشود.

دوره هاي آموزشي

شما در اين بخش ميتوانيد سرفصل هاي خود را تعريف نماييد و در براي هر سرفصل قيمت مجزا درنظر بگيريد. در داخل هر درس شما ميتوانيد فايل هاي نامحدود تصويري، صوتي و متني قرار دهيد. و قيمت هر درس بصورت جداگانه تعريف نماييد تا كاربران درصورت نياز بتوانند بدون خريد كل فصل، درس مورد نظر را انتخاب نمايند.

آرشيو مطالب علمي

در بخش آرشيو مطالب علمي اين امكان را به شما ميدهد تا براي كاربران خود خارج از بخش دوره هاي آموزشي بتوانيد فايل هاي آموزشي خود را طبق چارتي كه مدنظر دارين بارگذاري نماييد. اين فايل ها را ميتوانيد هم بصورت رايگان و هم با قيمت درج نماييد.

كانال آموزشي

در داخل اپليكيشن شما ميتوانيد مانند كانال تلگرام اخبار، فايل صوتي و ويدئويي از طريق پنل مديريت به كليه كاربرانتون ارسال نماييد. و كاربران در صورت تمايل ميتوانند فايل صوتي و يا ويدئويي را دانلود نمايند.

پنل مديريت تحت وب

در پنل مديريت شما مديريت كامل به فايل ها، دوره هاي آموزشي، مشتريان، فاكتور ها، ارسال نوتيفيكيشن، اسلايدر و پيام ها داريد.

تعداد صفحات : 16

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 161
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 85
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 188
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 1327
 • بازدید ماه : 1327
 • بازدید سال : 2336
 • بازدید کلی : 2336
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی